Tym razem zacznę od wrogo nastawionych swetrów w stosunku do sylwetki przy kości. Nietrudno zauważyć na naszych ulicach kobiety w nich uwięzione. Mówię o tych zarówno za dużych jak i tych stanowczo za małych. Niektóre z nas za karę lub z przymusu noszą swetry za krótkie lub za długie. Obie wersje uwydatniają nasze niedoskonałości. Pamiętajmy o tym, że idealna długość swetra przy opisywanej sylwetce to taki nie dłuższy niż do połowy bioder oraz nie krótszy niż górna linia bioder. Powinnyśmy również obrazić się na sweterki ze ściągaczem na biodrach, które są marszczone powyżej.

Nie oznacza to oczywiście, że swetry nie są dla nas. Pamiętać należy, że żaden sweter nas nie wyszczupli, ale możemy znaleźć model odpowiedni do naszej sylwetki. Następnym razem, będąc na zakupach spróbujcie znaleźć coś, co zaraz sobie razem omówimy a zobaczycie, że do swetrów można się przekonać w każdym rozmiarze.

Sweter, sylwetka przy kościSięgając po sweter w sklepie wybierajmy gładkie dzianiny. Wypukłe wzory w postaci warkoczy, sploty z dużych oczek, ażurowe powierzchnie czy wzorzyste sweterki to przedmioty, których nawet nie powinnyśmy zabierać do przymierzalni. No chyba że mamy zły dzień i potrzebujemy punktu zapalnego do rozpętania burzy swojemu facetowi. Wybierajmy więc stonowane i jednobarwne swetry. Na odrobinę wyrazistej barwy mogą pozwolić sobie osoby przy kości o małym biuście.

Mam taki mój ulubiony sweterek, który powinien być dobrym przykładem dla osób o sylwetce ogólnie zaokrąglonej oraz masywnej. Jest dopasowany, jednokolorowy, stonowany a co najważniejsze posiada szeroki ściągacz umiejscowiony od pasa w dół. Taki sweter podkreśla talię. Ściągacz w tym swetrze ma drobny splot, jest to istotna uwaga, gdyż szerokie prążki sprawiłyby dość odmienny efekt.  Dekolt w moim sweterku jest nieco inny niż ten na rysunku, ma on bowiem dekolt w szpic. Ten szkic przedstawia jednak jeszcze korzystniejszą wersję naszego bohatera, kopertowy dekolt. Wypróbujcie ten model.

Panie o sylwetce przy kości powinny przekonać się do dekoltów zamiast wszelkiego rodzaju golfów i półgolfów. Jeśli macie większy brzuszek, poszukajcie czegoś z kopertowym dekoltem, gdyż będzie on bardzo korzystnie na Was wyglądał. Nie oznacza to jednak, że nie można ubrać swetra bez głębokiego dekoltu. Należy jednak pamiętać, żeby do swetra w łódkę ubrać coś, co będzie wyszczuplającą sztuczką magiczką: np. długie korale.

Nieco łatwiej mają Panie o drobnym biuście. Mogą pozwolić sobie na rozłożysty golf. Wysokie babki do swej szafy zakupić mogą sweter o szalowym golfie, czyli takim miękko opadającym na dekolt. Niestety osoby o sylwetce masywnej powinny unikać ubierania się w swetry, są one bowiem bardzo niekorzystne w ich przypadku.

Warto zaopatrzyć się również w kardigan, czyli nieco dłuższy sweter zapinany na jeden do dwóch guzików. Pamiętać należy, iż wysokie korpulentne oraz osoby bardzo tęgie nie powinny takich swetrów w ogóle zapinać.