Obejrzałam ten film dawno temu. I czasem do niego wracam. Ten Pan Krawiec jest dla mnie przykładem ogromnej miłości do szycia. Opowiada o swojej pasji w bardzo fajny sposób. Lubię słuchać, jak zaczynał "krawcować" albo o innych rezystorach. Językowe "przekrętasy-wywijasy" nie zmieniają jednak tego, że ten Pan kocha swój zawód. A jeśli Wy również kochacie szycie, to naprawdę nic Was nie powstrzyma od tego, aby szyć piękne rzeczy. Bo szycie trzeba kochać. Konstrukcję również, a to jest właśnie ta część szycia, którą pokochałam osobiście. A jak Wam podoba się charakter Pana Ignacego i jego miłość do szycia? Sprytny niedzielny krawiec uchronił się przed niebezpieczeństwami świata za maszyna. I dobrze, bo sympatyczny z niego szyjący mężczyzna.

"Krawiectwo jest ciekawym zawodem". Złote rączki Pani Anieli zaczęły przygodę z krawiectwem w wieku 6 lat. Tak tak, sześciu lat. Moja przygoda zaczęła się znacznie później, gdyż w wieku lat około 15. Tyle czasu zmarnowałam. A Wy, kiedy zaczęliście szyć? I czy staracie się tak jak Pani Aniela zrobić zawsze wszystko najlepiej jak potraficie? Jedno, z czym się nie zgodzę, to to, że nietypowi to otyli. Oj każdy z nas ma coś nietypowego, a to duży biust, a to krótkie plecy lub krzywy kręgosłup.

Na samym początku filmu miła Pani myli krawca ze szwaczką. Szkoda, bo takie filmy kreują świadomość ludzi. Krawiec to ktoś, kto łączy umiejętności wielu specjalistów. Tak samo kolejna Pani twierdzi, że krawcowa dostaje szablon kołnierzyka i go zszywa. I znów powinna nazwać taką osobę szwaczką. Krawcowa potrafi sobie taki szablon przygotować i zszywa całą rzecz, a nie tysiące kołnierzyków przez cały miesiąc. Czy Wy również spotykacie się z takim poplątaniem nazewnictwa?

Ten film po prostu muszę Wam pokazać. Film z sympatycznym misiem ukazujący w przystępny dla dzieci sposób jak pracuje krawcowa i do czego służą poszczególne maszyny do szycia. A mój ulubiony cytat to piosenka z końca filmu: "Talia i rękawek. I długość nogawek"

Który film podoba Wam się najbardziej? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Komentarze

katkos123
#5 katkos123 2017-06-19 23:03
Niesamowicie sympatyczny ten pan Ignacy. Jakie to wazne robic, co sie lubi ! A pani Aniela ma absolutna racje, ze manekin musi byc, ale to nie to samo co prawdziwy model. Mnie moj meski manekin ostatnio tak zrobil w konia, ze sie zawzielam i uszylam mu rece, aby byl bardziej "jak my" ;-) . Krawiectwo jest fantastyczne. Co moze chociaz troch tlumaczyc jakim cudem sterta ksiazek z tego zakresu rosnie u mnie jak na drozdzach :-) z reszta nie tylko kolekcja ksiazkek sie tak rozrasta :D ...
lefcio
#4 lefcio 2017-06-19 21:42
Najlepszy ten edukacyjny dla dzieci.
Joanna205
#3 Joanna205 2017-06-19 11:55
2 filmik aż by sie chcialo u tak Pani popracować zaczerpnąć wiedzy, nabyć doświadczeńia )))
papavero
#2 papavero 2017-06-19 11:51
Fajny, no nie? Pioseneczka podrywa do śpiewania. Miś po prostu wymiata ;-)
malboraczka
#1 malboraczka 2017-06-19 11:48
Ostatni filmik super :lol: Poczułam się jak przedszkolak ;-) wyklaskałam sobie kilka wyrazów i zaśpiewałam piosenkę ;-) :P Dzięki Papavero !!! :lol: :lol: :lol: