kae

Kto pamięta kobaltowe bluzki? To jeden z Waszych i moich ulubionych modeli. Prosty do uszycia, wygodny... po prostu fajny. Tym razem pokażę Wam, jak wykonać w nim piękne mankiety

Pytanie o gotowy rozmiar pojawiło się w komentarzach. Chciałabym jednak pozostawić odpowiedź dostępną w łatwy sposób dla Wszystkich. Bo odpowiedź ta dotyczy nie tylko legginsów. Dotyczy WSZYSTKICH form i szablonów. Zawsze możecie samodzielnie przygotować dodatkowy rozmiar lub dwa, jeśli nie mieścicie się w rozmiarówce. I to niezależnie od tego, skąd wziął się szablon.

Proste rzeczy są proste tylko wtedy, gdy wiemy jak działają. Gdy nie wiemy, mogą wydawać się trudne. Tak właśnie jest z tym rękawem. Złożenie go jest niesamowicie proste. Ale trzeba wiedzieć jaka jest kolejność. I tym razem z przyjemnością ją ujawnię.

Proszę bardzo, oto pomoc, o którą prosiłyście w komentarzach. Przyszycie tej stójki wcale takie trudne nie jest. Przekonajcie się. I dajcie znać, jak Wam się podoba ten instruktaż.

Kto ma ochotę na koszulkę z dekoltem w kształcie litery V. Aneta tym razem wybrała właśnie taki do przedstawienia etapów szycia. Śmiało pytajcie, jeśli coś jest niejasne.

Aneta podzieliła się z nami swoim sposobem na wykończenie dekoltu w dzianinowej bluzce. Warto obejrzeć. I warto zadawać pytania. Na pewno się pojawią. Czy wiecie, co znaczy wycieniować? Jeśli tak, to macie ode mnie plusa. Jeśli nie, to proszę sie nie krępować i pytać o to i o wszystko inne. Po to tu jesteśmy, aby wspólnie rozmawiać o szyciu.

Joanna205 prezentuje sposób, w jaki można uszyć fajną bluzkę. Z tym przewodnikiem na pewno dacie radę stworzyć kolejne piękne wersje tego modelu.

Dziś najfajniejsza zapowiedź szablonu, jaką Wam kiedykolwiek przedstawiłam. Świetny przepis szycia przygotowany przez Olę z 123szyjeszty.pl. Mam nadzieję, że spodoba Wam się tak samo jak mi współpraca ze świetnymi dziewczynami prowadzącymi tego bloga.

Oto polecenie, które pojawia się w większości krótkich opisów szycia modeli. Podwiń dół odzieży. Co to znaczy? Gdy sytuacja jest banalna to trzeba tylko i wyłącznie zagiąć dolny brzeg i przymocować. Ale sprawy potrafią się skomplikować. Dlatego tym razem pokażę coś, co spotka początkującą osobę w niemal każdym projekcie. Podwinięcie brzegów odzieży.

Wybór wkładu odzieżowego jest bardzo ważny. Doskonale wiem, że spora część z Was nie przywiązuje do tego większej wagi. A takie podejście do sprawy mści się w gotowej odzieży. Zerknijmy na trzy przykładowe wkłady, które pokażą nam, dlaczego warto wybrać odpowiedni wkład. Idzie jesień, a Wy na pewno będziecie szyć ciepłe płaszcze. Postaram się przekonać Was do użycia odpowiednich wkładów.

Krawiecka lekcja z elementami fizyki i matematyki. Ale przystępna, miła i bardzo pomocna. Pokażę Wam jak przyklejać wkłady odzieżowe do materiałów.

Ostatnim razem stworzyliśmy razem siatkę konstrukcyjną, niezbędną do stworzenia formy naszej spódnicy. Tym razem omówimy ją sobie nieco oraz przejdziemy do początków modelowania samej spódnicy. Nasze kroki będą zmierzały do tego, aby urozmaicić nieco nasz ciuszek. Dodamy pasek, obniżymy ją trochę od talii. Jednym słowem nasza spódniczka zacznie nabierać kształtów. Pozwolimy sobie również na seksowny duży rozporek z tyłu.