Szyje się i pruje

Tak właśnie wygląda praca nad nowym modele. Przygotowanie szablonu, przeszycie próbne, prucie, poprawki, przeszycie kolejnego. Czasem radość a czasem znów prucie, szycie poprawki... Dziś szyjemy z myślą o takich oto materiałach. Cieplutkich, mięciutkich i milutkich. A co się szyje? O tym za chwilę, za moment już za sekundę. A teraz zobaczcie jakie mam piękne dzianiny. Pokazywałam je już Wam. To są dzianiny, które otrzymaliśmy od sponsora nagród konkursowych, czyli od firmy AC Fashion prowadzącej sklep pod adresem tkaniny-polary.pl, do którego gorąco zapraszamy.

   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Pokażę Wam ten najbardziej nieudany, uszyty z cienkiej dresówki.  Bo ja doskonale wiem, że takie ogląda się najchętniej. Porażki, upadki i potknięcia są w internetach najpopularniejszymi tematami filmów. No to ja podzielę się jednym takim. Wymyśliłam sobie bluzę z dużym kapturem. Wczoraj rano ktoś ją skonstruował. No może nie rano, konstruował ją przez cały dzień. Ale to już historia na inną bajkę. Ważne, że ten ktoś w końcu się z nią uporał i przeszył. Pomimo upałów. I okazało się, że pewien prosty błąd spowodował, że kaptur jest nieakceptowalny. No dobra, jest po prostu okropny. A wszystko przez to, że skonstruowany został do zbyt mało poszerzonego dekoltu. Czerwonym flamastrem namalowany został podkrój, który jest znacznie lepszy do obszernych kapturów. I taki zobaczycie niebawem na poprawionych bluzach. Tutaj oglądamy cudaka leżącego już spokojnie w śmietniku. Ta dresówka, z której przeszyty został próbny model, to taki mój podręczny materiał do prób i testów. Proszę się nie sugorwać jego wyglądem, bo model docelowy zostanie uszyty z tych powyżej, które są grubsze, milsze i fajniejsze.

   Kliknij aby powiększyć

Znów patrzymy na bluzę. Pod nieco innym kątem. Kaptur przylgnął mi do tyłu nad samym dekoltem. Och przesadziłam z jego modelowaniem. Już spokojnie można się pośmiać z tego, że cisnął z tyłu głowy oraz na jej czubku. A nieco bardzie z tyłu sterczał jakiś dziwaczny grzebień daleko od czaszki. Cudak, po prostu nieudany cudak. Powiem Wam tylko tyle. Podcięłam bluzę wzdłuż czerwonej linii, kaptur został skonstruowany od nowa. Nie ma się co przejmować pomyłką. Nowe dane do konstrukcji, czyli nowa długość podkroju dekoltu, wymusiła przygotowanie innego kaptura do mojej bluzy. Dlatego jest to ostatni moment, w którym oglądamy ten oto nieudany egzemplarz. Następny będzie przepiękny.

  Kliknij aby powiększyć
A ja tylko przypominam, co jeszcze kryje się w naszym magazynie. Softshell na kurtkę oraz polar z barankiem na ciepłe wdzianko kobiece. Ja już nie mogę się doczekać. I chociaż upał niemiłosierny, to ja z przyjemnością pracuję nad tymi ciepłymi modelami dla Was.

    Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  

Sponsorzy naszych nagród.

 Czas przypomnieć, że jeszcze kilka fajnych firm przygotowało dla Was nagrody. Oto nasi sponsorzy:

  • Organizator konkursu, czyli Papavero sp z o.o.
  • Producent najlepszych na świeci nici do szycia, firma Amanda sp. z o.o. z Sulechowa
  • Właściciel strony internetowej Krohmall.pl, firma Huuft sp. z o.o.
  • Właściciel sklepu z materiałami Tkaniny-polary.pl, firma AC Fashion sp. zo.o. z Łodzi

ps2018 10 Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

A na koniec przypominamy, że organizatorem konkursu jest Papavero.pl. A cudowną pomocną dłoń zaoferowały dziewczyny z grupy 123szyjeszty, które będą najostrzejszą częścią jury.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rozstrzygnięcie całego konkursu odbędzie się na jesiennych targach FastTextile, stąd nazwa naszego konkursu. Do którego raz jeszcze gorąco namawiam wraz ze wszystkimi członkami jury i sponsorami nagród.

Kliknij aby powiększyć

 

100% (0 głosów)
1685 wyświetleń