O kursach ogólnie

Miejsce spotkań. W tym roku spotkamy się w dwóch miejscach. Obie piękne okolice, każda z nich zupełnie inna. Pierwsze z miejsc to Sokołowsko. Totalne odludzie. Cisza, spokój i piękna przyroda. Drugie to Wrocław, duża polska cudna aglomeracja. Niezależnie od tego, gdzie się spotkamy, nauczymy się tego samego. Miejsce będzie dodatkowym atutem, wiedzę otrzymacie taką samą. Będzie dużo nauki, dużo ćwiczeń z ołówkiem w ręku, mnóstwo zarysowanych szablonami papierów. A wszystko po to, abyście mogli przygotować swoje własne szablony. Abyście mogli stworzyć modele, o jakich się nikomu jeszcze nawet nie śniło.

Terminy spotkań.  W Sokołowsku spotkamy się latem na trzech dwudniowych modułach. Jedynym warunkiem odbycia się kursu, to minimalna ilość osób. Potrzebujemy siedmiu odważnych, aby ruszyły poszczególne moduły. W Sokołowsku opanujemy 3 moduły. We Wrocławiu dodatkowo czwarty. Będzie naprawdę dużo nauki, przygotujcie się na niezły wycisk. Będę pilnowała postępów niezależnie od tego, gdzie będziemy się uczyć.

LpData szkoleniaMiejsce szkoleniaZakres szkolenia
1 21.08.2016 niedziela Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł A1
2 22.08.2016 poniedziałek Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł A2
3 24.08.2016 środa Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł B1
4 25.08.2016 czwartek Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł B2
5 27.08.2016 sobota Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł C1
6 28.08.2016 niedziela Sokołowsko, 8:00 - 16:00 Moduł C2
       
8  15-16.10.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł A1+A2
9  29-30.10.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł B1+B2
10  19-20.11.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł C1+C2
11  10-11.12.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł D1+D2

Cena szkolenia.  To jest zapewne najważniejsza część opisu kursu. Cena kursu uzależniona jest od ilości modułów, na które się zdecydujecie. Oraz od miejsca, w którym zechcecie się uczyć konstrukcji. Pisząc poniżej moduł A, mam na myśli oczywiście A1 wraz z A2. Jeden moduł to dwa dni zajęć z szablonami. Punkty w ilości 444 to nie przypadek, to w końcu najbardziej pechowa liczba jaką mogą wyobrazić sobie ludzie z dalekiego wschodu. Jak ulał pasuje do czarnej listy.

LpSzkolenieCena w zł.Ilość punktów
1 Jeden moduł. Do wyboru  A, B, C lub D, czyli dwa dni szkolenia.  Wrocław lub Sokołowsko. Samo szkolenie. 400 zł. 444 punkty, 
2 Jeden moduł. Do wyboru  A, B, C lub D, czyli dwa dni szkolenia. Sokołowsko wraz noclegiem i wyżywieniem. (obiad, kolacja, nocleg, śniadanie, obiad). 500 zł. 444 punkty,
       
3 Szkolenie 21-28.08.2016, moduły A, B, C - 6 dni zajęć, plus dwa wolne dni na odpoczynek pomiędzy zajęciami  1700 zł 1200 punktów + opłata za noclegi między modułami 300 zł w przypadku pozostania w te wolne dni w ośrodku
5  Szkolenie 4 moduły we Wrocławiu  1400 zł  1600 punktów

Zapraszam na wybrane moduły lub wszystkie na raz. Aby zapisać się na moduł B lub C, należy wcześniej zdobyć wiedzę z zakresu modułu A. Moduł D to wiedza dla tych, którzy wcześniej zapoznali się z zakresem materiału z modułu C. Moduły te będą obowiązywały na obu kursach, a w razie potrzeb w przyszłości również.

Zakres materiału na poszczególnych zajęciach.

Tutaj wykorzystany został plan zajęć z jesiennego wydania kursu, który odbył się we Wrocławiu w 2015 roku. Plan zajęć bardzo dobrze się sprawdził. Jestem bardzo zadowolona z postępów w nauce ostatniej grupy a także z przebiegu tego kursu pod względem zakresu materiału. Dobrych rzeczy się nie zmienia, stąd wybór takich a nie innych modułów. A moduły te pozwolą nauczyć się Wam bardzo dużo rzeczy z węższego zakresu odzieży. Kosztem tak prostych rzeczy jak siatka na spódnicę czy kołnierzyk w koszuli, nauczymy się znacznie więcej ciekawszych i trudniejszych rzeczy o sukienkach i żakietach. A po takich trudnych zajęciach, pominięte proste elementy będą dla Was oczywistą oczywistością. Wszystko dzięki temu, że wymęczę Was bardziej interesującymi aspektami konstrukcji.

Moduł A1. Przygotowania i siatka.

Początek zajęć poświęcimy na ważne aspekty, które wpływają na jakość wykonywanych szablonów odzieżowych. Nauczymy się zdejmować miarę i korzystać z tabel rozmiarów standardowych. Zapoznamy się ze sposobami kwalifikacji naszych sylwetek do tych mniej lub bardziej typowych na podstawie pobranych wymiarów. Wszystko po to, aby w dalszej części kursu móc przygotować siatki na konkretne żywe sylwetki.

Dzień pierwszy to również pierwsza siatka konstrukcyjna. Aby ułatwić pracę, pierwsze siatki, w tym również ta, zostaną przygotowane na standardowe rozmiarówki. Pierwsza siatka konstrukcyjna będzie wstępem do odzieży bez zaszewki. Taka siatka będzie bardzo dobrą podstawą do przygotowania wszelkich dzianinowych modeli, które nie wymagają i nie zakładają umieszczenia na nich jakichkolwiek zaszewek. Będą to wszelkiego rodzaju T-shirty, damskie bluzki czy sukienki. Poniżej przykłady odzieży, które oparte są właśnie na takiej siatce konstrukcyjnej. To tylko przykłady. Na zajęciach przygotujemy klasyczny T-shirt. Oczywiście zajmiemy się również produkcją rękawka dzianinowego, a dokładniej przygotowaniem formy na taki element.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moduł A2. Sukienka z zaszewkami.

Sukienka z zaszewką na pewno brzmi banalnie. Ale jest to bardzo ważna część naszych zajęć. W ten dzień rozpoczniemy pracę nad przyswojeniem ogromnej ilości wiedzy. Tak, siatka z zaszewką piersiową będzie nam towarzyszyć przez trzy dni. Nie ukrywam, że nauki przy niej jest naprawdę sporo. Ale zajęcia przygotowane zostały tak, abyśmy powtórzyli całość trzykrotnie, rysując od początku naszą siatkę trzy razy. Po raz pierwszy w ten właśnie dzień. Każdy kolejny rozpoczniemy od tej samej siatki z pewnymi modyfikacjami wynikającymi ze specyfiki kolejnej części materiału. Tyle razy powtórzona siatka, przy odrobinie zapału, nie może nie być zrozumiała lub zapamiętana.

Nauczymy się przygotowywania formy rękawów. Zapoznamy się ze sposobem na przygotowanie rękawa jednoczęściowego z zaszewką oraz sposobem pozbycia się jej z formy. Pozbycia się zaszewki oczywiście. Trudno jest mi przewidzieć, czy zdążymy ze wszystkimi rękawami w drugi dzień, gdyż im poświęcimy również sporo naszej uwagi. Jeśli nie w ten dzień to na pewno w ciągu kolejnych, zapoznamy się z konstrukcją rękawa dwuczęściowego do sukienki. To jednak nie koniec, omówimy sobie bardzo dokładnie główkę naszego rękawa. Rozliczymy wdanie do odpowiednich kawałków paszki w taki sposób, iż jego wszywanie będzie czystą przyjemnością. Wszystko po to, aby przygotować idealny rękaw do skonstruowanej sukienki. Doskonale wiem, jaką trudność sprawia to nie tylko hobbystom, stąd tak sporo czasu poświęconego tej kwestii.

Sukienki poniżej, pierwsza pokazana na modelce, druga jedynie w postaci schematu, pokazują to, czego się nauczymy w ten dzień. Oczywiście przygotujemy sobie sukienki z rękawami, tak jak ta czerwona, ale omówimy również to, czym różnią się od tych, bez rękawów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moduł B1. Sposób ujęcia wad postawy na siatce konstrukcyjnej

Poprzednie zajęcia oparte zostaną na standardowych rozmiarówkach. Trzeciego dnia przyjdzie czas na to, abyśmy zaczęli pracę z problemami żywego człowieka. Sporo kobiet odbiega od standardu. Omówimy te kwestie, które trafiają nam się w przyrodzie w przeważającej większości. W ten dzień przygotujemy siatki ujmujące takie problemy, jak np. sylwetka tęga (otyła), sporo większy biust niż przewiduje standard. Jeżeli ktokolwiek z Was szył coś dla osób, dla których standard objawia się za długim przodem lub tyłem w odzieży, (mam na myśli odcinek od szyi do talii), to dzień trzeci będzie odpowiedzią na to skąd bierze się taki problem i jak go uniknąć na szablonie. Oczywiście nie będziemy szukać rozwiązań krawieckich, mających na celu poprawę szablonów. Nauczymy się w jaki sposób należy zbudować siatkę konstrukcyjną i modele podstawowe na takie sylwetki, aby przygotowana na ich podstawie odzież  była skierowana do osób z tymi konkretnymi wadami postawy.

W ten dzień postaramy się przygotować różne siatki konstrukcyjne. Zadanie to przyswoi nam nie tylko wiedzę o nietypowych sylwetkach, ale również posłuży jako ćwiczenie utrwalające sposób przygotowania modeli podstawowych. Takie ćwiczenia utrwalające pozwolą przyswoić szerszy zakres materiału, co niewątpliwi ułatwi samodzielną pracę w domu.

Kliknij aby powiększyć

Moduł B2. Budowa siatki konstrukcyjnej na miarę własnych potrzeb

Tutaj będzie bardzo ciekawie. Każdy z uczestników kursu przygotuje siatkę konstrukcyjną (oraz oczywiście na jej podstawie sukienkę) na konkretną sylwetkę. Na siebie, na koleżankę lub na mnie. Do wyboru, do koloru. Najważniejszy aspekt tego zadania, to zmierzenie się z żywą materią. Rozgryzienie co boli konkretną sylwetkę, jakie zasady do niej zastosować i o czym pamiętać, aby przygotować sukienkę podstawową pasującą na ciało modelki. To będzie pracowity dzień, w którym wykorzystamy CAŁĄ wiedzę z poprzednich lekcji. A dodatkowo wesprę Was nowymi wskazówkami, tyczącymi się poszczególnych problemów. Bo konstrukcja miarowa jest znacznie trudniejsza, niż konstrukcja na standardowe wymiary. Dlatego ten dzień przyniesie naprawdę wiele nowych doświadczeń, odkryjemy sporo problemów i zobaczymy, jak radzić sobie z nimi na siatce konstrukcyjnej i formie.

To nie koniec atrakcji naukowych na ten dzień. Każdy z kursantów zmierzy się z innym modelem sukienki. Na bazie przygotowanej siatki konstrukcyjnej przygotujemy kilka modeli i wspólnie je omówimy. Będzie to ciekawe zadanie, które bardzo poszerzy spojrzenie na konstrukcję i możliwości, jakie ona daje. 

Na tym etapie zakończymy pracę z sukienką. Wiadomości te, chociaż omawiać będą sukienki, wykorzystać będzie można również do damskich bluzek. Dlatego, chociaż damskich koszul teoretycznie nie ma w grafiku, poradzicie sobie z nimi samodzielnie. Materiały do stworzenia kołnierzyków czy mankietów, w razie problemów, pomogę zebrać do samodzielnej pracy.

Kliknij aby powiększyć

Moduł C1. Siatka konstrukcyjna żakietu.

Żakietu nie przygotowujemy na tej samej siatce konstrukcyjnej, która służy do budowy formy sukienki. Dlatego te zajęcia poświęcimy na przygotowanie pierwszej siatki konstrukcyjnej do żakietu oraz pierwszej formy prostego żakietu. Informacji będzie dużo, jednak uzbrojeni w wiedzę z poprzednich dni będziemy w stanie nauczyć się sztuki przygotowania szablonu na tę część damskiej garderoby.

W pierwszym żakiecie wykreślimy klasyczny kołnierz. Żakiet z takimi klapami to uniwersalna forma. Prosta i piękna, ale naprawdę pracochłonna. Nauka zajmie nam cały piąty dzień. I nie będzie to cały żakiet. Jego ostatniej części poświęcimy cały kolejny dzień. A naprawdę będzie o czym opowiadać.

Kliknij aby powiększyć

Moduł C2. Rękawy do żakietu.

Tak, poświęcę im cały dzień. Przygotowanie rękawów do żakietu jest dość proste, ale omówimy sobie szereg aspektów, które mogą przytrafić się podczas ich przygotowania. Na początek stworzymy sobie rękaw jednoczęściowy. Następnie dwuczęściowy. Dokładnie omówimy to, gdzie powinien zostać wdany, ile tego wdania być powinno i gdzie dokładnie. Przeanalizujemy możliwości jego korekty, zarówno pod względem redukcji luzu w główce jak i manipulacji szerokością rękawa. Dzięki takim informacjom będziecie mogli poradzić sobie z konstrukcją tego łatwego w przygotowaniu aczkolwiek bardzo problematycznego w idealnym dopasowaniu elementu. Przemyślana konstrukcja sprawi, że Wasze rękawy w żakietach będą nie tylko pięknie leżeć, ale będą również wygodne i ładne.

Kliknij aby powiększyć

Moduł D1. Żakiet trzypanelowy.

Po pierwsze przećwiczymy raz jeszcze żakiet. Po drugie, nauczymy się przygotowania bardzo popularnego fasonu żakietu. Jest to model, który widzicie poniżej. A dokładnie rzecz biorąc, nauczymy się jak przygotować model, który nie posiada szwu z boku, zamiast tego na boku posiada trzeci (dodatkowy) panel. Wystarczy kliknąć na poniższy schemat, aby obejrzeć cały szablon do pobrania  z takim rozwiązaniem.

Sukienka jest elementem stroju, którym najczęściej pragniemy, za pomocą cięć i zaszewek, najdokładniej oddać walory naszej sylwetki. Żakiet jest natomiast częścią garderoby, w której zbytnie dopasowywanie nie służy na plus jego walorom estetycznym. W ten dzień nauczymy się mnipulacji zaszewką modelującą piersi. Pokażę w jaki sposób ją zmniejszyć redukując wypukłości przeznaczone na nasz biust. Pokażę również, z jakich sztuczek należy korzystać, aby przekształcić żakiet na luźniejszy, co dzieje się z tyłem i jaki ma to wpływ na wizualny wygląd żakietu. Dzięki temu nakreślimy sobie szerszą gamę modeli, które przygotować można na bazie przedstawionej konstrukcji.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moduł C2. Wymarzony żakiet.

To jest dzień, który wymaga najkrótszego opisu z mojej strony. W ten dzień każdy przygotuje żakiet, o jakim marzył. Na wymiary, które sam uzna za stosowne, dla modelki, która tego żakietu potrzebuje. Opis jest najkrótszy, ale pracy będę miała najwięcej. Doskonale wiem, że kursanci mają ogromną fantazję i różnorodne potrzeby. W ten dzień prześledzimy naprawdę wiele aspektów tworzenia tej części garderoby.

Kliknij aby powiększyć

100% (0 głosów)
3499 wyświetleń

Komentarze

Niteczka82
#25 Niteczka82 2016-08-24 20:46
Cytuję Joanna205:
[quote name="katkos123"][quote name="Joanna205"][quote name="papavero"][quote name="sznurek"
Czekamy na pwłną relacje i bawcie się dobrze i niech Wam w boczki idzie to pyszne jedzonko. Po tym kursie uszyjecie sobie nową garderobę :lol:

Ha ha ha ha, nie ma to jak komplement od kobiety :)
kaha2012
#24 kaha2012 2016-08-24 20:35
Cytuję katkos123:
Cytuję KamilaKasz:
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

ja sobie to sprawdze w przeszlym roku, bo mi sie lokalizacja podoba

...tam lokalizacja i kurs, to poboczne reczy sa ..... ale jakie jedzonko pyszne!

Tzn. takie przyjemne z pożytecznym.........aż zazdroszczę :P
Joanna205
#23 Joanna205 2016-08-24 20:32
Cytuję katkos123:
Cytuję Joanna205:
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

Nie strasz bo nie pojedziemy za rok :P

Na szczęście mam w tym kącie internet, więc tylko szybko napiszę zanim mi odbiorą sprzęt, że jest BOMBA, a kto nie przyjechał ten trąba! ;-) I pewnie z koleżanką Justyną uzgodnimy zeznania, przeprowadzimy ankietę wśród reszty koleżanek i obsmarujemy ten kurs należycie. :D :D Ale jest ekstra - bardzo dużo wiedzy od razu przełożonej na przykłady praktyczne i otwiera się wiele klapek.

Czekamy na pwłną relacje i bawcie się dobrze i niech Wam w boczki idzie to pyszne jedzonko. Po tym kursie uszyjecie sobie nową garderobę :lol:
KamilaKasz
#22 KamilaKasz 2016-08-24 20:28
Cytuję katkos123:
Cytuję KamilaKasz:
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

ja sobie to sprawdze w przeszlym roku, bo mi sie lokalizacja podoba

...tam lokalizacja i kurs, to poboczne reczy sa ..... ale jakie jedzonko pyszne!

zarcie to jest to, szczegolnie jak nie trza samemu gotowac
katkos123
#21 katkos123 2016-08-24 20:26
Cytuję KamilaKasz:
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

ja sobie to sprawdze w przeszlym roku, bo mi sie lokalizacja podoba

...tam lokalizacja i kurs, to poboczne reczy sa ..... ale jakie jedzonko pyszne!
katkos123
#20 katkos123 2016-08-24 20:25
Cytuję Joanna205:
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

Nie strasz bo nie pojedziemy za rok :P

Na szczęście mam w tym kącie internet, więc tylko szybko napiszę zanim mi odbiorą sprzęt, że jest BOMBA, a kto nie przyjechał ten trąba! ;-) I pewnie z koleżanką Justyną uzgodnimy zeznania, przeprowadzimy ankietę wśród reszty koleżanek i obsmarujemy ten kurs należycie. :D :D Ale jest ekstra - bardzo dużo wiedzy od razu przełożonej na przykłady praktyczne i otwiera się wiele klapek.
KamilaKasz
#19 KamilaKasz 2016-08-24 20:24
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

ja sobie to sprawdze w przeszlym roku, bo mi sie lokalizacja podoba
Joanna205
#18 Joanna205 2016-08-24 20:19
Cytuję papavero:
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P

Nie strasz bo nie pojedziemy za rok :P
papavero
#17 papavero 2016-08-24 20:16
Cytuję sznurek:
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)

Przykro mi bardzo, ale nie dadzą rady odpowiedzieć. Katkos płacze w kącie gdzie stoi za karę do jutra, Justynka boi się wyjść z sali szkoleniowej, bo ja krzyczę jak sobie gdzieś idą zamiast rysować. Na kolację nie pozwalam nikomu wychodzić, bo to strata czasu... taki im rygor wprowadziłam, że dwie jutro chcą uciekać. A AniaH udaje, żę zajęcia zaczynamy w południe i wcześniej się nie pokazuje. Tak mniej więcej to wygląda :P
sznurek
#16 sznurek 2016-08-24 17:46
Hop hop, jak Wam idzie na kursie w Sokołowsku? Poopowiadajcie trochę zazdrośnikom, którzy tym razem się nie mogli zdecydować ;)