flaminka

Oto ukochana sukienka papaverowiczek. Powstało już naprawdę wiele wersji. Pobraliście ją tyle razy, że aż serce rośnie! Cieszę się bardzo, że lubicie ten model. I właśnie dlatego przeszyliśmy go dla Was w obu wersjach. Ołówkowej oraz trapezowej. Niech Wam obie służą dzielnie!

Proste bluzki są naprawdę fajne. Szybko się je szyje. Muszą się udać i na pewno będą wygodne. Sprawdzą się w szafie poważnej mamusi jak i beztroskiej nastolatki. Wystarczy pierwszą uszyć ze szlachetnego jedwabiu a drugą z kawałka bawełnianej tkaniny, którą nastolatka sama pomaluje w ulubione wzory.

Dziury na rękawach pięknie eksponują nasze ramiona i ręce. Czym większe, tym więcej widać ciała. I tym lżejsza wizualnie staje się bluzka.

Czy może być wygodnie i kobieco jednoczenie. Oczywiście. Sukienki z dzianin, są wygodne jak dresy a mogą wyglądać bardzo szykownie. Ten model przyciąga wzrok ciekawym dekoltem oraz zakładkami podkreślającymi talię.

Kimono to bardzo wdzięczny element. Łatwy do konstrukcji, modelowania a także szycia. Tym razem pokażę, w jaki sposób poszerzyć nieco do wybranej sylwetki za wąski rękaw.

Szyjąc własnoręcznie, mamy możliwość wprowadzenia wielu zmian. Wybieramy nie tylko kolor i fakturę materiału. Możemy udoskonalić szczegóły, zmienić kieszonki, skrócić nogawki, wydłużyć rękawy. Dodać falbankę lub zupełnie inną ozdobę. I to jest w szyciu najfajniejsze.

Plisowanki, szczególnie te w kratę, mogą się kojarzyć ze Szkocją. Dlatego nasza plisowana spódnica otrzymuje imię ostatniej szkockiej królowej. Niech nam panuje podczas szycia i noszenia dzielnie.

Tradycyjny opoczyński wzór haftu krzyżykowego. Piękny, dwukolorowy. Zamieniony na naprasowankę idealną dla zapracowanych i zabieganych uzdolnionych krawcowych. Czyż model C nie wygląda z tą ozdobą uroczo?

Trudno nazwać model, jeśli nie jest to jeden konkretny a cztery zupełnie inne. Wszystkie cztery to elementy bielizny damskiej. Stąd taka frywolna nazwa całej grupy.

Kopertowa bluzka z marszczeniami oraz wiązaniem w talii. No może nieco powyżej talii. Ale to nam zapewni dłuższe nogi, tak jak zwykle podniesienie talii odrobinę powyżej tej teoretycznej.

Lubię tę sukienkę. Jest bardzo łatwa i szybka do uszycia. Wygodna, sportowa i z kieszeniami, które są naprawdę fajnym elementem w takich codziennych modelach.

Z szablonu na piękną i bardzo tanią bluzkę Katkos uszyła sukienkę. Jeśli więc bluzka kosztowała 6 zł, to ile może kosztować sukienka? Kilka centymetrów więcej szacujemy na 50 groszy. Stąd cena sukienki, 6,5 zł. Wiem, wiem, potrzebujemy jeszcze gumę, ale to zawsze można ukraść mężowi z bielizny, udowadniając mu, że jesteśmy oszczędne a krawieckie hobby pozytywnie wpływa na domowy budżet.

Kiedyś w poczekalni pojawiła się ciekawa spódnica z kontrafałdami i intrygującym prześwitem. Jako, że udało mi się ją całkiem sprawnie uszyć, dzięki sprytnemu pomysłowi postanowiłam się nim podzielić.

Wzór, który sobie wymarzyliście, kojarzy mi się z sukienkami z dalekiego wschodu. Mam na myśli takie, które kosztują po kilka złotych, sfotografowane są na pięknych i drobnych Japonkach, wysyłane z Bangladeszu i zupełnie nie pasujące do zdjęć po wyciągnięciu z paczki. Stąd nazwa tego modelu, który nijak nie pasuje mi inaczej. Szczególnie, że ja Was w tych sukienkach widzę wracające rano z imprezy. Tak mniej więcej o 6:30.

Wpuszczana kieszeń spędza sen z powiek wielu krawcowym, z moich poufnych informacji wynika, że nie tylko tym "bez szkoły". Oto króciutki przewodnik jak wzbogacić nasze uszytki o ten elegancki detal i nie zwariować.