Sylwetka przy kości. Wyobraź sobie, iż stoisz w sklepie przed wieszakiem ze strojami kąpielowymi. Na początek decyzja czy sięgnąć po ten jedno czy dwuczęściowy. W przypadku sylwetki przy kości musisz kierować się zasadą, iż najlepiej, jeśli to możliwe, pokazać dość Dekolt V, szerokie ramiączkadużo. Ta wskazówka może Ci się wydać dość kontrowersyjna, jednak jak najbardziej jest słuszna. Bardzo zabudowane stroje kąpielowe powiększą Twoją sylwetkę, dlatego postaraj się, aby zakładać te bardziej wycięte. Jeśli więc jesteś młoda kup ten dwuczęściowy, jednoczęściowy tylko w przypadku dużej nadwagi i wielu lat na koncie.

Zacznę od góry twojego nowego dwuczęściowego stroju kąpielowego. Przede wszystkim wybierz taki biustonosz, w którym Dekolt V, szerokie ramiączkadekolt będzie najbardziej jak to możliwe zbliżony kształtem do litery V. Nie pozwól, aby cokolwiek w stroju kąpielowym wrzynało się w Twoje ciało. Wybierz taką górę, która uzbrojona będzie w szerokie ramiączka. Miseczki biustonosza powinny być zdecydowanie wyposażone w fiszbiny podtrzymujące biust a w przypadku, gdy Twój biust nie jest już dość jędrny wybierz lekko usztywniane miseczki. Pamiętaj, aby nie wybrać zbyt małej góry, gdyż to również będzie nieadekwatne do Twojej sylwetki. W Twoim przypadku żadna ze skrajności nie jest wskazana, ani zbyt skąpy ani zbyt zabudowany strój nie jest dla Ciebie.

Więcej kłopotu sprawić może wybranie dołu do Twojego stroju na plażę. W przypadku tej części musisz zapPareo, idealne nie tylko dla sylwetki przy kości. omnieć o stringach i zbyt skąpych dołach. Po pierwsze zadbaj o swój brzuszek. Wybierz taki dół stroju kąpielowego, który sięgał będzie mniej więcej 4 cm poniżej talii. To jest jedna z najważniejszych reguł dotyczących tej części garderoby. Za wysokie majtki lub za niskie podkreślą i uwydatnią brzuszek, pamiętaj o tym w przymierzalni. Wypróbuj na sobie te o fasonie sportowych spodenek. Na szczęście wybór strojów kąpielowych w dzisiejszych sklepach jest ogromy, na pewno znajdziesz takie w stylu lat 80-tych z zaokrąglonymi pęknięciami na linii bocznych szwów. Pęknięcia takie optycznie wydłużą nogi, co w przypadku Twojej sylwetki będzie korzystne. Jeśli natomiast masz bardzo masywne uda postaraj się wybrać majtki, które z boku mają szerokość około 6-8 cm, gdyż zbyt szerokie, kończące się poziomą linią w ich szerokiej części dodadzą im jeszcze optycznie centymetrów. 

Postaraj się znaleźć dla siebie pareo. Taką częścią stroju można wiele ukryć. Jest to najprostszy sposób do ukrycia szerokich ud lub odwrócenia uwagi od innych niedoskonałości naszej urody.
A jeśli musisz wybrać strój jednoczęściowy, postaraj się również, aby był on idealny dla Twojej sylwetki. Najważniejszy jest krój, ale o wzorach również musisz pamiętać. Wybierając strój jednoczęściowy poszukaj takiego, który posiada elementy dające wyszczuplający efekt. Jednym z nich jest kopertowy dekolt, idealnie, gdy jest on podkreślony kontrastowym kolorem w postaci lamówki lub wzoru na tkaninie. Na szczęście dość popularne wśród jednoczęściowych sportowych strojów są te z pionowymi wstawkami na bokach w innym kolorze. Przymierz takie i sprawdź jak ładnie modelują sylwetkę.
W sklepach królują kolorowe, a wręcz pstrokate stroje. Dla sylwetki przy kości lepsze jednak są te o ciemniejszych kolorach, osobiście polecamy te o stonowanych barwach.


Sylwetka bardzo szczupła. Nie musisz rezygnować ani ze strojów jednoczęściowych ani tych dwuczęściowych. Oba będą dDekolt w kształcie litery U, strój w żywym kolorzela Ciebie idealne. Jest jednak kilka rzeczy, o które musisz zadbać. Strój powinien po pierwsze zasłaniać wystające kości biodrowe. Dopilnuj tego wybierając go w sklepie. Po drugie powinien optycznie powiększyć biust. Jeśli wybierzesz strój dwuczęściowy zadbaj, aby biustonosz był usztywniany. Jeśli skusisz się na jednoczęściowy, również możesz wybrać taki, w którym umieszczono miseczki lub taki, w którym wzór optycznie powiększy biust.  Przymierz i sprawdź kostium, który jest zabudowany oraz został uszyty z tkanin o jasnych i żywych kolorach.

Unikaj dekoltu w kształcie litery V, nie jest on najkorzystniejszy w przypadku osób za szczupłych, szczególnie, gdy nie możesz pochwalić się dużym biustem. Wybierz taki w kształcie litery U. Pomimo, iż jesteś szczuplutka unikaj też stringów i bardzo wyciętych majtek. Ukażą one Twoje kości biodrowe, co nie jest wskazane przy Twojej budowie.

To pp i szorty, idealny strój dla niskich kobiet.Sylwetka niska. Aby wybrać strój kąpielowy dla siebie przede wszystkim musisz stanąć przed lustrem i sprawdzić swoją sylwetkę pod kątem swojej wagi. Jeśli masz sylwetkę zbyt niską oraz szczupłą oraz jak zwykle bywa przy takiej figurze drobny biust musisz pamiętać o tym, aby biustonosz nieco optycznie go powiększył. Wybierz strój z usztywnianymi miseczkami, możesz nawet posunąć się do oszustwa i wybrać taki z powiększającymi wkładkami. W końcu to plaża i masz czuć się cudownie. Pomimo tego, iż jesteś niska i drobna nie powinnaś wybierać skąpych strojów, spowodują one, iż Twoja sylwetka stanie się jeszcze bardziej filigranowa, a tego chciałabyś uniknąć. Spróbuj założyć coś w sportowym stylu: top i spodenki. Przymierz też wysoko wycięte majtki, wydłużą one nogi. Doda to Tobie nieco centymetrów, których potrzebujesz.
Niska osoba o tęższej sylwetce również ma ochotę czasem na kąpiel. Jeśli w dodatku jest posiadaczką dużego biustu to musi pamiętać o kilku radach, które dotyczyły sylwetki przy kości, a mianowicie o szerokich ramiączkach oraz fiszbinach, które podtrzymają biust. Z tych samych względów, o których pisaliśmy przy sylwetce przy kości, strój powinien być mocno wycięty. Wybierając strój kąpielowy koniecznie przymierz te dwuczęściowe. Sprawdź, że wyglądasz w nich często lepiej niż w jednoczęściowych, które podkreślają krótki tułów.

 

 

Sylwetka wysoka. Strój kąpielowy to zazwyczaj mała powierzchnia tkaniny, nawet, gdy jest to strój Strój kąpielowy, sylwetka wysoka.jednoczęściowy. Ciężko będzie Ci optycznie skrócić sylwetkę tą częścią garderoby. Pomiń problem wzrostu i tak samo jak w przypadku sylwetki za niskiej, stań przed lustrem i sprawdź swoją sylwetkę pod kątem swojej wagi a następnie wróć do wskazówek dla osób o sylwetce szczupłej lub przy kości. Oczywiście jest kilka drobnych sposobów na odjęcie sobie centymetrów ze wzrostu. Jeśli masz jędrne piersi możesz pozwolić sobie na strój bez ramiączek oraz nisko wycięte majtki, to nieco skróci Twoją sylwetkę.

 

Poniżej kilka propozycji strojów kąpielowych znanych projektantów. Niestety nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. I to nie tylko ze względu na mankamenty naszej urody... cena tych strojów to koszt około 500$, nieźle, prawda?