Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5875

• Joanna205
  • Joanna205
  • Otrzymane podziękowania 12
  • Oklaski: 6
Jeśli nie chcesz zrazić się do szycia to zastanów się na zakupem maszyny do szycia ale tej ze średniej półki czasem warto dołożyć parę groszy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ahanka

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5874

• lefcio
  • lefcio
  • Otrzymane podziękowania 6
  • Oklaski: 0
Szycie nie jest trudne. Jeśli mogę coś poradzić to na początek wybierz jakieś prostsze modele, zeby sie nie zrazic. Ja zaczynałam od dzianiny, do tego kupionej za grosze, zeby nie było szkoda jak coś nie wyjdzie. A dzianinke szylam igła żółtą.

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5873

• ahanka
  • Ahanka
Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi widzę ze to super strona i fajnie ze tak pomagacie. Będę jeszcze niejedno pytanie miała. Mam nadzieje ze po pierwszym nieudanym razie nie rzucę igłami w kąt :)
Zachorowałam na parę rzeczy ktore widziałam w sieci i są niedostępne w sklepach albo jesli juz coś jest to po drogie to strasznie a mam wrażenie ze niektóre rzecze są banalnie proste do uszycia. Jeszcze muszę ogarnąć temat jakości materiałów i szycia z tych wzorców.

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5872

• lefcio
  • lefcio
  • Otrzymane podziękowania 6
Ja na początku wnerwiałam się na swoją maszynę (singer 3232), że nie ma pozycjonowania igły, bo byłam przyzwyczajona do szycia na starym łuczniku i tam wszystko było inaczej. Okazuje się, że jednak ma pozycjonowanie, ale tylko w pozycji lewej i centralnej. Podobno teraz wiele maszyn ze średniej półki tak ma. Nie jest ciężka, cicho pracuje (w porównaniu ze wspomnianym łucznikiem), ma sciegi elastyczne i podstawowe i jeszcze jakieś, ale jeszcze do tego nie doszłam co można jeszcze na niej wycudować, ale się staram odkrywać jej tajniki, bo w instrukcji az tak szczegółowo nie ma. Więcej dowiedziałam się z filmików, tyle że nie po naszemu.

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5871

• Mimbla13
  • Mimbla
  • Otrzymane podziękowania 3
  • Oklaski: -2
Do dzianin używa się tzw. igły z kulką ( na opakowaniu często jest napisane Ball Point Machine Needle). Taka igła nie przecina delikatnych nitek w dzianinach czy tkaninach elastycznych, a ładnie rozdziela oczka i równo zszywa. Poza tym jak już kupisz maszynę, to w instrukcji wszystko jest opisane jak dobierać igłę i ścieg do rodzaju tkaniny. Spokojnie, to nie takie straszne. Wszystko po kolei da się ogarnąć :-)

Proszę o pomoc w wyborze maszyny dla początkującyc 3 lata 9 miesiąc temu #5870

• Niteczka82
  • Niteczka82
  • Otrzymane podziękowania 3
Cienki materiał cienka igła, im grubszy materiał tym grubsza igła. igły do dzianin produkcji akra mają te czpienie takie złote, tym można odróżnić je od igieł do bawełny, są jeszcze chyba z czerwone, ale nie wiem do czego to. MAm nadzieję że PAni w TWoim sklepie CI doradzi, bo nie koniecznie musi się znać. Ona moze powiedzieć- takie igły kupują moje klientki i pokaze CI jakie.Overlok do szcześcia pa początku jest CI nie potrzebny, bo tam się nawleka kilka nitek i to może Ciebie zrazić do szycia. Nie raz czytałam jak to jakaś szyjąca denerwowała się na overloka, bo źle szyje, albo 3 godziny nawijała nici. MAszyna do szycia ma ścieg overlokowy i to nie jest to samo co overlok. JA mam silvercrest, dokupiłam stopkę overlokową i jestem zadowolona. Myśl na razie nad wyborem maszyny, poszyj troche i później zastanowisz sie nad overlokiem. To jest moje zdanie.
Time to create page: 0.149 seconds