kae

Czy mogę nazwać ją bombką? Chwilę się nad tym zastanawiałam, ale nie znalazłam innej nazwy dla tego fasonu. Możecie mnie poprawić lub zaproponować własną nazwę. A ja już pokazuję, jak ją przygotować dzięki modelowaniu na płasko.

Lista modeli to najważniejszy spis treści dla szyjących osób. Dlatego nie może jej zabraknąć w kontekście mojej drugiej książki. Przedstawiam Wam wszystkie fasony z książki w postaci skróconej, obrazkowej.

Zaczynając przygodę z konstrukcją odzieży nie miałam zielnego pojęcia skąd biorą się wektory do stopniowania odzieży. Dotarłam do polskich norm i po prostu z nich korzystałam. Podane na tacy funkcjonowały w mojej pracy przez chwilę. Jeśli macie na nie ochotę, zapraszam do działu z lekcjami konstrukcji, gdzie stopniowanie odzieży damskiej  zostało dość szczegółowo przybliżone.

Uszyłam siedem spódnic. Niemal identycznych. Miniaturowych na najmniejszego manekina, jakiego posiadam w pracowni. Każda ma karczek, dokładnie z tego samego szablonu. W każdej dół jest skrojony z wycinka koła. Różnica tkwi jednak w szczegółach. Każdy wycinek został przygotowany na bazie zupełnie innego kąta. Wszystko po to, abyśmy mogli obejrzeć drobne różnice.

Kto ma szerokie ramiona, ten wie, jaki to problem. Zbyt ciasne rękawy to zmora zakupów odzieżowych. Szyjąc na miarę musimy zapobiec takiemu problemowi na etapie przygotowania szablonu. Jeśli ktoś jest ciekawy, jak zrobić to bardzo dokładnie i bardzo profesjonalnie, zapraszam do poczytania artykułów wskazanych pod tym. Ale jeśli ktoś na szybko chce uporać się z problemem za wąskich rękawów, poniżej znajdzie bardzo pożyteczne wskazówki.

Nasza opowieść o poszerzeniu rękawa była dość długa. Obejrzyjmy jak należy dokonać poszerzenia całego rękawa.

Pokażę Wam dziś zmiany, które należy nanieść na szablonie, gdy nasze ramiona są znacznie szersze niż w standardzie. Będzie to też opowieść, tak przy okazji, o pewnej sukience, do której standard może wkomponować rękawy. Ale o tym za chwilę, na początek zajmiemy się szerokimi ramionami.

Oto temat, który pojawia się cyklicznie. Zawsze znajdzie się ktoś, komuś nie pasuje coś w szablonie. Niezależnie od tego, jaki jest to szablon. Byłoby dziwnie, gdyby było inaczej. Jesteśmy różni, mamy różne upodobania co do odzieży. A szycie miarowe pozwala poprawić tu i ówdzie wedle własnych upodobań. Dziś zaczniemy rozkładać na czynniki pierwsze rękawy i paszki. Aby się za to zabrać, potrzebujemy na początek dowiedzieć się, gdzie konstruktor odzieży decyduje o tym, jaki będzie rękaw.

Uwaga będę się chwalić. Rozpłynę się na fali. Oczywiście fali krawieckiej, takiej, którą widzieliście tutaj ostatnio. Takiej pieknej fali, którą mogliście pobrać w trzech ostatnich modelach. A chwalić się będę moimi umiejętnościami zrobienia fali. Tyle, że po przeczytaniu tego artykułu Wy też będziecie wiedzieli jak się to robi, i moje umiejętności nie będą już takie spektakularne. Ale możemy razem zrobić falę w komentarzach. Ja zaczynam.

Dziś wykonamy ostatnie elementy niezbędne do uszycia pierwszych rękawiczek. Od dziś możemy przestać marznąć w łapki.

To będą takie specjalne wzory. Na początek pomierzymy nasze ręce, potem wyciągniemy z pobranych danych wszystko, co niezbędne do uszycia zimowych rękawiczek.

Wszystko przez to, że znów to zgubiłam. Nie mam pojęcia gdzie i kiedy, ale nie ma a potrzeba jest. Dlatego dziś przepis produkcji tego zagadkowego szablonu. Mam nadzieję, że nie zgadniecie co to takiego. Dla utrudnienia to tylko kawałek, ten który mało mówi albo dużo krzyczy. Zobaczymy co z tego wyniknie.

O plisach i kontrafałdach już trochę informacji było. Jednak jak się okazuje nieco za mało. Uzupełniamy więc brakujące informacje w ten piękny poniedziałek, który podobno jest najfajniejszym dniem tygodnia.

Plisy i kontrafałdy pojawiają się w odzieży bardzo często. Znajdziemy je w spódniczkach, sukienkach, bluzkach, żakietach.... trudno chyba znaleźć w jakich modelach jeszcze ich nie umiejscowiono. Dziś dziecinnie prosty sposób na ich przygotowanie.

Stójka to element, który pojawia się nie tylko w koszuli. Możemy ją wszyć do sukienki, żakietu czy nawet płaszczyka. Jej przygotowanie jest banalnie proste.

To miała być ostatnia część konstrukcji biustonosza. Za sprawą Waszego zainteresowania, będzie jeszcze jedna. Tym razem wymodelujemy jeszcze miseczki bez fiszbin. W przyszłym sezonie letnim będą jak znalazł do nowych strojów kąpielowych. Za tydzień zajmiemy się fasonem z fiszbinami. W ten sposób otrzymamy pełen przekrój góry dwuczęściowego bikini. Do tematu bielizny w dziale z lekcjami konstrukcji jeszcze powrócimy. A za dwa tygodnie coś nowego co mamy nadzieję spodoba Wam się równie bardzo.

Kolejna wrześniowa lekcja konstrukcji bielizny. Tym razem nie jest już tak prosto jak poprzednio. I bardzo dobrze, gdyż wszyscy powinniście uwierzyć w to, iż konstrukcja wcale trudna nie jest. Tak więc do dzieła i nauki przed kolejnym odcinkiem. A w kolejnym będzie jeszcze więcej informacji.

Wrzesień trwa, w związku z tym trwać powinny lekcje dotyczące bielizny. I tak właśnie będzie. Dziś już druga część konstrukcji biustonoszy. Tym razem będzie to jednak lekcja zupełnie inna niż przypuszczaliście. Wcale nie dlatego aby było łatwiej. Właśnie dlatego aby przygotować Was do trudniejszej lekcji. Za tydzień nauczymy się jak skonstruować pięknie dopasowany biustonosz do naszego ciała, dziś wstęp. Podejdzcie do niego poważnie i wnikliwie.

Niniejszym ogłaszmy wrzesień miesiącem konstrukcji bielizny na papavero.pl. Dzięki tym lekcjom przygotujecie dla siebie piękne bieliźniane cuda lub wykorzystacie te elementy jako część większego projektu. I tak dzisiejszy biustonosz można wykorzystać jako miseczki w letniej sukience lub seksownej koszuli nocnej. Jak wam się podoba połączenie września i bielizny?

Dziś, na życzenie, błaganie i zaklinanie pewnej papaverowiczki, która przez cały tydzień nie dawała nam spokoju. Zazwyczaj nie ulegamy takim naciskom, ale otrzymaliśmy poemat na naszą cześć, więc nie mogliśmy się oprzeć. Tak więc w kolejce, w której dziś stała zaszewka piersiowa według obwodów, pojawiła się nieoczekiwanie sukienka z cięciami francuskimi.

Troszkę odpoczęliście od tej monotonnej aczkolwiek potrzebnej czynności. Dziś zestopniujemy spodnie podstawowe. Oto przepis, czyli co należy zrobić z pewnymi punktami, aby otrzymać większe lub mniejsze spodnie.