Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wątpliwości związane z materiałem.

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7568

• essence
  • essence
  • Oklaski: 0
Przemyślałam to i do wniosku doszłam, że - czy to szyjąc tę bluzkę z kołnierzem,czy wybierając jako wykończenie dekoltu stójkę, trzeba by podkleić je wkładem odzieżowym. Tak samo z listwą zapięcia. A bez prasowania tego zrobić się nie da. Dziwnie by wyglądała odzież częściowo rozprasowana a częściowo nie, więc decyzja sama się nasunęła - prasowanie.
Dziękuję za odzew,co pięć głów to nie jedna :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7567

• lefcio
  • lefcio
  • Otrzymane podziękowania 6
Też bym rozprasowała. Miałam z czegoś podobnego bluzkę sklepową, która po praniu robiła się harmonijkowa a po rozprasowaniu była płaska. Lepiej, żeby po uszyciu i wypraniu była harmonijkowa - dopasowana, niż jak pisze @papavero, była po rozprasowaniu za wielka.
Ostatnio zmieniany: 1 rok 8 miesiąc temu przez lefcio.

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7566

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 52
  • Oklaski: 20
Miałam kiedyś takie spodnie. Jeszcze w podstawówce. Były z kreszowanego materiału. Po wypraniu były wąską rurką opinającą nogi. Po wyprasowaniu szerokimi letnimi spodniami. I niestety nie mogłam ich nosić jako legginsów, bo po chwili robił się worek na pupie od siadania.

Ja bym ją rozprasowało do takiej postaci, jaką widać na zdjęciu przed wypraniem. Dopasowanie do ciała wykorzystując to kreszowanie może się właśnie zemścić po całym dniu pracy. Co innego gdyby ta bluzka czy sukienka była szeroka. Wtedy nie bałabym się takich zmian, bo mniej narażona tkanina na naprężenia pozostałaby taka, jak po praniu.

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7565

• sznurek
  • sznurek
  • Otrzymane podziękowania 2
Szyłam z takich kreszujących się materiałow dwa razy. I wciąż nie wiem, jak je traktować. Pierwszy raz uszyłam koszulę, oczywiście z rozprasowanego, bo prasuję w trakcie szycia, to wydaje mi się, że gotowej już nigdy tak nie rozpradowałam, bo po pierwszym praniu już zrobiła się mniejsza. Przed szyciem dektyzowałam. Drugi raz uszyłam spodenki specjalnie z nie do końca rozprasowanego. To znowu, jak się zapomnę i wyprasuję na prawie gładko, to wyglądają na za duże.

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7564

• Hekate16
  • Justyna Ponichtera
  • Otrzymane podziękowania 1
Podpinam się pod pytanie bo mam tą samą bawełnę i taka sama zagwostke :) fajna jest taka "strukturalna" :) pomyślałam żeby jej nie prasować tylko sama para potraktować i trochę wygładzić ręką ale jeszcze tego nie próbowałam :)

Wątpliwości związane z materiałem. 1 rok 8 miesiąc temu #7563

• essence
  • essence
Kupiłam taką oto bawełnę:
allegro.pl/867-bawelna-zakard-i712083583...QzMGFhMzQxNmZiYTU%3D
Z myślą, że uszyję z niej koszulę - bluzkę do pracy. Wyprałam, pamiętając, że bawełna lubi się skurczyć. I nie wiem, czy się skurczyła, za to wiem, że stała się bardziej kreszowana, zrobiła się z niej sprężysta tak jakby harmonijka :D Przypuszczam, że gdybym ją rozprasowała, wróciłaby do stanu sprzed prania, przybierając rozmiary z opisu oferty, jednakże kusi mnie, by wykroić właśnie z tej "harmonijki", gdyż przewiduję, że mogłaby dac efekt raz, że większego dopasowania a dwa, - jak na tkaninę - wygody w użytkowaniu :) Obawiam jednakże, że w trakcie kilku godzin spędzonych w pracy mogłaby się jednak porozciągac. Nie ma chyba sposobu, by osiągnąć stan pośredni :) i nie wiem, co zrobić. Co powinnam zrobić a nie to, co mi się wydaje.
Co radzicie, @papavero , dziewczyny?
Time to create page: 0.119 seconds