To będzie rzeź niewiniątek

Czarna lista kojarzy się źle? No i prawidłowo, bo dobrze nie będzie. Tylko pot, łzy i błaganie o litość na samym końcu. Tak tak, robię Wam szablony, ale naprawdę potrafię być bezwzględna. Dlatego tym, którzy skutecznie zapiszą się na czarną listę, nie popuszczę. No to kto już ma ochotę poddać się torturom? Zaczynamy rzeź niewiniątek.

Oto mój notes. No może nie tak dokładnie, ja wszystko będę miała zapisane na stronie. Tak aby każdy mógł sobie obejrzeć swoje przewinienia. Konsekwencje też będą jasno określone. Również przewinienia, za które na czarną listę będziecie trafiać, opiszę dokładnie. Ale wszystko muszę zacząć od początku, czyli czym dokładnie ta czarna lista znów będzie i dlaczego zostaniecie ukarani.

Kliknij aby powiększyć

Czarna lista zostanie podzielona na dwie różne części. Pierwsza część to będą Ci, którzy popełnią drobne krawieckie przestępstwo, czyli obudzą w sobie rządzę krawieckich tkanin, dzianin i/lub krawieckich dodatków. Ich zapiszemy na tą mniej drastyczną listę, ciemnoszarą. Druga grupa, to już zupełni krawieccy recydywiści. To tacy, którzy nie dość, że lubią szyć, to jeszcze pragną nauczyć się konstrukcji. Dla nich przeznaczona została najczarniejsza z czarnych list. A jeśli ktoś znajdzie w sobie obie te krawieckie bestie, to zostanie wpisany na obie listy. Tak to będzie z grubsza wyglądało. Na początek opowiem Wam, z czym będzie się wiązało wpisanie na listę. A dopiero potem przejdziemy do metody wpisywania poszczególnych osób na konkretne pozycje w mojej tabelce.

Drobni krawieccy przestępcy - szara lista

Tutaj mamy na myśli tych, którzy pragną tylko drobnych dóbr materialnych. A czego pragną krawcowe i krawcy? Materiałów, materiałów... i może jeszcze więcej materiałów. Jedni pragną dzianin, inni tkanin. A jeszcze innym oczy się świeca na widok kolorowych guzików lub pięknych zamków błyskawicznych. I takich skatalogujemy i ukarzemy. Nie, nie, nie! Nie wsadzimy ich za kraty jak tych dwóch poniżej, którzy na tych materiałach lubią się wylegiwać. Kara będzie znacznie dotkliwsza. Jeden drobny przestępca został już przez nas ukarany, zanim wpadliśmy na pomysł, że trzeba Was wszystkich wytropić.

Kliknij aby powiększyć

Oto wszystkim znana Mgiełka, która została wmanewrowana przez nas w tą oto niebieską spódnicę. A było to tak. Wysłaliśmy Mgiełce paczkę z tkaninami i dzianinami. Mgiełka dostała również zadanie specjalne, tym razem miała uszyć spódnicę z nieopublikowanego jeszcze wtedy szablonu. No i oczywiście ufarbować spódnicę, gdyż jest niekwestionowanym mistrzem zmieniania koloru materiałów. W taki oto sposób Mgiełka została pierwszym krawieckim przestępcą. Zapragnęła tkanin i je dostała. Oczywiście dostała je wraz z wyznaczonym zadaniem. I właśnie takich krawieckich naruszeń będziemy poszukiwać. W tym przypadku będziemy szukać tylko spośród tych osób, które mogą odebrać paczkę w naszym kraju. A jaką paczkę? Już wyjaśniam.

Kliknij aby powiększyć

Wyznaczymy tematy, które należy opisać. Sfotografować, opisać i pokazać na łamach papavero.pl. Abyście mogli dokonać dokumentacji, wyślemy Wam trochę krawieckich drobiazgów. Do Was będzie jedynie należało wykonanie rzeczy, na którą sami się zdecydujecie. Oczywiście lista tematów zostanie opublikowana i będzie uaktualniana zgodnie z Waszymi potrzebami. Już dziś możecie napisać, co sprawia Wam problemy i o jakich krawieckich operacjach chcielibyście przeczytać. Lista tematów będzie długa, ale zaczniemy od banalnych rzeczy. Osobiście wpiszę tylko jedną. Cała tabela i ta część czarnej listy zostanie opatrzona niebawem osobnym artykułem. Oczywiście, jeśli tylko taka lista Wam się spodoba. A jeśli wspólna praca będzie przebiegała dość dobrze, to taka forma może przyjmie się na dłużej. Zobaczymy. A teraz Was proszę o info, czy taki kawałek znęcania się nad Wam jest do przyjęcia i czy znajdą się takie osóbki, co się zechcą same poniżej dopisać. A ja już czekam na dwa lub trzy zgłoszenia do pierwszego zadania. Tym razem nie ma żadnych warunków, oprócz jednego. Paczki będziemy wysyłali tylko na terenie Polski.

LpTemat do zrealizowania - szara listaAkcesoria w paczceZgłoszenia
1 Obrazkowy przewodnik wykończenia dekoltu w koszulce zwanej T-shirt. Przewodnik musi opisywać taki sposób który pozwala zasłonić na lewej stronie ściegi owerlokowe dodatkową lamówką.Tak, aby złożona koszulka wyglądała dobrze, bez widocznych nitek po owerloku. Dzianina na T-shirt, ściągacz, papaverowa metka.  Niteczka
2      
3      

Krawieccy recydywiści

Recydywa, czyli większy kaliber. To tacy, którzy nie interesują się drobnymi fantami. Od razu robią skok na bank. Tym razem, na bank wiedzy. Recydywiści to tacy, którzy już coś do opwiedzenia ze swojego przestępczo-krawieckiego życia mają. Dorobili się już swoich odcisków palców w postaci uszytych ciuchów, zaprojektowanych modeli lub obserwacji na tematy związane z szyciem. Tutaj pole do popisu będzie znacznie większe, a końcowa kara zupełnie inna niż rzeczowe fanty.

Kliknij aby powiększyć

Zakres artykułów będzie przede wszystkim szerszy. Nie tylko przewodnikami krawieckimi człowiek żyje. Do opisania będzie znacznie więcej fajnych aspektów szycia i życia. Część z Was samodzielnie będzie mogła wybrać temat, którym podzieli się z nami na łamach papavero.pl. Idealnym przykładem jest tutaj drugi artykuł wspomnianej powyżej Mgiełki. Ten o farbowaniu. Za taki artykuł wciągam ją jako pierwszą na listę recydywistów, zachęcając do dalszej działalności twórczej, którą pokażemy u nas.

LpUżytkownik wpisany na Czarną listęLink do artykułuOpisPunkty
1 Mgiełka Farbowanie.  Farbowanie tkanin metodą na zimno  
2        
3        

Wszelkie dokładne informacje dotyczące zarówno czarnej jak i ciemnoszarej listy opiszę Wam w odzielnych miejscach. W takich, w których toczyć się będzie dyskusja i podliczanie czarnych punktów. Za każdy artykuł na czarnej liście zostaną przyznane punkty. Sposób ich przyznania oraz niezbędną ilość do poszczególnych kar opiszę również w tych odpowiednich miejscach. Dziś chciałabym Wam jeszcze powiedzieć, jakie kary grożą za uzyskanie odpowiedniej ilości czarnych punktów.

Kary, którym dobrowolnie będzie się można poddać będą następujące:

  • Kurs konstrukcji sukienki damskiej
  • Kurs konstrukcji bluzki damskiej
  • Kurs konstrukcji żakietu damskiego
  • Kurs konstrukcji spódnicy damskiej

O wszelkich szczegółach napiszę już niebawem. A tymczasem oficjalnie mogę Was poinformować, że jest to pierwszy z widocznych akcji na stronie, objętych patronatem fundacji PAPAVERO. Tak, abyśmy mogli szerzyć wiedzę i uczyć się wspólnie. Czerpać z tego korzyści przede wszystkim takie, które zostają w wielu głowach na raz. Czy podoba Wam się taka akcja? No to kto jest chętny do otrzymania paczki, a kto do zgłębienia wiedzy?