Model 1076 - geneza

To będzie ostatni model w mojej pierwszej książce. I chociaż książka jest już w sprzedaży kilka miesięcy, a wniosek z tego taki, że jest już wydrukowana, to ja zabieram się dziś za ostatni do niej model. Powód jest prosty. Ten szczególny model pojawi się jako lekcja na stronie. Lekcja szczególna, gdyż w postaci filmu, do którego przygotowuję się skrupulatnie. Najłatwiejszą dla mnie rzeczą jest sam model. A myślę, że dla Was może być to kwestia istotna. Dlatego zapytam ekspertów... jaki model wydaje się być trudny. Jaki model byłby dobrym uzupełnieniem mojej książki? Delikatnie przypomnę, że książkę można nabyć tylko u nas na www.sukienka-idealna.pl

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Och jakie to trudne

I właśnie teraz możecie się o tym przekonać. O tym jak skomplikowaną rzeczą jest dobór modeli do nauki. W książce opisałam ich 75, a razem z sukienką podstawową jest ich łącznie 76. Każdy z nich dobrałam tak, aby otwierał kolejne tajniki wiedzy. Łącznie otrzymaliście ogromną podstawę, większość technik wykorzystywanych przy tych opisanych i tych znacznie trudniejszych fasonach. A dziś chciałabym usłyszeć Wasze zdanie na temat, czego brakuje w tych podstawach. O czym zapomniałam lub co warto dodać. Mamy już wiele omówionych rzeczy. Nie powinny tajemnic mieć przed Wami zakładki, pliski, marszczenia, zaszewki w dziwnych miejscach lub typowe cięcia. Ale dajcie znać, co jeszcze należy do podstaw i warto poruszyć w tej ostatniej sukience. Co będzie świetnym uzupełnieniem?

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Model 1076 - marzenia

Nie musicie mi niczego rysować. Nie oczekuję pięknych projektów. To może być szkic, opis lub poglądowe zdjęcie wygrzebane z czeluści internetu. Oczywiście zdjęcia będą tylko inspiracją, obejrzymy na nich ciekawe detale lub rozwiązania. No chyba, że będzie to zdjęcie jakiegoś archiwalnego modelu z papavero.pl. Dlatego koniecznie dajcie znać, co chcielibyście zgłębić. Jakie modele są dla Was tajemnicą do odkrycia tu i teraz. Które modele są Waszymi wymarzonymi fasonami o których śnicie.

Kliknij aby powiększyć
Kliknij aby powiększyć

Komentarze

AnnaR
#24 AnnaR 2019-03-07 16:28

Od kilku ładnych lat pragne nauczyc sie modelowania takiej talii i marszczenia w biuscie. Moze moje marzenie sie spelni.
1
AnnaR
#23 AnnaR 2019-03-07 16:16
Nie mam książki, ale zapoznałam się z listą modeli. Uważam, że przydałyby się niestandardowe dekolty takie jak wysokie stojki w jednym kawalku z ramieniem, dekolty karo, dekolty off-shoulder.
Frania
#22 Frania 2019-03-07 12:10
Dodam jeszcze jedną:

Frania
#21 Frania 2019-03-07 09:25
Trudne sukienkiFrania
#20 Frania 2019-03-07 08:39
@pesahson dzwonię poprawnie :) bo się pomyliłam, przepraszam :)
Frania
#19 Frania 2019-03-07 08:36
@pehanson fajnie, że przypomniałaś i że jest szablon "Koszmarny róż". A potrafisz samodzielnie stworzyć taką bluzkę albo sukienkę?

@Papavero napisała w powyższym artykule tak: "A dziś chciałabym usłyszeć Wasze zdanie na temat, czego brakuje w tych podstawach. O czym zapomniałam lub co warto dodać. Mamy już wiele omówionych rzeczy. Nie powinny tajemnic mieć przed Wami zakładki, pliski, marszczenia, zaszewki w dziwnych miejscach lub typowe cięcia. Ale dajcie znać, co jeszcze należy do podstaw i warto poruszyć w tej ostatniej sukience. Co będzie świetnym uzupełnieniem?"

Cytuję papavero:
No to co jest dla Was trudne? Dajcie znać, koniecznie!


Zdaniem @Zomako książkę można uzupełnić o modelowanie sukienki z komentarza 2.
@Joanna205 widzi potrzebę uzupełnienia książki modelowanie sukienek, które pokazała w komentarzach 7,8,9.
pesahson
#18 pesahson 2019-03-07 08:15
Cytuję Zomako:
W albumach Papavero wpadłam na fotkę wełnianej sukienki w kratkę z drapowaniem z jednej strony, dekoltem w serek przechodzącym w podniesioną stójkę z tyłu na szyi. Bardzo podoba mi się ta sukienka i od jakiegoś czasu kombinuję jak zrobić taką stójkę? Fotka dla przypomnienia:

Bluzka "Koszmarny róż" ma taką stójkę.
https://papavero.pl/article?id=1410
Jest nawet przewodnik szycia takiej stójki.
https://papavero.pl/article?id=1418
papavero
#17 papavero 2019-03-06 14:09
Cytuję KamilaKasz:
@papavero a mozemy liczyc na genialna Regine dla doroslych, albo takich, co im sie wydaje, ze dorosli

Tak. Pracuję nad nią dziś. Obawiam się, że dziś nie skończę, ale pewnie jutro już tak.
KamilaKasz
#16 KamilaKasz 2019-03-06 13:59
@papavero a mozemy liczyc na genialna Regine dla doroslych, albo takich, co im sie wydaje, ze dorosli
papavero
#15 papavero 2019-03-06 13:54
Jak Wam zrobię sprawdzian albo niezapowiedzianą kartkówkę z konstrukcji to przestaniecie mi tu dowcipkować :P

Zdjęcia będą. Wszystkie sukienki pojawią się jako szablony do pobrania. :-)