Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Papaverowe wykroje do pobrania. Instrukcje i wskazówki wszelakie

TEMAT: Bluzki z dzianin

Bluzki z dzianin 1 rok 7 miesiąc temu #7601

• anuecha
  • anuecha
  • Otrzymane podziękowania 1
  • Oklaski: 0
Ok, ok, teraz rozumiem :D Dziękuję i pochwalę się dziełem jak już się na rozmiar rozsądnie zdecyduję ;) Dobrego popołudnia!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Bluzki z dzianin 1 rok 7 miesiąc temu #7600

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 52
  • Oklaski: 20
Patrz na luz. W tej bluzce jest -6 cm, czyli jak np. wybierzesz rozmiar, w którym w tabeli obwód biustu jest 100, to koszulka będzie miała w obwodzie 94 cm. Jeśli ma być luźna, to trzeba wybrać znacznie większy rozmiar przy nierozciągliwych dzianinach.

Zanim skroisz pytaj, pomogę. Albo na początek uszyj z czegoś, co z założenia może pójść na straty.

Bluzki z dzianin 1 rok 7 miesiąc temu #7599

• anuecha
  • anuecha
Właśnie po przeczytaniu tego artykułu wszystko mi się w głowie pomieszało ;) Teraz po malutku muszę to poukładać! Chciałabym na początek uszyć coś prostego o luźnym fasownie (np. papavero.pl/article?id=1211 ), więc spróbuję na zwykle wybieranym 36, a najwyżej będzie nauka przez prucie ;)

A są artykuły o samym szyciu dzianin? Nie natrafiłam na nie dotychczas, a byłyby bardzo cenne :)
Za tę wiadomość podziękował(a): papavero

Bluzki z dzianin 1 rok 7 miesiąc temu #7598

• papavero
  • papavero
  • Otrzymane podziękowania 52
  • Oklaski: 20
Dzień dobry :-)

na początek polecam ten artykuł papavero.pl/porady-stylisty/2109-material-zmienia-rozmiar a potem resztę artykułów z tej serii.

Aby tak szybko odpowiedzieć, to generalnie na dzianinę mniejszy rozmiar niż na tkaninę. Ale nie zawsze jest to 2 rozmiary i nie zawsze można tak zrobić. W tkaninie często są szersze rękawy i głębsze paszki, w dzianinie tego nie potrzebujemy. Samo potrzebujemy lub nie też nie jest jedynym wyznacznikiem. Czasem rzeczy uszyte z dzianiny, z szablonu przygotowanego na tkaniny, wyglądają dość dziwnie. Jesteśmy przygotowani na inny wygląd rzeczy dzianinowych i inny tkaninowych. Kształty są inne. @Dorotkas może poratuje zdjęciem bluzki przy której jej to wytknęłam brutalnie.

Bluzki z dzianin 1 rok 7 miesiąc temu #7597

• anuecha
  • anuecha
Dzień dobry :)

Czy dobrze rozumuję, że jeśli zabieram się za szycie bluzki dedykowanej dzianinie to "normalnie" dobieram rozmiar? Zmiany na 2 rozmiary mniejszy dokonuję, gdy zamiast tkaniny wybieram dzianinę, tak? ;)

Wybaczcie laikowi jeszcze jedno zapytanie - czy do szycia dzianin używa się po prostu overlocka? Dziecięce ciuszki nim traktowałam, ale teraz chcę spróbować z pełnowymiarową sukienką i nie mam pewności czy to nie jest wbrew sztuce ;) Naczytałam się nieco o stopkach do maszyny z górnym transportem, ale nie wiem na ile jest to lepsze niż overlock...

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i życzę pięknego dnia :)
Agnieszka
Time to create page: 0.206 seconds