Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: czy krawcowa to zawod na wymarciu?

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 4 tygodni 1 dzień temu #7838

Zdecydowanie nie! Teraz ten zawód mam wrażenie zyskuje na wartości! Ja co chwilę biegam do swojej krawcowej z nowymi pomysłami, czy też po drobne przeróbki. Zazwyczaj zamawiam sobie materiał i przynoszę do krawcowej wstępny projekt.
Ostatnio zmieniany: 4 tygodni 1 dzień temu przez papavero.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 1 miesiąc 1 tydzień temu #7834

• camio
  • camio
  • Oklaski: 0
Jasne, że nie :) Dużo bym dała za dobrą krawcową "pod ręką". Mam znajome gorseciarki, w tym jedną, która szyje cudowne płaszcze. Bez nich bym umarła. Gdyby pieniądze pozwoliły na więcej... miałabym garderobę niczym Dita von Teese.

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 4 lata 2 miesiąc temu #5774

Nie mogę się z tym zgodzić. Fakt jeszcze jakieś pare lat temu ten zawód był bardziej popularny ale zauwazylam ze znow ludzie wracaja do tego. Wiele firm odziezowych potrzebuje dobrych krawcowych znajoacych sie na fachu. A co do samych kobiet to uwazam ze najbardziej odpychaja je stawki jakie sa oferowane na rybnku..

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 4 lata 4 miesiąc temu #5730

• Mimbla13
  • Mimbla
  • Otrzymane podziękowania 3
  • Oklaski: -2
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 miesiąc temu przez Mimbla13.

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 4 lata 4 miesiąc temu #5729

• Mimbla13
  • Mimbla
  • Otrzymane podziękowania 3
  • Oklaski: -2
Zapewne chodzi o pieniądze. Nie znam stawek, ale załóżmy, że pracownikowi zapłaci sie na czarno 3-4 zł/h, to przepraszam, ale to kieszonkowe, nie pensja.
Z punktu widzenia pracodawcy koszty osobowe są jednymi z największych w strukturze wydatków, bo jeszcze zusy, podatki i wszystkie inne składki. W efekcie bardziej opłaca mu się wysyłać autobusy żeby dowozić sobie za przeproszeniem "białych murzynów" z promienia 100 km, zamiast podwyższyć płace i zatrudnić miejscowych.
Ostatnio zmieniany: 4 lata 4 miesiąc temu przez Mimbla13.

czy krawcowa to zawod na wymarciu? 4 lata 4 miesiąc temu #5728

• storno
  • El-woal
  • Oklaski: 0
ale ci co zostali czemu nie chcą pracować.....Elbląg był kiedyś zagłębiem krawieckim, fakt że wszystko szło na export ale krawcowych było w brud ...ja nie jestem krawcową ale żeby doszlifować się z szyciem kupiłam tkaniny na paletach i szyłąm i szyłąm i szyłąm ok bo chciałam ale mając fach w ręku wolą klepać biedę niż pójść do pracy ?
Time to create page: 0.154 seconds