agusssiena

Oto bardzo prosta bluzka. Taka, która przyda się zarówno latem jak i zimą. Latem będzie ubierana w roli głównej, zimą pod sweter lub bluzę. Takich bluzek nigdy za wiele. Warto jednak wybrać takie, które pasują do naszej sylwetki.

Czy do Twojej sylwetki pasuje koszulka na ramiączkach? To pytanie wcale nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Wszystko zależy od tego, jak została uszyta koszulka. Jaki ma rozstaw, szerokość oraz kolor ramiączek. Tym razem przyjrzymy się jednemu z bardzo ważnych aspektów. I to Wy zadecydujecie, która koszulka najlepiej pasuje do naszej modelki oraz do Was.

Uszyłam siedem spódnic. Niemal identycznych. Miniaturowych na najmniejszego manekina, jakiego posiadam w pracowni. Każda ma karczek, dokładnie z tego samego szablonu. W każdej dół jest skrojony z wycinka koła. Różnica tkwi jednak w szczegółach. Każdy wycinek został przygotowany na bazie zupełnie innego kąta. Wszystko po to, abyśmy mogli obejrzeć drobne różnice.

Pokażę Wam dziś zmiany, które należy nanieść na szablonie, gdy nasze ramiona są znacznie szersze niż w standardzie. Będzie to też opowieść, tak przy okazji, o pewnej sukience, do której standard może wkomponować rękawy. Ale o tym za chwilę, na początek zajmiemy się szerokimi ramionami.

Dlaczego ta sukienka jest najpiękniejsza? O tym już opowiadałam. I przy takiej nazwie tej sukienki pozostaniemy. Bo zapewniam Was, że każda sukienka uszyta dla Waszych córek, wnuczek lub bratanic będzie dla nich tą najpiękniejszą. Wiem coś o tym, często mi się to trafia ostatnio.

Luty - miesiąc dziecięcych ciuszków. Przerywany szablonami dla dorosłych. Dziś następny szablon dla dzieci o wzroście od 116 do 164. Długo oczekiwany płaszczyk, który został już uszyty przez jedną z Was i wysłany na drugi koniec świata... czyli do Chin.

Zielona letnia sukienka może zamienić się w małą czarną idealną na każdą okazję. Tereska nie chciała założyć paska, nie mam już do niej siły, jakoś wytrzymamy z nią jeszcze sierpień i kawałek września, ale na pewno potrącimy jej coś wynagrodzenia za brak współpracy.

Jesteście świadkami chwilowego zauroczenia krótszym przodem. I chociaż nie jest to pierwsza rzecz ani pierwszy sezon z takim elementem, to czasem coś spodoba się na tyle, aby sprawiało przyjemność w przygotowywaniu. Tak więc dziś kolejna rzecz, dzięki którym będziecie mogły odkryć i zarazem zakryć nogi.