Zawsze najtrudniej rozpocząć, tym bardziej, że dziedzina, którą chcę przybliżyć jest złożona i bardzo obszerna. Nic dziwnego, przecież zaczęła się rozwijać, gdy Adamowi i Ewie przestały wystarczać zgrabne zielone listki... Przed nami długi proces zgłębiania doświadczeń wielu pokoleń szalenie zdolnych ludzi. Zastanawiałam się, jakie zagadnienie, powinno pojawić się jako pierwsze i teraz wiem, że musimy  zacząć od definicji - odpowiedzmy więc sobie na pytanie: Czym jest KRAWIECTWO?.

kr01 4

Mogę oczywiście napisać, co według mnie kryje się pod tym pojęciem, mogę przytoczyć definicje książkowe, ale nie o to tutaj chodzi. Zamiast odczytania słownikowych regułek zdecydowanie fajniej będzie, gdy wszystkie dołożymy coś od siebie. Zbiór naszych spostrzeżeń i pomysłów da pełny obraz zagadnienia i zaspokoi najbardziej wymagających Czytelników. Proszę Was bardzo,  skoncentrujcie się i dołóżcie swoją cegiełkę w budowie NASZEJ definicji KRAWIECTWA. Naszej bo stworzonej przez nas, przez osoby które to krawiectwo tworzą.

kr01 2

W tym celu  zastanówmy się, CO NA TO KRAWIECTWO SIĘ SKŁADA. Czytając wpisy na forum, dotyczące szycia i konstrukcji odzieży zauważyłam, że trwa spór o pierwszeństwo, o to co od czego jest zależne, która dziedzina ważniejsza i z czym  należy zapoznać się najpierw, by móc rozpocząć przygodę z szyciem. Obserwując Wasze zmagania, czytając pytania doszłam do wniosku, że wydrukowanie szablonu i opisu to czasami za mało ,by stawiać pierwsze kroki. Dobrze jest zmierzyć się z teorią. Ale zmierzmy się z nią w sposób przyjemny, ciekawy i rozwijający nas wszystkich wzajemnie. 

 kr01 5

"Ważąc" zagadnienia związane z krawiectwem, mogę stanowczo stwierdzić, że nie ma tu lepszych i gorszych i wymieniam je absolutnie przypadkowo. Zatem miłośniku sztuki krawieckiej, by szaleć za maszyną musisz zapoznać się z:
-rysunkiem
-technologią
-materiałoznawstwem.
Oczywiście celowo napisałam to tak ogólnie, bo nie chciałam Was przerazić. Proszę dopiszcie do każdej dziedziny zagadnienia ściśle według Was z nią związane.

kr01 3

A żeby utrzymać ten tajemniczy nastrój dodam, że w następnej odsłonie zajmę się czymś, bez czego w ogóle nie byłoby krawiectwa, a czego nieświadomość powoduje chyba najwięcej merytoryczno- technicznych kłopotów.

Autor: Anna Wójcik

100% (0 głosów)
10001 wyświetleń