Inny sposób szycia modelu 0700 - opcja A

Inny sposób szycia kaptura - model A

Składamy stronami prawa do prawej, kolor do koloru

Zszywamy razem czerwone linie części 1+2 i części 2+1

Zszywamy odcinki pomarańczowy, różowy i zielony:
Linie pomarańczowe zszywamy zostawiając niezszyty odcinek (posłuży nam do wywrócenia kaptura na prawą stronę)
oraz
Zszywamy złożone razem linie różowe i linie zielone

Zszywamy niebieskie linie – składamy szwy prawą stroną do prawej i zszywamy wokół. Aby ułatwić sobie zrozumienie tego składania szwów, wywijamy części kaptura, tak jak to pokazałam na drugim rysunku (rysunek znajduje się obok w galerii). Składamy szwy prawymi stronami do siebie, od lewej strony szyjemy.

Wywracamy kaptur przez otwór na prawą stronę
Po wykonaniu tunelu, zszywamy otwór ręcznie.

Ważne, proszę przeczytać
Przed wykonaniem tunelu, czyli tego szwu wokół kaptura, trzeba wydziergać w jednej warstwie kaptura dziurkę lub dziurki (lub nabić oczka) do przeciągnięcia gumko-sznurka czy sznurka. Wybrane miejsce wcześniej wzmacniamy – podklejamy.
Gumko-sznurek/sznurek służy do zmiany obwodu kaptura. Otwory umiejscawiamy po stronie przeciwnej do szwu zszywającego kaptur. W gotowym kapturze, szew kaptura znajduje się na szczycie głowy, dziurki do dole – w okolicach brody.

Czy można gumko-sznurek/sznurek (czy inną linę ściągającą) włożyć do kaptura przed wykonaniem przeszycia formującego szerokość tunelu wokół kaptura? Można, trzeba, to dobry pomysł. Uważamy przy szyciu tunelu wokół kaptura, aby nie ująć przypadkowo naszego gumko-sznurka.

    100% (0 głosów)
    39919 wyświetleń

Ostatnio dodane przez Frania

Ostatnio polubione przez Frania