katkos123

kocham (s)zycie

Oczywiście rzecz o krawieckich rogach. Czasem potrafią dokazywać, tym razem obejrzyjmy jedne z nich. Te, które mogą sprawić problem.

Na papaverowych szablonach zostały dodane dodatki na szwy i podłożenia. Nie oznacza to, że nie możemy porozmawiać o sposobach dodawania ich do form z innym logo. No bo przecież po pierwsze, nie będziemy udawali, że ich nie ma a po drugie, czasem nawet w papaverowych szablonach potrzebujecie coś zmienić.

Jeśli pragniesz rozpocząć przygodę z szyciem wspólnie z nami, musisz poznać papaverowe szablony. Koniecznie zerknij na to, co się na nich znajduje. A informacji jest wiele. Są przejrzyste i zawsze pod ręką. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Oto porada z serii najbardziej oczywistych. Odzież należy wybierać tak, aby rozmiar był odpowiedni. Taka bystra porada stylisty.  Niestety nie zawsze jest to łatwe, możliwe i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Dziś opowiem Wam o tym, jak łatwe może to być dla nas, osób szyjących. Następnym razem pokażę Wam, jakie czekają Was podczas tego procesu niespodzianki i pułapki. Zacznijmy jednak od przyjrzenia się sylwetce w dwóch na pozór pasujących rozmiarach.

Konstrukcja odzieży to bardzo piękny aspekt powstawania nowych kolekcji. Niestety bardzo często nie rozumiemy, co kryje się pod pojęciem konstrukcji szablonów odzieżowych. Stąd poniższe wyjaśnienie pracy konstruktora odzieży, rozebrane na czynniki pierwsze.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

Czy jesteście ciekawi, jak wygląda moja praca każdego dnia? Otóż z przyjemnością pokażę Wam jej kolejny aspekt. Dzielę się z Wami próbnymi modelami. Zdjęciami próbnych przeszyć. Nie zawsze udanymi. Pokazuję Wam jakich zmian dokonuję na modelach i jak wyglądają poszczególne etapy pracy nad nimi. Dlatego dziś pora na to, jak wygląda konstrukcja tego, z czego na końcu korzystacie w postaci plików pdf.

Poniedziałek to taki dzień, który rozpoczyna wszystko na nowo. Wszystkie projekty ubiegłego tygodnia zazwyczaj są zamknięte. Poniedziałek to czas, gdy od rana zajmuję się tylko nowymi projektami. Są od nowa konstruowane, przeszywane, sprawdzane, rozpruwane, poprawiane i upiększane. Wszystko po to, aby praca przez cały tydzień przebiegała sprawnie. Zobaczcie dwie spośród wszystkich rzeczy, które dziś miały swoje pięć minut na naszych maszynach do szycia.

Cieplutki otulacz to szablon, który ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Służyć nam będzie do szycia fajnych zimowych swetrów oraz cieniutkich letnich tunik. Ale co najważniejsze, służyć będzie testowaniu możliwości, które daje nam papaverowy moduł do pobierania szablonów.

Dziś pokażę Wam wkład odzieżowy, który producent poleca do popularnej dresówki. Ten wkład ma fantastyczne własności fizyczne, o których przekonamy się już za chwilę.

To już ostatnia cześć opowieści o szyciu żakietu. Z całą serią u boku powstaną nowe żakiety w Waszych domach. Mam nadzieję, że spodobały Wam się artykuły Rajek i zachęcicie ją do kolejnych przewodników.

Kolejna część opowieści o żakiecie, napisana przez Rajek. Zapraszam do poczytania tego odcinka, poprzednich oraz niecierpliwego oczekiwania na ostatni z tej serii.

Wszycie zamka do obłożenia, wypustek oraz doszycie obłożenia do żakietu. Oto czynności, które dziś obejrzymy przybliżając się do uszycia całego żakietu.

To początek opowieści o wkładach barkowych. Opowieść będzie rozłożona na wiele odcinków. W wielu modelach będę Wam wszywała różne wkłady barkowe. Tak abyśmy wszyscy zauważyli różnice i nauczyli się dobierać odpowiednie wkłady barkowe do swojej odzieży. Opowieść ta będzie opierała się w większości na wkładach barkowych dostępnych w naszej ofercie. Zobaczycie jednak również takie wkłady, których Wam nie oferujemy. Już dziś pojawi się jeden z takich. Zobaczycie, dlaczego ich nie sprzedajemy.

Dzisiaj szybciutki przewodnik, który powstał ze specjalną dedykacją dla Katkosi oraz innych papaverowiczów spragnionych tajników krawiectwa. Naszywana kieszeń ze szwami schowanymi w środku.

Kto mi powie, jaka kraina jest tą najpiękniejszą na świecie? Odpowiedź jest tylko jedna, innej prawidłowej nie ma i nie będzie. Jeśli ktoś potrzebuje podpowiedzi, to słowo, które należy wpisać w komentarzu, zaczyna się na literę O. Dla pierwszej osoby, która prawidłowo odpowie na to szybkie konkursowe pytanie, paczka z niespodzianką z tej mojej krainy cudnej. Oczywiście z tej na literę O.

Jak Wam się podoba rebus? Taki rozwiązany, ale zawsze rebus. Koń sam się zdziwił, że się na stronie krawieckiej znalazł. Ale jak ładnie kopytka do zdjęć o polo ustawił. Specjalnie do artykułu Joanny205, która za karę zostanie wrzucona z tym uczynkiem na czarną listę.

Krawiecka lekcja z elementami fizyki i matematyki. Ale przystępna, miła i bardzo pomocna. Pokażę Wam jak przyklejać wkłady odzieżowe do materiałów.

To, że jeden kolor pasuje do drugiego, a do trzeciego już nie, to oczywiste. Tego mi wyjaśniać nie trzeba. Ale mój matematyczny umysł kazał mi założyć, że jeśli pierwszy kolor pasuje do drugiego i do trzeciego, to trzeci i drugi pasują do pierwszego. Okazuje się, że jednak ta kolorowa teoria jest bardziej zagmatwana. No bo pierwszy do trzeciego pasuje, ale trzeci do pierwszego nie. Ale drugi i pierwszy pasują do siebie w obie strony. Ale przejdźmy do rzeczy, już tłumaczę jaśniej coś, czego nie pojmuję. Czyli nie wiem, ale się wypowiem.

Nie jest pierwsza, bo mamy już dość sporo wspólnie uszytych sukienek. Nie jest też pierwsza w tym roku, bo jest nieco ułomna. Albo inaczej, jest uzupełnieniem do poprzedniej. Tak, daje możliwość uszycia kolejnej. Ale na pewno nie może być nazwana pierwszą sukienką w tym roku, na takie miano sobie nie zasłużyła.

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.