polnastokrotka

Rękawy do dzianinowej bluzki to bardzo prosty konstrukcyjnie element. Szybciej go skonstruujemy, niż znajdziemy odpowiedni w swoich zbiorach szablonowych. Dlatego warto spróbować i konstruować go do wszelkich bluzek i sukienek wykonanych z dzianiny.

To będzie rozprawka o paszkach. Zobaczcie, jak pięknie układa się rękaw Panu na zdjęciu. Oparty, zgięty i nic mu się nie marszczy. Ideał nieosiągalny. Ale Pan jest specyficzny a raczej nieco sztuczny. My porozmawiamy o paszkach żywych ludzi.

Dziś zajmiemy się tyłem naszej dzianinowej bluzki. Przebrniemy przez kawał obrazka i narysujemy znaczną część naszej siatki. Wszystko po to, aby jak najszybciej dobrnąć do końca upragnionego pierwszego modelu.

Mamy za sobą stopniowanie jednego z rodzajów rękawa raglanowego. Dziś pora na stopniowanie pozostałej części bluzki. Zajmujemy się więc samym kadłubkiem. Aby nie było zbyt krótko zabieramy się od razu za stopniowanie według wzrostów jak i obwodów. I na chwilę kończymy ze stopniowaniem, za tydzień lekcja konstrukcji rękawów typu raglan.

Troszkę odpoczęliście od tej monotonnej aczkolwiek potrzebnej czynności. Dziś zestopniujemy spodnie podstawowe. Oto przepis, czyli co należy zrobić z pewnymi punktami, aby otrzymać większe lub mniejsze spodnie.

Wykroje na standardowe sylwetki sprawiają czasem problemy przy ich wykorzystaniu. Przy szyciu odzieży dla konkretnej modelki mogą okazać się nieadekwatne w wielu miejscach. Ten artykuł ma na celu nauczyć Was, w jaki sposób należy obniżyć wysokość piersi w cięciu francuskim. Ten sposób to nie tylko metoda na gotowe szablony ale również wskazówka przy tworzeniu szablonów na konkretną sylwetkę.