Oto element, który posłuży nam do pracy. Nie jest ważne to, skąd pochodzi. Ważne jest to, że wszystkie szwy muszą być na niego złożone. Nie chcemy również, aby szwy nakładały się na siebie powodując dodatkowe zgrubienie.

Kliknij aby powiększyć

 Na początek wewnątrz naszego elementu zaznaczymy czerwoną linią  miejsce, w którym znajdować się będą dodatki na szwy po ich zaprasowaniu na ten element.

Kliknij aby powiększyć

Przypominam, że dodatki na szwy nie mogą zachodzić na siebie. W tym celu czerwonymi odcinkami podzielimy miejsce przeznaczone na dodatki łącząc każdy róg elementu z odpowiednim rogiem na wewnętrznym obrysie.

Kliknij aby powiększyć

Poniżej na czerwono pokolorowałam jeden z wyznaczonych obszarów, w którym schowa się jeden z dodatków na szwy. Odrysuj go na osobną kartkę i wytnij.

Kliknij aby powiększyć

 Taki odrysowany połóż do góry nogami obok naszego elementu.

Kliknij aby powiększyć

 Przysuń do siebie elementy w taki sposób, aby stykały się rogami oraz częściowo bokami.

Kliknij aby powiększyćOdrysuj róg pomocniczego elementu, poniżej zaznaczony na zielono. 

Kliknij aby powiększyć

 Następnie odwróć pomocniczy element do drugiego rogu elementu.

Kliknij aby powiększyć

 I odrysuj drugi róg pomocniczego elementu, poniżej również na zielono.

Kliknij aby powiększyćW chwili obecnej nie pozostaje nam nic innego, jak odrysowane zielone rogi połączyć pozostałą częścią dodatku na szwy. Poniżej na czerwono został domalowany brakujący kawałek. 

Kliknij aby powiększyćPostępując analogicznie otrzymujemy wszystkie dodatki na szwy z charakterystycznie ściętymi narożnikami. 

Kliknij aby powiększyćCzy taki element przypomina Wam lekcje matematyki ze szkoły podstawowej?  A wracając do szycia, czy taki element, a dokładniej taki róg może być potrzebny? Jeśli tak to w jakich sytuacjach? Kto wie?

Kliknij aby powiększyć