Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Papaverowe wykroje do pobrania. Instrukcje i wskazówki wszelakie

TEMAT: A na papavero brakuje mi...

A na papavero brakuje mi... 2 lata 8 miesiąc temu #7227

• Vilian
  • Vilian
  • Otrzymane podziękowania 2
  • Oklaski: 0
Biorąc pod uwagę, że właśnie daję odpocząć plecom i kolanom po podłogowej sesji sklejania wykroju na Henriettę, punkty 4 i 5 brzmią genialnie :) Punkt 3 - karta modelu - nie jest niezbędny, ale bardzo przydatny, zwłaszcza przy kolejnym szyciu, gdy człowiek już nieco zapomni ile czego potrzebne etc. Pkt. 1 i 2 - mocno opcjonalne, ale skoro mogą być, to lepiej żeby były. Kazdy kiedyś zaczynał, trzeba mieć się z czego nauczyć ramiączek, pasków a już obklejania różności zwłaszcza.
W skrócie, osobiście jestem za wszystkimi pięcioma punktami :D

Edycja z okazji sklerozy: kiedyś była mowa o stworzeniu podstawowej biblioteczki modeli typu - najprostsza bluzka, spódnica itp. Fajnie jest umieć coś skonstruować od zera, ale dobrze mieć pod ręką coś stworzone przez fachowca, w końcu nie każdy ma cierpliwość, czas i talent do konstrukcji.
Ostatnio zmieniany: 2 lata 8 miesiąc temu przez Vilian.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

A na papavero brakuje mi... 2 lata 8 miesiąc temu #7225

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 52
  • Oklaski: 20
Chciałabym od Was usłyszeć czego brakuje na papavero. Co jest Wam potrzebne do dalszego krawieckiego rozwoju. Czego szukacie i co jest dla Was istotne.

Poniżej opiszę tylko to, do czego mam pytania. Ale liczę na to, że jeśli cokolwiek Wam się podoba lub nie, czegokolwiek brakuje na stronie, czyli wszelkie uwagi, zostaną tutaj poruszone przez Was. Proszę śmiało pisać nie bojąc się o to, że się obrażę lub zrobi mi się przykro, Wasze uwagi pozwolą mi poczynić dalsze kroki w dobrym kierunku.

Szablony. Są, będą się pojawiać, w HOT18 mamy wpływ na ich przekrój. Tutaj wydaje mi się, że strona funkcjonuje dość sprawnie. Wiem, musicie czekać na wykroje, tutaj wiem, że mam pole do poprawy. Ale czy brakuje czegoś w samych szablonach? Powiem Wam, jakie zmiany mogą się wydarzyć dzięki temu, że ja nie będę generowała pdfów a Wy będziecie mogli drukować tylko wybrane elementy. Ale może Wy również mi wskażecie, czego w nich oczekujecie. Otóż w szablonach mogą się pojawić np.:
1.wszystkie potrzebne elementy. Obłożenia, prostokąty na jakieś patki, paspelki, ramiączka, doły sukienek z prostokąta itp. których szkoda niektórym drukować więc nie zaśmiecałam tymi prostymi figurami pdfów. Ale jak ktoś będzie pragnął, to będą i sobie druknie.
2. Może wykroje na kształty do wycięcia z wkładu odzieżowego. W przypadku oklejania całych elementów oczywiście nie będą powielane. Ale w przypadku oklejania np. podkroju tyłu w żakiecie, paszek, dołu rękawów mogą się pojawić. Pytanie, czy to ułatwi osobom początkującym pracę z szablonem. Takie elementy miałyby numery najwyższe, po prostu na końcu listy zebrane. Więc łatwo by je wybrać/odrzucić drukując np. od 1-13 (szablon tradycyjny) drukujemy a potem od 14-17 (te dodatki) opcjonalnie chcemy lub nie.

Przepisy szycia. W artykule takie krótkie zostaną. Do części szablonów, już od przyszłego tygodnia, będą się pojawiać przewodniki do pobrania. Będą długie, szczegółowe, krok po kroku. Mam już pierwszy niemal gotowy, dziś czeka mnie praca nad nim w dopieszczaniu szczegółów. Tak więc Henrietta otrzyma jako pierwsza przewodnik. Pytanie do początkujących, czy takie przewodniki, specjalnie przygotowane do konkretnego modelu, będą dla Was interesujące i przydatne. Tutaj oczekuję też od Was wszelkich widzimisię :-) Czyli co chcielibyście, abym w takich przewodnikach zawierała. A to zarys tego, co na razie zostało w pierwszym zawarte:
3.Karta modelu, czyli krótki opis, kilka zdjęć, rysunek techniczny, spis elementów, układ kroju, opis luzów, tabela zużycia, poziom trudności ze wskazaniem co będzie wyzwaniem w danym modelu, uwagi dotyczące materiałów. Oznaczenia na szablonach i podobne informacje techniczne. Kartę modelu Henrietty muszę jeszcze dopracować, ale pokażę Wam ją tutaj pewnie jeszcze dziś.
4.obrazkowy przepis szycia, bardzo dokładny, krok po kroku. W załączeniu jedna przykładowa strona Henrietty. Do przewodników będę wykorzystywała kolorowe kawałki materiałów. Tak, aby patrząc na zdjęcia można było od razu rozszyfrować: Aha, czerwony leży na dole, a czerwony to wstawka przodu, więc widzę gdzie co położone zostało na maszynie do zszywania. Te kolorowe cudaczki służące tworzeniu przewodników, tak jak w przypadku Henrietty, pojawią się też w artykułach, bo na nich wszystko widać. Jedna strona Henrietty w załączniku, proszę obejrzeć.
5. Jako dodatek do każdego przewodnika, na jego końcu pojawi się opis jakiegoś etapu. Różnych możliwości wykonania jakiegoś detalu, inne propozycje na niego lub jeszcze dokładniej coś wytłumaczone. Henrietta zawierać będzie 5 sposobów na wykonanie i przyszycie lamówki do dekoltu. To będą zawsze rzeczy potrzebne do konkretnego modelu, ale pokazujace różne opcje lub sugestie.
W przypadku przewodników naprawdę liczę na Wasze sugestie. To dla mnie nowość ugryzienia całości procesu. Pewne rzeczy, które dla mnie są oczywistą oczywistością mogą dla Was być trudne. I liczę na to, że usłyszę czego w takich przewodnikach Wy oczekujecie.

A tu lista, abym się nie pogubiła. Będę ją sobie stopniowo uzupełniać po przekonaniu mnie do różnych rzeczy:
-Środek biustu w modelach z zaszewką. Przy cięciach pozostanie nacinek. Przy modelach, które niestety nie umożliwiają takiego znacznika, nie będzie go. W modelach, w których uznam, że wskazanie tego środka nie pozwoli na manewrowanie sensowne modelem, również nie umieszczę go.
-czyli raczej prostokąty podane, a nie narysowane na szablonie,
-podszewki, obłożenia i cała reszta - tutaj nie trzeba mnie przekonywać, podszewki itp. będą na kolejnych szablonach.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2 lata 8 miesiąc temu przez papavero.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.119 seconds