Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wszelkie luźne rozmowy na temat Gendo!

TEMAT: taśmy elastyczne do odszywania dekoltów

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 4 dni temu #6275

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 53
  • Oklaski: 20
Takie cięte ze skosu z dzianiny też mam. W kilku kolorach. Rzeczywiście takie też spokojnie można wszywać.
Ale te gotowe są po prostu świetne. Są na pewno nieco sztywniejsze niż pasek dzianiny i dekolt fajnie się trzyma. Mięciutkie. No ja się w nich zakochałam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 5 dni temu #6274

• Asiula55
  • Joanna Królicka
  • Otrzymane podziękowania 2
  • Oklaski: 0
Musze to wyprobowac, znaczy gumolamowki :) może coś letniego córce uszyte i tak wykoncze? No owszem, tamte potniki to rzeczywiście ułatwiają sprawe. Ja się tylko przygladalam, ale Ci powiem jak moje koleżanki wszywaly te plisy z Jersey : kładł sobie taki krążek na stole albo kolanach - jak która wolała - odwijaly kawałek, zginaly na pół i zawijajac koncowke wszywaly blisko szwu do zapasu szwu przy kołnierzu. Zawijaly druga końcówkę i złożony potnik układały w dół. Szyly 1.5mm od dolnego brzegu potnika na lewej stronie koszulki i jeśli zrobiły to równo - równo złożyły potnik, równo przyszyly do zapasu i potem równo ostebnowaly dolny brzeg potnika - to na prawej stronie też było idealnie. Majstrowa była w tym mistrzynią po prostu, nie dość ze potrafiła wszyc nie raz 1000 sztuk za zmianę, to jeszcze żadnego nie trzeba było poprawiac. Kiedy jej zapytałam jak to robi to mi powiedziała ze po 25 latach codziennego szycia tez będę tak umieć. Ha, chciałabym :)

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 5 dni temu #6273

• katkos123
  • katkos123
  • Oklaski: 2
Ja wykorzystam i jedno i drugie. Gumolamowki do wykonczenia dekoltu i pach (zgiac na pol i w srodek wsunac warstwe niewykonczonego brzegu). A na potniki to tylko sie pisze na te gotowe tasiemki, bo to gotowce i idelnie rownej szerkosci i brzegach, ktorych nie trzeba podkladac i kombinowac. Na ciete z metra lamowki dzianinowe sie nie napalam, bo to jest to co teraz robie nie majac gotowych potnikow a to wymaga dodatkowej uwagi i pracy przy wykanczaniu - a ja leniwiec jestem :)).

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 5 dni temu #6272

• Asiula55
  • Joanna Królicka
O właśnie takie wszywalismy :) a te gumolsmowki to ja nie wiem czy się będą nadawały. .. nigdy nie wszywalam tego ani nie widziałam jak się to robi. Potniki wszywalismy tez z pasków dzianiny Jersey z elastanem i te były na takich rolkach jak w załączniku. Widziałam tez w odzieży sklepowej Potniki po prostu zrobione z plisy wykrojonej ze skosu.
Załączniki:

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 5 dni temu #6271

• katkos123
  • katkos123
  • Oklaski: 2
Och dokladnie takie!!!! No i jak przetestowane, to mozna brac w ciemno. A co do ilosci, to ja osobiscie bym od razu sporo kupila, aby miec spokoj i juz. (jak dobra cena, to spokojnie po 20metrow w bazowych kolorach).Szylam polo przy wykorzystaniu zlej tasiemi i technicznie to idzie 10x latwiej i szybciej niz samodzielnie robiona lamowka z dzianiny - ale jak lamowka/potnik jest nieodpowiedni, to resultat jest do niczego.

taśmy elastyczne do odszywania dekoltów 4 lata 5 dni temu #6270

• Asiula55
  • Joanna Królicka
Ha modę Ci podesłać brakująca część :D
Time to create page: 0.141 seconds