Kolory neutralne. Odcienie żółtawe i rdzaworude są stworzone specjalnie dla jesieni. Doskonale wygląda w brązach w dużą domieszką czerwieni. Idealnie harmonizują one z jej złocistą karnacją i złocistorudymi włosami.

Odcienie czerwieni. Czerwień, w której jesieni do twarzy, jest bardzo ciepła, z domieszką żółci, dzięki czemu  uwydatnia jej naturalny koloryt. Ciemniejsze odcienie są ciężkie, ziemisto-czerwone.
 

Odcienie niebieskiego. Charakterystyczne dla jesieni odcienie zawierają domieszkę czerwieni, tworząc kolor petrolu, co sprawia, że ten zimny kolor dostosowuje się do jej ciepłego typu urody. Odcienie te są nieco przytłumione, mimo to głębokie i intensywne.
 

Odcienie zieleni. Odpowiednia zieleń jest ziemista, przytłumiona. Odcienie od żółtawego aż po ciemnooliwkowy idealnie pasują do jesieni.
 

Odcienie żółci. Charakterystyczne odcienie są rudawe lub lekko oliwkowe. Muszą być one świetliste, ciepłe i nasycone.
 

Odcienie fioletu. Fiolety mają wyraźną domieszkę czerwieni. Charakterystycznymi dla tego typu urody odcieniami są śliwka i wrzos.

Odcienie szarości. Szarości odpowiednie dla jesieni mają odcień ciepły, zielonkawy lub lekko oliwkowy. Najkorzystniejsza dla niej biel jest z domieszką koloru kremowego.

Następujące przykłady pokazują, jak nienasycone i mało intensywne barwy mogą przytłumić urodę jesieni.

 

Jeśli jesteś jesienią, zachęcam do zabawy powyżej przedstawionymi barwami i łączenia ich w Twój ulubiony sposób. Pamiętaj, że możesz pozwolić sobie na odważniejszy i bardziej kontrastowy zestaw kolorystyczny niż pokrewna ci ciepła wiosna.

 

Papaverowa notka: KasiaG uczestniczyła w tym roku w naszym papaverowym kursie konstrukcji odzieży. W zamian przez najbliższe miesiące będziecie mogły poczytać jej artykuły, z których dziś przedstawiamy kolejny z serii. Ciekawi jesteśmy jak Wam się podobają i czym Wy chcielibyście się podzielić w zamian za nasze lekcje.