Mimbla13

Chcę Wam pokazać, moim zdaniem, najprostszy sposób wszycia kołnierza na stójce. Sposobu tego nauczyłam się wiele lat temu w czasie pracy w szwalni. Wszywaliśmy takie kołnierze zamykając stójkę na prawej lub lewej stronie bluzki. W przygotowaniu takiej stójki nie ma dużej różnicy, wybieramy sposób, który nam bardziej odpowiada.

Korekta paszki i rękawa to bardzo połączone operacje. Czynności te rozłożone na czynniki pierwsze pozwolą w prawidłowy sposób uporać się z korektą gotowych szablonów.

Taka koszulka powinna być pierwszą sztuką odzieży jaką początkująca krawcowa powinna uszyć.

To już ostatnia cześć opowieści o szyciu żakietu. Z całą serią u boku powstaną nowe żakiety w Waszych domach. Mam nadzieję, że spodobały Wam się artykuły Rajek i zachęcicie ją do kolejnych przewodników.

Kolejna część opowieści o żakiecie, napisana przez Rajek. Zapraszam do poczytania tego odcinka, poprzednich oraz niecierpliwego oczekiwania na ostatni z tej serii.

Zapewne w każdym z domów czy to w piwnicy czy na strychu, a może gdzieś w kącie znajdzie się stara lampa ze starym abażurem, której warto uszyć nową ,,spódniczkę z daszkiem”.

Oto temat, który pojawia się cyklicznie. Zawsze znajdzie się ktoś, komuś nie pasuje coś w szablonie. Niezależnie od tego, jaki jest to szablon. Byłoby dziwnie, gdyby było inaczej. Jesteśmy różni, mamy różne upodobania co do odzieży. A szycie miarowe pozwala poprawić tu i ówdzie wedle własnych upodobań. Dziś zaczniemy rozkładać na czynniki pierwsze rękawy i paszki. Aby się za to zabrać, potrzebujemy na początek dowiedzieć się, gdzie konstruktor odzieży decyduje o tym, jaki będzie rękaw.

Wszycie zamka do obłożenia, wypustek oraz doszycie obłożenia do żakietu. Oto czynności, które dziś obejrzymy przybliżając się do uszycia całego żakietu.

Kołnierz na stójce to trudny przeciwnik! Przez długi czas tez mi się stawiał - aż się zawzięłam i wypracowałam sobie sposób, który daje już jako takie rezultaty. Mało tego, zaczynam nawet lubić kołnierze na stójce :).

„Gośkowy żakiet” uszyłam z szarej wełnianej tkaniny w delikatną jodełkę. Jest zapinany na zamek i ma kieszonki schowane w szwie. Wykończony podszewką z wszytą bordową wypustką.

Dzisiaj szybciutki przewodnik, który powstał ze specjalną dedykacją dla Katkosi oraz innych papaverowiczów spragnionych tajników krawiectwa. Naszywana kieszeń ze szwami schowanymi w środku.

Joanna popełniła przewodnik. Zechciała nam pokazać, jak zabiera się za wykonanie rozporka w rękawie. A teraz wszyscy możecie chwalić lub narzekać. Jak kto woli.

Wpuszczana kieszeń spędza sen z powiek wielu krawcowym, z moich poufnych informacji wynika, że nie tylko tym "bez szkoły". Oto króciutki przewodnik jak wzbogacić nasze uszytki o ten elegancki detal i nie zwariować.

Potrafimy uszyć zapięcie polo. A dziś nauczymy się wszycia kołnierzyka do tego fasonu koszulki. Od tej pory nic w takiej koszulce nie będzie dla nas tajemnicą.

Kto nie potrafił uszyć kokardy, teraz nie będzie miał już prawa wykręcać się niewiedzą. Katkos wszystko pięknie pokazała. Ba, nawet zrobiła to lepiej niż w oryginale, dlatego zachęcam do poczytania.

Jak Wam się podoba rebus? Taki rozwiązany, ale zawsze rebus. Koń sam się zdziwił, że się na stronie krawieckiej znalazł. Ale jak ładnie kopytka do zdjęć o polo ustawił. Specjalnie do artykułu Joanny205, która za karę zostanie wrzucona z tym uczynkiem na czarną listę.

Katkos123 pokaże nam dziś, jak wykonać kieszeń wpuszczaną w cięcie. No i oczywiście nauczymy się, jak prawidłowo używać kota do krawieckich zadań specjalnych. Tym samym mam przyjemność rozpocząć cykl artykułów, za które będziecie karane. Katkos123 już niebawem trafi za to dzieło na czarną listę.