Informacje o Towarze

Aby przygotować ofertę sprzedaży w ramach Gendo! kliknij swój avatar w prawym górnym rogu strony a następnie z rozwijanej listy wybierz "Gendo!"

Kliknij aby powiększyć

W menu po lewej stronie wybierz "wystawione". Na początku Twoja listaw wystawionych Ofert jest pusta. Aby utworzyć jedną Ofertę sprzedaży kliknij zielony przycisk "+Utwórz".

Kliknij aby powiększyć

Po kliknięciu powyższego przycisku otworzy się formularz do tworzenia Ofert przez Sprzedającego.

Kliknij aby powiększyć

Wpisz tytuł Oferty, który widoczny będzie na liście wszystkich Ofert przedstawionych na Gendo. Tytuł powinien dotyczyć Towaru i możliwie krótko i zwięźle go opisywać. Poniżej Tytuł wybierz odpowiednią kategorię.

Kliknij aby powiększyć

Wybierając kategorię, do której najlepiej pasuje sprzedawany przedmiot, możesz skorzystać z drzewa kategorii lub wpisać ID kategorii, jeśli ją znasz.

Kliknij aby powiększyć

Aby przedstawić swój produkt do Oferty możesz załączyć 10 zdjęć oraz opis słowny.

Kliknij aby powiększyć

Aby dodać zdjęcia kliknij na zielony duży przycisk z małą ikonką obrazującą fotografię. Następnie wybierz zdjęcia ze swojego dysku. Możesz dodać maksymalnie 10 zdjęć.

Kliknij aby powiększyć

Po dodaniu zdjęć możesz je usunąć. Jeśli dodane zostało mniej niż 10 zdjęć, można dodać kolejne.

Kliknij aby powiększyć

Opis tekstowy umożliwia formatowanie tekstu za pomocą kilku najczęściej stosowanych opcji. Możesz zmienić wielkość czcionki (nagłówek), wybrać kolor, pogrubić tekst, użyć kursywy, wyśrodkowania tekstu a nawet dodać link lub obrazek.

Kliknij aby powiększyć

Kolejnymi opcjami, które musisz przedstawić kupującym, są sposoby oraz koszty dostawy sprzedawanych towarów. Wypełnij odpowiednie pola. Wpisz dokładne kwoty, jakimi należy obciążyć kupującego w związku z przesyłką. Jeśli wystawiasz faktury, zaznacz odpowiedni przycisk z prawej.

Kliknij aby powiększyć

Spójrz na drugą kolumnę formularza, która na zdjęciu poniżej została zakreślona przerywaną zieloną ramką. W tej części dokładnie opiszesz sprzedawany przedmiot.

Kliknij aby powiększyć

Na początku zaznacz, czy sprzedawany przez Ciebie przedmiot jest nowy, czy używany. Wybierz odpowiednią opcję z rozwijanej listy.

Kliknij aby powiększyć

Aukcja  "kup teraz"

Określ pozostałe opcje, dotyczące Twojej Oferty. Zaznacz, że jest to aukcja typu "kup teraz".   W tym rodzaju aukcji ustalisz konkretną cenę, za którą kupujący będą mogli nabyć Twoje towary.

 1. Taki rodzaj Oferty pozwoli Ci sprzedać wiele przedmiotów w jednym miejscu. Wpisz ile takich samych przedmiotów sprzedajesz. W przykładzie wpisano 150, oznacza to, że Sprzedawca posiada 150 takich samych przedmiotów i każdy z nich pragnie sprzedać po cenie "kup teraz".
 2. Z rozwijanej listy wybierz, jednostkę miary. Wpisz, czy jednostką jest sztuka, metr czy opakowanie. Dla przykładu maszyny do szycia sprzedawane są na sztuki. Materiały na metry bieżące a igły na całe opakowania.
 3. Wpisz cenę "kup teraz". Jest to cena dotycząca jednego przedmiotu, który chcesz sprzedać. Czyli jednej sztuki, jednego metra, lub jednego opakowania.
 4. Określ czas trwania. Wybierz z rozwijanej listy jak długo Twoja Oferta powinna być widoczna na naszej stronie.
 5. Możesz wprowadzić wagę sprzedawanego przedmiotu. Jednego przedmiotu. W zależności od wybranej jednostki, będzie to waga sztuki, metra bieżącego lub opakowania.
 6. Jeśli pragniesz wykupić dodatkowe opcje promocji swoich Ofert, sprawdź w Cenniku załączonym do Regulaminu, jaki jest koszt poszczególnych opcji i wybierz właściwą dla siebie.
 7. Zadecuduj w którym momencie opublikuje się Twoja Oferta. Przed publikacją nie będzie widoczna dla pozostałych Użytkowników. Możesz ją opublikować natychmiast (Oferta zostanie Opublikowana za 15 minut, przez ten czas możesz ją zmienić) lub za wybraną ilość dni.

Kliknij aby powiększyć

Swoją Ofertę możesz opisać większą ilością opcji. Więcej opcji kryje się pod małym przyciskiem "więcej". Te opcje są bardzo przydatne gdy sprzedajemy większe ilości Towaru. Bardzo przydatne okażą się w przypadku sprzedaży metrów bieżących czy opakowań, które można podzielić.

Kliknij aby powiększyć

Poniżej widzisz rozwinięte dodatkowe opcje. Znajdują się one tuż pod przyciskiem "więcej".

 1. Jednostka miary została już omówiona powyżej. Poniżej widoczna jest jednostka wybrana jako metr bieżący.
 2. Następne okno umożliwia określenie minimalnego zamówienia. Jeśli więc sprzedajesz coś na metry i nie chcesz ciąć krótszych kawałków niż 0,25 mb, wpisz 0,25. Kupujący nie będą mieli możliwości wybrania mniejszej ilości Towaru.
 3. Niepodzielna końcówka. Jest to bardzo przydatna opcja w przypadku Towarów, sprzedawanych na metry. Dla przykładu jeśli sprzedajesz tkaninę, masz całą belkę o długości 30 metrów i chcesz ją sprzedać na Gendo!. Możesz ustalić, że niepodzielna końcówka to 0,8 mb. Ta funkcja zapewnia Ci, że nie zostaniesz z mniejszym kawałekiem, którego nikt od Ciebie nie będzie chciał zakupić. Jeżeli na aukcji pozostanie 1mb tkaniny z całej belki, to przy takich ustawieniach ostatni kupujący nie będzie mógł zamówić 0,25mb a cały metr.
 4. "Sprzedaż co" okreslony kawałek/część. To Ty decydujesz, co jaki kawałek sprzedajesz swój Towar. Niektórzy Sprzedawcy wolą sprzedawać co 1m, inni tną co pół metra. W naszym systemie samodzielnie  ustalasz, co ile tniesz dany towar. Może to być 0,25mb, 0,5mb, 0,1m lub tak jak wpisano 0,05m co oznacza sprzedaż co 5cm. Możesz wpisać dowolną wartość, która jest dla Ciebie wygodna, nawet 0,01m, czyli sprzedaż co 1cm. W przedstawionym poniżej przykładzie klient może kupić najmniej 0,25mb oraz więcej, co 5 cm, czyli np. 0,3mb 0,35 mb itd.

Kliknij aby powiększyć

Aukcja  z licytacją

Jeśli masz ochtę sprzedać jedną sztukę Towaru i chcesz sprzedać ją za najwyższą kwotę, jaką są w stanie zapłacić Kupujący, możesz utworzyć Ofertę w formie licytacji.

 1. Wybierz stan przedmiotu, nowy lub używany.
 2. Następnie zaznacz, że jest to typ aukcji z licytacją.
 3. W aukcji z licytacją możesz zaoferować tylko jeden Towar, licytujący będą się licytować o całość.
 4. jednostka miary
 5. Wpisz cenę wywoławczą. Od tej kwoty rozpocznie się licytacja.
 6. Cena minimalna to najniższa kwota, za jaką jesteś gotów sprzedać Towar. Jeśli kupujący nie przebiją tej kwoty, nie będziesz zobowiązany sprzedać Towaru za niższą kwotę.
 7. Cena kup teraz. Cena ta jest widoczna do momentu, w ktorym pierwsza osoba złoży ofertę w licytacji. W przypadku, gdy ustalisz cenę minimalną, opcja kup teraz widoczna jest tylko wtedy, gdy nikt z licytujących nie złożył oferty przynajmniej w wysokości ceny minimalnej.
 8. Czas trwania wybierz z listy. Wybierz po prostu ilość dni, w ciągu których Licytujący będą mogli bić się o Twój przedmiot składając swoje propozycje.

Kliknij aby powiększyć

Gdy wypełnisz wszystkie niezbędne pola, możesz kliknąć przycisk "podgląd oferty". Zerknij i sprawdź, czy wszystko wpisane zostało poprawnie. To bardzo ważne, nie pomijaj tego etapu. To Ty odpowiadasz za swoją Ofertę. Jeśli wszystkie powyższe pola zostały wypełnione, otworzy Ci się podgląd na Ofertę. Jeśli któreś z obowiązkowych pól nie zostało wypełnione, pogląd nie zostanie otworzony a niewypełnione pola powyżej podświetlą się na czerwono. Wypełnij je i ponownie kliknij "podgląd oferty".

Kliknij aby powiększyć

Jeśli widzisz swoją ofertę i wszystko jest dobrze, Wróć do edycji Oferty. Zielona strzałka wskazuje odpowiedni do tego przycisk. Gdy wrócisz i chcesz wystawić Przedmiot do sprzedaży, kliknij widoczny powyżej czerwony przycisk "wystaw przedmiot"

Kliknij aby powiększyć

Po wystawieniu Oferty otrzymasz informację o dokładnej chwili, w której Twoja Oferta zostanie opublikowana przez Papavero.

Kliknij aby powiększyć

Nieopublikowane oferty

Nieopublikowane oferty znajdują się w zakładce "Oczekujące".

 1. Zanim nieopublikowane oferty zostaną opublikowane możesz je edytować. Wystarczy kliknąć przycisk "Dostosuj". Oferta otworzy się w formularzu, który omówiony został powyżej. Możesz zmienić wszelkie informacje dotyczące przygotowanej aukcji.
 2. Nieopublikowaną ofertę możesz usunąć. Wystarczy zaznaczyć jedną aukcję lub więcej a następnie kliknąć czerwony przycisk "Usuń". Oferty usuwane są bezpowrotnie.
 3. Możesz skopiować jedną ze swoich oczekujących ofert. Wystarczy zaznaczyć jedną aukcję i kliknąć przycisk "wystaw ponownie". Nowa aukcja, o dokładnie tych samych opisach, zostanie otworzona w formluarzu opisanym powyżej. Możesz zmienić wszelkie opisy i zapisać ją jako kolejną Ofertę. To bardzo wygodna opcja jeśli masz do wystawienia bardzo podobne produkty, które różnią się np. kolorem, rozmiarem lub przeznaczeniem.

Kliknij aby powiększyć

W ten sposób możesz przygotować kolejne Oferty.

100% (2 głosy)
1073 wyświetlenia