100% (0 głosów)
    1940 wyświetleń

Komentarze

asdfghk
#5 asdfghk 2019-05-28 12:48
Dzięki. Jak to dobrze mieć kogo spytać :)
papavero
#4 papavero 2019-05-27 21:32
Nie należy tak na to patrzeć. Zauważ, że jak jednej modelce będziesz dawała coraz więcej luzu to nie oznacza to, że będzie miała coraz dłuższe ramię. Dlatego nie przejmowałabym się tym położeniem punktów względem siebie na gotowej formie. Na konstrukcji zostawiamy ze wzorów, a potem dopasowujemy na przymiarce i skracamy ile trzeba. No dobra, jak wiemy, że modelka ma szerokie ramiona to dodajemy względem standardu a nie odejmujemy ;-)

Parafianowicz chyba, albo Kowalczyk, kurcze nie pamiętam który... dodawali stałą wartość uzależnioną od rozmiaru od R1 w lewo, tam była jakaś lista 1,2 1,4 cm itd. Ale tak to sobie mogą pozwolić w standardzie w którym się poruszają, każde inne odstępstwa już by się nie poddały takiej prostej regule.
asdfghk
#3 asdfghk 2019-05-27 20:47
Dzięki wielkie. To znaczy, że moje modelki mają szersze ramiona niż przewiduje tabelka? Do tej pory dodawałam po centymetrze z przodu i tyłu. Tyle wystarczy? Ile w standardowych sylwetkach punkt R2 jest oddalony od R1?
papavero
#2 papavero 2019-05-27 09:53
To przypadek, że trafiłaś akurat na takie sylwetki. Ramię na konstrukcji nie jest skorelowane z długością ramienia na sylwetce a jedynie z długością ramienia w standardzie. Nie możesz go wydłużyć na samym początku, tzn. przed wyrysowaniem zaszewki gorsowej, gdyż jego długość ma bezpośredni wpływ na położenie i wielkość tej zaszewki. Ale gdy narysujesz już całą siatkę, i bierzesz się za modelowanie paszki, to na tym etapie możesz skrócić/wydłużyć ramię przodu i tyłu zgodnie z potrzebami sylwetki. :-)
asdfghk
#1 asdfghk 2019-05-26 17:35
@papavero, za każdym razem jak konstruuję (to już na czwartą osobę), punkt R2 wychodzi praktycznie na punkcie R1. Muszę wtedy skracać ten centymetrowy odcinek od punktu Łc i w ogóle nie wygląda to dobrze. Tak ma być? Aż się prosi o wydłużenie szwu barkowego jak radzi Kowalczyk, wtedy wyglądałoby ładniej, ale nie pasowało do przodu. Da się coś z tym zrobić? Czy tak ma być?

Ostatnio dodane przez asdfghk

Ostatnio polubione przez asdfghk