Mariola

Część główki rękawa, na etapie jej modelowania, zostaje odrysowana wprost z paszki. Jeśli poprawiamy rękaw, musimy zerknąć, co i dlaczego stało się na paszce i tą zmianę przenieść na główkę rękawa. Inaczej rękaw nie będzie dobrze leżał.

Pokażę Wam dziś zmiany, które należy nanieść na szablonie, gdy nasze ramiona są znacznie szersze niż w standardzie. Będzie to też opowieść, tak przy okazji, o pewnej sukience, do której standard może wkomponować rękawy. Ale o tym za chwilę, na początek zajmiemy się szerokimi ramionami.

Oto jak z żakardowej sukienki powstała zupełnie inna wersja. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam szablon z naprawdę drobnymi poprawkami. Pięknie pokazana zmiana przez Ivon04. A jej modelki po prostu cudne.

Ten odcinek tak naprawdę powinien był być pierwszy. Jest drugi i tak musi zostać, jednak pamiętać należy, że jest ważny do obejrzenia i zapamiętania. Pomimo, iż tutaj nie nauczymy się zbyt wiele, to lekcja ta jest bardzo istotna co do zasady przenoszenia zaszewek.

Dziś rozpoczynamy październik w towarzystwie zaszewki piersiowej i tego, co możemy z nią uczynić. Zobaczcie jak zrobić dwie z jednej lub nawet dwie z niczego ;-) Tak, tak, pamiętamy o ostatnim artykule z biustonoszami. Jednak zaszewka czeka już od dawna i pcha się na świat ;-)

Wykroje na standardowe sylwetki sprawiają czasem problemy przy ich wykorzystaniu. Przy szyciu odzieży dla konkretnej modelki mogą okazać się nieadekwatne w wielu miejscach. Ten artykuł ma na celu nauczyć Was, w jaki sposób należy obniżyć wysokość piersi w cięciu francuskim. Ten sposób to nie tylko metoda na gotowe szablony ale również wskazówka przy tworzeniu szablonów na konkretną sylwetkę.

Od pięknej kolorowej wizualizacji nowego ciuszka przygotowanej przez projektanta do powstania gotowej kolekcji, która trafia na sklepowe półki droga jest naprawdę dość spora do przebycia. Do wybranych tkanin i ustalonej rozmiarówki należy przygotować szablon. W tym miejscu rozpoczyna się etap, w którym najważniejszą rolę gra konstruktor odzieży. Od niego bowiem zależy, jak dobrze będzie leżała sukienka na klientce. Bez poprawek jednak się nie obejdzie.