Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, znajduje się ona na końcu artykułu.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 186-GN+4 (wzrost-rozmiar) 175 cm. Tylko tkaniny, które się nieco rozbiją w trakcie noszenia.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek, guziki.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: 0 cm w obwodzie na wysokości bioder. Spodnie sięgają do pasa.

Niech Was nie zwiedzie to, że admin ledwo się wbił w te spodnie. Po kilku godzinach noszenia ta tkanina rozbija się na tyle, iż spodnie są luźne. Niestety szyłam te portki przez cały tydzień i na koniec popsułam na nich dziurkarkę. Coś tam się naplątało i zblokowało i czeka na rękę serwisu a spodnie na dziurki, zarówno na pasku jak i tylnych kieszonkach. Admin musi poczekać kolejne dni na nowe portki, które szczerze mówiąc mnie dobiły w ten piątkowy piękny dzień.

 
Kliknij aby powiększyć       Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć
 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3  przód, 1 raz ze złożonego materiałuu
 • 4-5  przód, 1 raz ze złożonego materiału
 • 6-7  przód + tył, 1 raz ze złożonego materiału
 • 8-10  tył, 1 raz ze złożonego materiału
 • prostokąt 5x20cm do zakrycia zamka

Z podszewki kroimy

   Kliknij aby powiększyć

 

Przepis szycia:

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
 2. Oklej fizeliną niezbędne elementy. Obrzuć na owerloku elementy spodni.
 3. Naszyj element 2 na 4, oraz element 3 na 5.
 4. Przyłóż (prawą stroną do prawej) zeszyte ze sobą elementy 3 i 5 do przedniej nogawki. Przeszyj wzdłuż wlotu kieszeni. Zagnij worek kieszeni pod spód nogawki i zaprasuj. Przestębnuj ozdobnie wlot kieszeni.
 5. Przyłóż drugą część worka kieszeniowego (elementy 2 i 4) i zszyj ze sobą dół obu części worka. Obrzuć na owerloku zszyty dół worka kieszeniowego.
 6. Zepnij szpilkami lub przyfastryguj linię talii i bok wzdłuż wszystkich elementów przodu w okolicy kieszeni. Ułatwi to dalszą pracę zapobiegając przesuwaniu się worka kieszeniowego względem nogawki.
 7. Zszyj zaszewki na tylnych nogawkach
 8. Wykonaj patki tylnych kieszeni oraz tylne kieszenie.  Przyszyj je do tylnych nogawek.
 9. Zszyj ze sobą przody nogawek z odpowiednimi tyłami wykonując jedynie szwy po wewnętrznej stronie nóg. Rozprasuj szwy.
 10. Zszyj szew siedzeniowy. Rozprasuj szew.
 11. Wszyj zamek i elementy zasłaniające zamek. 
 12. Połącz boki spodni, szwy rozprasuj.
 13. Uszyj szlufki (element numer 7), przyszyj pasek i przymierz spodnie. Dokonaj ewentualnych poprawek. 
 14. Przyszyj lewą stronę paska.
 15. Wykonaj dziurkę i przyszyj guzik na pasku.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wzrost 185 cm Rozmiar GN-4 Rozmiar GN-3 Rozmiar GN-2 Rozmiar GN-1 Rozmiar GN Rozmiar GN+1 Rozmiar GN+2 Rozmiar GN+3 Rozmiar GN+4
Obwód talii  78 84 90 96 102  108 114 120 126
Obwód bioder  88  92  96,5  100,5 105 109  113  117  122
Wysokość talii od ziemi  102 102 102 102 102 102 102 102 102
Obwód uda  49 51,5 54 56,5 59  61,5 63,5 66 68,5
                   

 

 A na koniec raz jeszcze spodnie i ich kieszonki.

Kliknij aby powiększyć


 Czekamy na Wasze realizacje: