AkderkWojtczak

Paski wcale nie będą wzorem na tkaninie, przy paskach trzeba się nieco napracować. Ale przecież wszyscy lubimy szycie, prawda? A jeśli tak, to na pewno po paskach przyjdzie czas na model z krawatem, który również nieźle się prezentuje.

Zaczynając przygodę z konstrukcją odzieży nie miałam zielnego pojęcia skąd biorą się wektory do stopniowania odzieży. Dotarłam do polskich norm i po prostu z nich korzystałam. Podane na tacy funkcjonowały w mojej pracy przez chwilę. Jeśli macie na nie ochotę, zapraszam do działu z lekcjami konstrukcji, gdzie stopniowanie odzieży damskiej  zostało dość szczegółowo przybliżone.

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Lubię tę sukienkę. Jest bardzo łatwa i szybka do uszycia. Wygodna, sportowa i z kieszeniami, które są naprawdę fajnym elementem w takich codziennych modelach.

Rękawy do dzianinowej bluzki to bardzo prosty konstrukcyjnie element. Szybciej go skonstruujemy, niż znajdziemy odpowiedni w swoich zbiorach szablonowych. Dlatego warto spróbować i konstruować go do wszelkich bluzek i sukienek wykonanych z dzianiny.

Po rzeczach uszytych szybko i w pośpiechu następują takie, przy których człowiek musi się namęczyć. Oto taka różowa bluzka, którą sobie wyśniliście ku mojej uciesze wątpliwej.

Początki szycia tak jak i początki nauki konstrukcji bywają ciężkie. Dlatego na początek należy wybrać coś prostego. Taki jest właśnie dzisiejszy model. Bardzo wdzięczny i przychylny początkującym osobom. Zobaczcie co trzeba zakupić do jego przygotowania i igły w dłoń!

Głucha nie jestem, słyszałam, jak ktoś prosił o bluzę z kapturem. Nikt nie prosił? Aaaaa... to szkoda.

Dziś słów kilka o krawatach. Może skusicie się na uszycie jakiegoś modelu. Może będzie dla Was, a może dla Waszych połówek, kto wie.

Kto szył spódnicę ten wie, że dodatki na szwy i podłożenie są bardzo przydatne podczas tego procesu. Dziś dodamy je do spódnicy.