Potrzebne, pożyteczne czy ładne?

Wkłady odzieżowe są potrzebne zawsze i wszędzie. Oto zestaw, który został spakowany wraz ze wspomnianą książką. Ładny zestaw, prawda? Oj ładny ładny. Na pewno się przyda. A krzywik? Krzywik jest pożyteczny. Przyda się przy konstrukcji i będzie nierozłącznym elementem prac nad szablonami nie tylko sukienek. A pompony? Pompony są łaaaaadne i różowe. A ja chciałam, aby w paczce znalazły się również ładne dodatki krawieckie. Oczywiście razem z książką wylicytowaną tutaj https://papavero.pl/auction/antropometria-stopniowanie-szablonow-odziezy-1504.html

si 001

si 001

si 001

Pon Pon Pata Pon

Kto zna wspomnianą gierkę ten wie, że z pomponami nie ma niczego wspólnego. Ale ona zawsze przypomina mi się, gdy trzymam w ręce pompony. A do paczki zostały dołączone jeszcze czarne, beżowe i brązowe.

si 001

si 001

si 001

Lamówki i lamóweczki

Uwielbiam je. Lubię zarówno kolorowe jak i gładkie. Zawsze przydadzą się w pracowni krawieckich. Jeśli nie do nowej bluzki, to do wykonania uchwytu do ulubionego ręcznika. No zawsze się przydadzą, więc musiały znaleźć się w paczce.

si 001

si 001

si 001

Pasmanteryjne cuda

Oto przydasie, które u mnie schodzą jak ciepłe bułeczki. Dlatego właśnie ich przedstwiciele pojadą razem z książką. Czy wiecie do czego służą poszczególne z nich? Spróbujcie to rozszyfrować!

si 001

si 001

si 001

Mierz dwa razy tnij raz

A potem spinaj i szyj. Takie oto przydasie pędza już paczką. Dwie miary krawieckie i pomocne klamerki.

si 001

si 001

si 001

Zamków nigdy za dużo

Kryte, żyłkowe, rozdzielcze i kostkowe. Krótkie i długie. Oto zestaw do zadań specjalnych. W różnych kolorach, tak aby chociaż kilka przypadło do gustu. A do tego niteczki. Biała przędza super firmy, fioletowe nici do szycia i czarne grubsze do pięknych stębnówek.

si 001

si 001

si 001

Drobniutkie przydasie krawieckie

Oto najważniejsze drobiazgi. Przedstawiam metalowe cuda, bez których przewleczenie igły może być czasem naprawdę trudne. Z nimi nie ma rzeczy niemożliwych, przeciągniemy przez igłę nawet grubą linę... no może nie taką grubą, i może nie linę, ale każdą niteczkę do szycia sukienek. A jeśli o szyciu mowa, to w paczce znalazły się również szpuleczki na nitki i małe śliczne krawieckie metalowe pudełeczko na drobniutkie przydasie.

si 001

si 001

si 001

Komentarze

milena516
#1 milena516 2019-08-31 21:13
Wszystko i ładne, pożyteczne i przydatne