Już niedługo na papavero.pl kolejne zmiany. Teraz takie zmiany programowe. Oswoiłam się już z HOT18, dlatego czas na kolejny krok. Tym razem, tak jak w przypadku HOT18, dużo będzie zależało od Was. Ale zacznę od początku. Gdy uczyłam się szyć, moim marzeniem był burdowy żakiet 104/8/1998. Oto on. Pomimo tego, że nie miałam w rękach umiejętności do jego uszycia, postanowiłam, że muszę go sobie sprawić.

Kliknij aby powiększyć

Planowałam go uszyć, nigdy mi się to nie udało, ale nie w tym sęk. Zaczęłam wtedy od przygotowania wszelkich niezbędnych materiałów i dodatków krawieckich. Kupiłam kilka metrów elastycznej satyny, chociaż teraz wiem, że dobra byłaby zupełnie inna tkanina. Kupiłam sobie podszewkę, guziki i zamki do spódnic, od których zaczęłam przygodę z pierwszym kompletem. Problem pojawił się wtedy, gdy poprosiłam w pasmanterii, dużej wrocławskiej, fizeliny o numerach H180 i H410. Panie mnie zabiły śmiechem i zaproponowały wybór pomiędzy czarną lub białą. Wybrałam czarną, najbardziej pasującą do granatowej elastycznej satyny. Dziś wiem nieco więcej o wkładach odzieżowych, które błędnie są nazywane zbiorczo fizelinami. Sama świadomie używam tego określenia w większości miejsc na stronie, ale nadchodzi czas, aby z tym skończyć. Nadchodzi też czas na to, abym sprezentowała Wam znacznie więcej wiedzy, która ułatwia pracę z szablonami. Nie tylko tymi papaverowymi. Na zachętę do dyskusji pokażę Wam próbnik kolorowych wkładów odzieżowych.

Kliknij aby powiększyć

Chciałabym, abyście otrzymali nieco informacji nie tylko o wkładach odzieżowych. Chociaż te są bardzo dobrym przykładem informacyjnej pustki panującej w naszym hobbystycznym środowisku. Stąd moje dzisiejsze pomocnicze pytania, które brzmią następujące:

  • Czego Wam potrzeba? Gdzie czujecie niedosyt i braki w swojej wiedzy?
  • Czy chcecie, abym przy artykułach z wykrojami do pobrania pisała Wam z czego dokładnie uszyte są modele? Włączenie ze wskazaniem gdzie nabyłam poszczególne elementy do produkcji odzieży.
  • Czy interesuje Was jakie dodatki krawieckie zostaną użyte i gdzie możecie je kupić?
  • Czy interesuje Was jakie dokładnie wkłady odzieżowe użyłam, dlaczego takie, jakie jeszcze można i co to zmieni? Do czego jeszcze można wykorzystać konkretne wkłady i po co kupić ich nieco więcej na zapas? Czy pomóc Wam je namierzyć?
  • Czy interesuje Was informacja dotycząca producenta wszelkich używanych przeze mnie tkanin, dodatków, urządzeń itp.
  • Czy chcielibyście wiedzieć coś więcej o niciach i ich doborze do tkanin. Bo to nieprawda, że wystarczy wybrać sobie odpowiedni kolor, pasmanterie przemilczały w ten sposób dużo różnych rodzajów tego asortymentu. A szkoda, bo bogactwo jest takie, że to temat na pół roku przynajmniej.

Chciałabym bardzo, abyście wskazali mi w komentarzach, co sprawia Wam problem. Portal na pewno będzie się rozwijał. Już teraz zapewne zauważyliście, że raz w tygodniu pojawiają się lekcje szycia modeli z działu z wykrojami do pobrania. Zaczęłam Wam opowiadać o drobnych narzędziach krawieckich. Trochę spraw Wam narzucę i będę Wam przekazywała wiedzę, którą uważam za ważną. Jednak moje postrzeganie krawiectwa może być nieco inne niż Wasze. Dlatego Wasze potrzeby i spisanie ich poniżej, pomoże mi ułożyć tematykę portalu w kierunku, w którym oczekujecie.

Proszę nie bójcie się pytać o coś, co może się wydać komuś oczywiste. Sama kiedyś zaczynałam i wiem, że problemem może być dosłownie wszystko. Jestem pewna, że borykacie się z różnymi problemami, dlatego chciałabym ich dziś wysłuchać. Od tego zależy zawartość artykułów, które znajdziecie w przyszłości na papavero. Warto więc, aby były one dla Was przydatne. Możecie popuścić wodze fantazji, a ja zobaczę co da się zrobić. A raczej postaram się spełnić dużo Waszych zachcianek.

100% (7 głosów)
4852 wyświetlenia