olczi

Piękny był dziś dzień. Od rana miałam się zająć żakietem dla Was, ale z wczorajszych imieninowych smakołyków u dziadka zostało tak dużo pyszności, iż dzisiaj całą rodziną musieliśmy im sprostać! Jednak dwudniowe imieniny Józefa nie mogą być powodem opóźnień. Tak więc dziś, po raz pierwszy w historii naszego portalu publikujemy niedokończony artykuł. Dzisiaj oglądamy żakiecik a dopiero za kilka godzin będziecie mogły pobrać brakujące wykroje.

Bluzka, którą szyje się dość szybko i dość prosto. Dobry wybór na codzienne letnie upały i sobotnie noce. Jeśli macie ochotę uszyć dla siebie coś fantastycznego, ta bluzka bedzie idealna. Wystarczy kawałek tkaniny i odrobinę chęci.

Prosta szmizjerka  z francuskimi cięciami i krótkimi rękawkami w rozmiarach 42-54. Różni się małym szczegółem od poprzedniego modelu - posiada tylko pionowe wydłużające cięcia. Znów proponujemy wykonanie krytego zapięcia, które pięknie prezentuje się na eleganckich tkaninach. Jeśli nie masz na niego ochoty, po prostu je odetniesz.

Piątkowe wykroje tworzone są zawsze na gorąco po zakończonej sondzie. A że dziś ulewa i wicher wyłączyły w naszym biurze elektryczność na niemal cały dzień, wykrój otrzymujecie dopiero wieczorem. Mamy jednak nadzieję, iż już jutro sukienki będą gotowe. Dzisiejsza princeska otrzymuje numerek, gdyż jesienią przyjdzie czas na kolejne. Sukienka miała kiedyś numer w_ska_11_18, po ujednoliceniu numeracji nosi numer: model 0097.

Krótka spódniczka o trapezowym kształcie to jeden z modowych symboli lat 70-tych. Polecamy uszycie jej z kolorowej wełny lub pięknego tweedu w jodełkę - będzie idealnym strojem na jesienne dni. 

Aby uszyć koszulę, w której znajduje się kołnierzyk wraz ze stójką trzeba wiedzieć, jak poradzić sobie właśnie ze wspomnianymi elementami. Z pomocą nadeszła Ania1975 za co otrzymuje medal i zapewne order uśmiechu od każdej krawcowej po wszyciu kołnierzyka z tym przewodnikiem.  Przewodnik jest pięknie i przejrzyście napisany, dzięki czemu nikt więcej nie będzie miał w tym miejscu problemu.

Sukienka otrzymała numer 001-2011. Tak więc to oznacza, iż nie jest ostanią. I chociaż numer sugeruje przynajmniej tysiąc modeli, to tego niestety obiecać Wam nie możemy. Tysiąc konstrukcji do końca roku to niestety  sprawa niewykonalna, nawet dla tak wspaniałej wzorcowni jak papavero.pl. My po prostu lubimy numerki i cyferki.

Pierwszy w tym roku wykrój musi być prosty i szybki do uszycia, tak abyśmy mogli ruszyć z nową porcją szycia błyskawicznie. Spódnica ze wzorem nie będzie miała nic wspólnego z trudnymi matematycznymi wzorami, będzie łatwa w wykonaniu i noszeniu.

Nie wiem jak to się stało, ale papaverowy admin postanowił w tym tygodniu zostać dyktatorem mody. Tak więc nasz samozwańczy dyktator, który jak widać ma poparcie papaverowej społeczności zadecydował, że dziś pojawi się spódniczka. Najdziwniejsze było to, że na początek otrzymaliśmy wykład, iż lubi on symetrię w rzeczach, po czym wskazał tę oto spódnicę, która symetryczna nie jest. I jak tu zrozumieć informatyka?

Taki niby żakiet, czyli wdzianko. Bez podszewki, bez kołnierza, bez wyłogów. Nawet bez guzików, gdyż ma być zawsze rozpięty. Z cięciami, w które wedle życzenia można schować kieszenie lub ozdobić kontrastową stębnówką. Szyje się łatwo i szybko wygląda efektownie i czeka na wiosenne sukienki lub zimowe golfy.

Miała wyglądać nieco inaczej, ale dziś jest dzień, w którym nikomu nic się nie chce. Jedni ziewają, inni udają, że cokolwiek robią. A ja wymyśliłam sobie model, który dzięki swojej asymetrii ma mnóstwo elementów i dzięki temu miałam pracy na cały dzień. Byłoby szybciej ale dzięki tej ciężkiej pracy mogłam udawać, że na nic więcej nie mam czasu, dzięki czemu reszta papaverowej ekipy nie miała kata nad głową i mogła leniuchować.

Ładny narożnik to podstawa.  I mowa nie jest o nowym meblu do salonu ale o wykończeniu pewnych różków (tudzież różek nie mylić z wróżek). Aga twierdzi, że to niemal niewykonalne, Aneta udowadnia, że proste. Kto ma rację?

Nie może być wszystko dla Was. Dziś spódnica dla mnie. A że mam ochotę na ten dokładnie fason, to musicie się do mnie dostosować. Jak to miło mieć władzę absolutną... chwilowa samowolka mi się podoba. Podczas gdy admin walczy z serwerem i stroną, która chwilowo nie działała dzisiaj z rana, a jutro stan rzeczy może się powtórzyć, ja wybieram modele. Do czego to doszło, żeby informatycy mieszali się do damskich szmatek.

Czerwona piękna sukienka o którą prosiliście 225 razy. Licząc komentarza to jeszcze więcej moglibyśmy tych lamentów naliczyć. Tak więc jeśli nie uszyjecie jej szybciutko to będzie źle.

Ktoś obiecał, że uszyje taką sukienkę.  Ktoś z Was pisemnie stwierdził, że górę wykona na szydełku. Poczekamy... zobaczymy... Może więcej z Was skusi się na takie proste i szybkie otrzymanie nowej kreacji.

Nie tego się spodziewaliście w dzisiejszym artykule, ale komuś spodobała się spódnica z jaśniejszym paskiem na dole. Tak więc dziś coś zupełnie innego chociaż inspirowanego Waszym pomysłem. Trochę pasków, trochę kolorów i dość sporo pracy, bo szablon składa się aż z 20 elementów. Jest więc to spódniczka dla cierpliwych i dokładnych krawcowych.

Bluzeczka z wszytą falbanką tworzącą delikatne rękawki. To będzie idealny strój na upalne dni. Falbanę można wykonać z przeźroczystych szyfonów lub delikatnych jedwabnych żorżet.

Prosta letnia sukieneczka z łezką. Na chłodniejsze dni możecie do niej doszyć rękawy, do których paszka została dostosowana. Rękawy znajdziecie w osobnym artykule, który został im kiedyś poświęcony.

Miło spełniać życzenia. I chociaż znów otrzymujecie sukienkę zupełnie inną niż na liście życzeń, to jednak liczymy na to, że Wam się spodoba. Oczywiście kolor nie jest obowiązkowy. Pomarańcz to ulubiony kolor naszego admina więc specjalnie dla niego Tereska się tak wystroiła. Wasze wersje mogą być w kwiaty, w końcu lato już za oknem.