W tym roku, tradycyjnie pod koniec sierpnia, spotykamy się w Sokołowsku na zajęciach z konstrukcji odzieży, szycia oraz wspólnym odpoczynku. Przy tworzeniu grafiku do kolejnych zajęć zawsze jesteśmy bogatsi o doświadczenie z ostatnich kursów. Tym razem również kilka zmian na lepsze, zmian specjalnie dla Was, takich które umożliwią Wam łatwiejszą i przyjemniejszą naukę. Dlatego koniecznie zapoznajcie się z naszym grafikiem wakacyjnym.

Kurs wakacyjny Sokołowsko 2013. Spotykamy się pod koniec sierpnia. Przygotowaliśmy do wyboru dwie możliwości, z których samodzielnie wybierzesz tę odpowiednią dla Ciebie. Pierwsza grupa spędzi z nami dwa tygodnie, druga o połowę mniej. W zależności od tego, czego pragniesz się nauczyć i ile wolnego  czasu znajdziesz w wakację.

 • Kurs konstrukcji odzieży damskiej lekkiej połączony z nauką szycia. Grupa A oraz grupa B. Cena zajęć, wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem, 2550 zł. Pobyt 14-sto dniowy.
 • Kurs konstrukcji odzieży damskiej lekkiej, czyli grupa C. Cena zajęć, wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem, 1425 zł. Kurs 7-mio dniowy.

Na początek plan zajęć dla każdej z grup. Następnie zapoznamy się ze szczegółowym planem zajęć.

Zakwaterowanie: Zapraszamy do nas już w niedzielę, pokoje będą na Was czekać od godziny 16:00. O godzinie 19:00 zapraszamy w ten dzień na wspólną obiadokolację.

25.08.2013 to koniec naszych wspólnych wakacji. Zapraszamy na śniadanie. Wykwaterować się należy do godziny 12:00.

 

altPlan zajęć z konstrukcji odzieży obejmuje 4 dni szkoleniowe dla każdej z poszczególnych grup. W poszczególnych grupach zmienić się może jedynie kolejność poszczególnych dni, jednak program pozostanie dokładnie taki sam.

I.     Dzień pierwszy. Zajęcia teoretyczne.
1.    Wprowadzenie do terminologii.
2.    Omówienie sposobu pobierania miary oraz zapoznanie uczestników kursu ze standardowymi rozmiarówkami stosowanymi w przemyśle odzieżowym.
3.    Przygotowanie siatki konstrukcyjnej do pierwszego wyrobu odzieżowego – spódnicy.
4.    Konstrukcja i modelowanie spódnicy podstawowej z podszewką.
5.    Konstrukcja i modelowanie spódnicy z paskiem oraz obniżoną talią.
6.    Konstrukcja i modelowanie spódnicy z podwyższoną talią.
7.    Konstrukcja i modelowanie spódnicy z karczkiem i kontrafałdą.

II.   Dzień drugi. Zajęcia teoretyczne.
1.    Przygotowanie i omówienie siatki konstrukcyjnej do wyrobu odzieżowego na górną część ciała.
2.    Konstrukcja i modelowanie sukienki podstawowej bez rękawów z zaszewką piersiową.
3.    Sukienka odcięta w talii z cięciem francuskim.


III.    Dzień trzeci. Zajęcia teoretyczne.
1.    Konstrukcja i modelowanie spodni.
2.    Spodnie o obniżonej oraz podwyższonej linii talii.
3.    Modelowanie górnej części spodni:
•    spodnie z karczkiem
•    spodnie z kieszeniami
•    spodnie z paskiem
4. Rękaw – różne siatki konstrukcyjne oraz ich wykorzystanie w praktyce.

IV.    Dzień czwarty. Zajęcia teoretyczne.
1.    Konstrukcja i modelowanie koszuli damskiej z krótkim rękawem i stójką.
2.    Konstrukcja i modelowanie koszuli damskiej z długim rękawem oraz kołnierzem na stójce.
3.    Konstrukcja i modelowanie elementów ozdobnych do koszuli, bluzek i sukienek:
•    falbanki, plisy, kontrafałdy
•    żaboty
•    rękawy bufki, rękaw tulipan,
4.    Konstrukcja i modelowanie różnych rodzajów dekoltów.
•    golf, łódka,
•    dekolt amerykański
•    głębokie wycięcia odzieży na plecach

 

Lekcje szycia czyli co i jak przygotujemy. 

 • Szyjemy spódnicę, spodnie, bluzkę i sukienkę. Poziom trudności poszczególnych modeli zostanie dobrany do umiejętności poszczególnych grup. Z doświadczenia wiemy, iż poziom grupy i poszczególnych osbób możemy ocenić dopiero na miejscu, dlatego dopiero pierwszego dnia podzielimy Was na dwie grupy w zależności od Waszych umiejętności.
 • Dwie z uszytych rzeczy zostaną przygotowane na podstawie własnej konstrukcji. Pozostałe dwie z gotowych wykrojów, co pozwoli prześledzić metody przystosowania gotowych szablonów do własnej sylwetki.
 • Wolne dni, które dla poszczególnych grup nie zostały uwzględnione w grafiku, zostaną przez Was poświęcone na zadania samodzielne - zarówno te z przygotowania się do szycia jak i konstrukcji odzieży.
 • Wszystkie materiały i dodatki krawieckie będą na Was czekać na miejscu. Szyjemy zawsze wszyscy z tych samych tkanin. Jest to o tyle ważne, iż ułatwia to pracę i zorganizowanie zajęć. Dzięki temu usprawnimy czynności, które są bardzo czasochłonne i przeszkadzają w szyciu (np. ustawienia maszyn, zmiana nici na owerloku itp.)

 

Cennik wyjazdu.

Cena 7-mio dniowego pobytu to 1425zł. Kwota ta obejmuje:

 1. Kurs konstrukcji odzieży damskiej lekkiej.
 2. Zakwaterowanie w hotelu.
 3. Wyżywienie: śniadanie oraz obiadokolacja.
 4. Wieczorna biesiada przy grillu w dniu 22.08.2013. W przypadku złej pogody nastąpi zmiana tego terminu.
 5. Piesze wycieczki po niezliczonych szlakach górskich, w tym również na Andrzejówkę.

 

Cena 14-sto dniowego pobytu to 2550zł. Kwota ta obejmuje:

 1. Kurs konstrukcji odzieży damskiej lekkiej.
 2. Kurs szycia, 4 dni.
 3. Zakwaterowanie w hotelu.
 4. Wyżywienie: śniadanie oraz obiadokolacja.
 5. Wieczorna biesiada przy grillu w dniu 22.08.2013. W przypadku złej pogody nastąpi zmiana tego terminu.
 6. Piesze wycieczki po niezliczonych szlakach górskich, w tym również na Andrzejówkę.


Cena obu kursów, zarówno 7-mio jak i 14-dniowego nie obejmuje:
1.   Dodatkowych atrakcji turystycznych wymienionych (bądź nie) w artykule (masaże, paintball, wycieczki itp.).
2.  Opieki nad dziećmi w czasie Twoich zajęć. Jeśli jesteś zainteresowana zapytaj nas o cenę oraz  formę spędzania wolnego czasu przez Twoje pociechy.

Jaką wiedzę muszę posiadać, aby zapisać się na kurs? Aby się zapisać na nasz kurs nie musisz posiadać jakichkolwiek zdolności krawieckich lub umiejętności w przygotowaniu szablonów. Kurs rozpoczynamy od podstaw, dlatego z przyjemnością zapraszamy wszystkie początkujące osoby.

Czy po  kursie otrzymam jakieś zaświadczenie? Oczywiście, każdy z uczestników kursu otrzyma certyfikat jego ukończenia. Bez egzaminu końcowego się nie obejdzie, jednak egzamin jest przede wszystkim po to, aby kursanci mogli sprawdzić swoje umiejętności i omówić wątpliwości.

Do kogo jest skierowany kurs konstrukcji odzieży damskiej lekkiej? Umiejętność przygotowania szablonów okazuje się niezbędna i pomocna w kilku przypadkach, oto te najczęściej wymieniane przez naszych kursantów:

 • możliwość zmiany zawodu, kurs jest idealnym początkiem zdobycia nowych umiejętności niezbędnych na stanowisku konstruktora odzieży
 • przygotowywanie szablonów przy szyciu miarowym w pracowniach krawieckich
 • umiejętności zdobyte na kursie to idealny początek do nauki szycia oraz poprawy jakości wykonywanych rzeczy, każda krawcowa potwierdzi, iż rzeczy szyte na miarę przygotowuje się o wiele szybciej i łatwiej, jeśli konstrukcja przygotowana jest na konkretną sylwetkę

Czego się nauczę? Uczymy kroju i/lub szycia nowoczesnych strojów damskich. Wiemy jakie rzeczy lubicie nosić i taką wiedzę staramy się przekazać na naszych kursach. Porzucamy więc za szerokie, zbyt duże i męskie fasony proponowane kobietom w książkach z lat młodości naszych mam i babć i pokazujemy jak przygotować odzież na miarę dzisiejszej kobiety.  Poniżej szczegółowy program najbliższego kursu.

Gdzie kupić niezbędne przybory? Lista niezbędnych przyborów znajduje się poniżej do pobrania i wydrukowania. Wiele z niezbędnych przyborów kreślarskich znajdziesz w domu lub zwykłych sklepach papierniczych, a nawet na stoiskach z artykułami biurowymi w najbliższych supermarketach. W przypadku jakichkolwiek problemów ze skompletowaniem niezbędnych przyborów pomożemy w ich zakupie. W szczególności prowadzimy sprzedaż krzywików niezbędnych do konstrukcji form odzieżowych.

alt

Do kiedy należy się zapisać?  Aby się zapisać należy wpłacić zaliczkę w wysokości 525zł (grupa C) lub 1050zł (grupy A,B) na konto ośrodka, w którym spędzimy wakacje. Przy wpłacie należy dopisać "Sokołowsko - kurs". Kolejność zgłoszeń decyduje o zapisach na nasz kurs. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na specyfikę szkoleń i wynosi maksymalnie 12 osób.  Nie wyznaczamy ostatecznego terminu zgłoszeń, jednak w przypadku zamknięcia listy nie przyjmujemy więcej chętnych. Z wieloletniego doświadczenia możemy jednak powiedzieć, iż niestety różnie to bywa, czasem miejsca są do ostatniej chwili a czasem lista zostaje zamknięta nawet kilka dni po ogłoszeniu nowego kursu dlatego zachęcamy do szybkiej decyzji. Kurs rozpocznie się pod warunkiem zebrania minimum 7-mio osobowej grupy.

Dane do przelewu zaliczki:

Deutsche Bank PBC SA
Oddział Wałbrzych pl. Magistracki
Konto: 55 1910 1048 2402 3601 7265 0002

Właściciel: Prawosławna Parafia św. Archanioła Michała w Sokołowsku
ul. Unisławska 8 , Sokołowsko 58-350 Mieroszów

Pozostałą kwotę należy wpłacić do dnia 31.07.2013 na konto Papavero sp. z o.o. lub wpłacić gotówką na zajęciach.

Jakieś zniżki dla grup? Ależ oczywiście, że tak. Nawet dla grup dwuosobowych.Za każdą osobę, którą "zmusisz" na nasz kurs w tym samym terminie co Ty, otrzymasz 10% zniżki. (Maksymalna kwota udzielanego rabatu to 50%).

Osoby towarzyszące. Możesz zabrać całą swoją rodzinę lub wszystkich znajomych. Doba z wyżywieniem kosztuje 75 zł/osobę. Zadzwoń bezpośrednio do ośrodka, aby zarezerwować miejsca dla swoich przyjaciół. Kierownik ośrodka, Rafał Dzimira tel.667991704, odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z hotelem.

Komentarze

imp18
#50 imp18 2013-09-05 17:14
Cytuję papavero:
Cytuję imp18:
Agnieszko pamiętasz o krzywikach dla mnie? Bo przydałyby mi się :P

Pamiętam. Akcja paczka, bo się tego nazbierało sporo ;-) odbędzie się w tym tygodniu jeszcze. Na początku następnego powinny dobiec ;-)

Ok, super :)
papavero
#49 papavero 2013-09-05 16:30
Cytuję imp18:
Agnieszko pamiętasz o krzywikach dla mnie? Bo przydałyby mi się :P

Pamiętam. Akcja paczka, bo się tego nazbierało sporo ;-) odbędzie się w tym tygodniu jeszcze. Na początku następnego powinny dobiec ;-)
imp18
#48 imp18 2013-09-05 14:46
Agnieszko pamiętasz o krzywikach dla mnie? Bo przydałyby mi się :P
papavero
#47 papavero 2013-08-18 13:08
Cytuję Ania_Bialex:
Papavero, jaki jest plan jutrzejszego dnia? Dojade na miejsce o godzinie 13:06, niestety takie połączenia :( będzie jakaś przerwa obiadowa i dołączę na część drugą?

O 14:00 obiadek, po obiedzie druga część.
Ania_Bialex
#46 Ania_Bialex 2013-08-18 12:52
Papavero, jaki jest plan jutrzejszego dnia? Dojade na miejsce o godzinie 13:06, niestety takie połączenia :( będzie jakaś przerwa obiadowa i dołączę na część drugą?
Greg
#45 Greg 2013-08-14 20:49
Papavero, czy jest jakaś szansa na stacjonarny kurs we Wrocławiu, np. we wrześniu, październiku?
grahasil
#44 grahasil 2013-08-13 22:17
Ankhe szkoda, że nie jedziesz z Koszalina. Wolę być pasażerem a wypadnie mi być kierowcą.
A może z Koszalina lub okolic chce się ktoś zabrać ze mną?
Ankhe
#43 Ankhe 2013-08-13 19:57
Słuchajcie, jadę 18. w niedzielę na kurs samochodem z Warszawy i mogę kogoś zabrać po drodze - w zamian za dorzucenie się do kosztów paliwa.
Ania_Bialex
#42 Ania_Bialex 2013-08-08 18:58
:( Ja też żałuję, ale w sobotę jest wesele mojego brata, w niedzielę poprawiny, ja na codzień nie mieszkam w Polsce, więc w ogóle szybko z domu uciekam na kurs, ale wszyscy wiedzą, że mi zależy. Zobaczę jeszcze co da się zrobić, sprawdzę po raz setny pociągi i może już w nocy wyjadę, żeby na rano dotrzeć.
papavero
#41 papavero 2013-08-08 00:02
Cytuję Florka:
Jak tylko zobaczyłam, że znowu organizujecie kurs pierwsza myśl jaką miałam było: jadę. Zaczęłam podgadywać narzeczonego, że było przecudnie pojechać.
I tak sobie rozmyślałam i marzyłam, aż sprawdziłam datę. Kucha. W samym środku kursu ślub :)
Może pojadę za rok a mąż nie obrazi się za przesunięcie rocznicy ślubu.

Florka, bierz gości weselnych potańczymy w środku kursu ;-)