Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Maszyna do szycia

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7496

• joasiag
  • joasiag
  • Otrzymane podziękowania 9
  • Oklaski: 4
Teraz to płynna regulacja szerokości zygzaka jest bajerem, jak masz 3 warianty ustawienia to się trzeba cieszyć, bo zdarza się jeden, a czasem nawet długości ściegu są z góry narzucone i nieedytowalne
Ostatnio zmieniany: 2 lata 3 miesiąc temu przez joasiag.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7495

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 52
  • Oklaski: 20
Naprawdę ustawienie igły z lewej czy prawej strony jest bajerem? Daaawno nie miałam w rękach domowej maszyny i aż trudno mi w to uwierzyć. W starym łuczniku była taka wajcha do tego po prostu. Do robienia dziurek w sam raz.

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7494

• joasiag
  • joasiag
Moje są starsze ode mnie :D mam nowoczesną maszynę, pewna automatyzacja jest w moim przypadku bardzo przydatna(automatyczne ryglowanie, obcinanie, kolanówka) ale z sentymentem wracam czasem do łucznika. Teraz poszłam jeszcze o krok dalej i właśnie zamówiłam przemysłówkę. Już się doczekać jej nie mogę.

A jeszcze co do głównego kryterium wyboru maszyny, jakim są programy ściegowe, a dokładniej ich ilość. Uśrednijmy i przyjmijmy, że w przeciętnej współczesnej maszynie jest ich 20(niska i średnia półka). We wspomnianych już łucznikach są 3 pokrętła, na pierwszym 6 pozycji, na drugim 3, a ostatnie jest płynne przejście, ale przyjmijmy 5 dla ułatwienia obliczeń. To ile jest kombinacji? kto policzy? w głowie się może zakręcić, nawet odejmując pewne wykluczające się ustawienia.
A jeszcze doprecyzujmy, co to jest program ściegowy? to jest konkretne ustawienie maszyny już zaprogramowane, czyli nie mamy 20 różnych wzorków, tylko np zygzaki: wąski średni i szeroki- już 3 programy. Dalej ścieg prosty, prosty z igłą po lewej, prosty z igłą po prawej- kolejne 3 programy, elastyczny wąski, elastyczny szeroki(czasem to też po prostu zygzak) - i jakby tak się zastanowić, to połowa(albo i lepiej) z naszego "tysiąca ściegów" to po prostu warianty ściegu prostego i zygzaka.
Do tego oświetlenie, szerokość zygzaka, pozycja igły(prawo, lewo, środek) czy nawet długość ściegu we współczesnych maszynach wcale nie są oczywistością, sama się nacięłam. Niestety wszystko idzie do przodu, a w maszynach się cofamy, coś co 20 lat temu było standardem, dziś jest bajerem, za który trzeba słono zapłacić :(

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7493

• kaha2012
  • kaha2012
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 0
@ciasteczko Też tak jak @joasaig jestem fanką Łucznika serii 800. Mam go już całą wieczność. Czasem kusiło mnie by zmienić na inny, nowoczesniejszy model ale trzeba mieć jakiś powód a maszyna szyje cały czas wręcz wzorowo. Zero problemów. Czyszczenie, oliwienie i wymiana żarówki to jedyne "zabiegi" jakich wymagała na przestrzeni lat. Jak masz możliwość kupienia takiej maszyny to korzystaj z sytuacji.

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7492

• joasiag
  • joasiag
@ciasteczko, a jaki konkretnie model ma ta sąsiadka do sprzedania? jeśli seria 800, to bierz w ciemno. Ja właśnie swojego 884 zreaktywowałam( małżonek przyniósł z piwnicy- umyłam, naoliwiłam, poprawiłam chwytacz i śmiga jak marzenie) do drugiego dokupiłam zębatki za całe 18,90 i też zaraz go uruchomię. Obie maszyny-mimo nacisków aby sprzedać-zostały tylko pożyczone, są za fajne, żeby się ich pozbywać.

Maszyna do szycia 2 lata 3 miesiąc temu #7487

Ja polecam Husqvarnę E20, mam ją od pół roku, dobrze sobie radzi nawet z grubszymi materiałami, nie miałam z nią żadnych problemów. Ma też parę bajerów jak automat do dziurek, nawlekacz, kilka ściegów ozdobnych. Swoją kupiłam za 650 zł, niestety teraz wszędzie kosztuje 800 zł.
Time to create page: 0.144 seconds