Saragut

Dwie to dopiero początek. Dwie w sensie jedna z poszerzanym dołem a druga z prostym. Ale jeśli mielibyśmy liczyć sukienki dokładniej, to będzie ich znacznie więcej. Chociażby dlatego, że mogą być z rękawami. Albo z kieszeniami. Albo z fajnym paskiem. I już mamy ich sporo więcej.

Ta nazwa dokładnie opisuje ten model. Bluzka pozornie skromna, dekolt pod samą szyję, ale uroku dodają zakładki, odkryte ramiona i pęknięcie na karku. Uszyj ją ze zwiewnej tkaniny, a będzie niezastąpiona, gdy będziesz chciała wyglądać elegancko, jak również w luźniejszych stylizacjach.

Poprawki szablonów są nieuniknione. Nie każdy z nas pasuje, a raczej większość z nas nie pasuje wprost do tabel rozmiarów standardowych i coś trzeba niestety poprawiać. A nawet, jeśli pasujemy, to czasem po prostu chcemy uszyć coś inaczej, niż proponuje gotowy szablon. Tym razem zerknijmy na paszkę w najprostszym T-shircie.

Nie musi być oczywisty. A na dodatek, może być fantazyjny i łatwy w wykonaniu. Taki, który uszyje się szybko, prosto i przyjemnie. I właśnie taki będzie ten. Na dodatek będzie ciekawy.

{jcomments on} Dlaczego uniwersalny? Bo jest to niesamowity element odzieży. Pasujący do wszystkiego, na każdą okazję i dla każdego. Wystarczy zadbać o kilka drobnych szczegółów, aby prosty T-shirt zmienił się w ekstrawagancką bluzkę lub wyjątkowy strój wieczorowy. Nie wierzycie? No to patrzcie!

Kimono to bardzo wdzięczny element. Łatwy do konstrukcji, modelowania a także szycia. Tym razem pokażę, w jaki sposób poszerzyć nieco do wybranej sylwetki za wąski rękaw.

Dawno, bardzo dawno temu, wymarzyliście sobie pewien dekolt. I ja Wam go przygotowałam w trzech różnych odsłonach. Potem pojawiła się też niemal czwarta część. Tym razem wymarzyliście sobie bardzo podobny fason poprzez HOT18. Wasze głosowanie zadecydowało o tym, że musiałam wrócić do tego kształtu dekoltu i kopertowego elementu ozdobnego. Wróciłam, i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Powstały naprawdę fajne bluzki.

Bluzy z kapturem kojarzą mi się z niegrzeczną Jagodą. To imię dziewczynki, która w mojej okolicy budzi postrach wśród chłopaków. Dlatego te oto dwie bluzy z kapturem otrzymują imię niegrzecznej bohaterki.

Trudno nazwać model, jeśli nie jest to jeden konkretny a cztery zupełnie inne. Wszystkie cztery to elementy bielizny damskiej. Stąd taka frywolna nazwa całej grupy.

Kolejna część opowieści o zmianie bardzo wrażliwego elementu. Tym razem zmienimy wysokość główki rękawa.

W tej serii artykułów dokładnie przyjrzeliśmy się paszkom. Poszerzaliśmy, pogłębialiśmy, sprawdzaliśmy jak zmieni się po takich korektach. Przesuwaliśmy nacinki i dbaliśmy o wszelkie szczegóły ważne przy takich operacjach. Czas na rękawy i zabawę z ich poszerzaniem, zawężaniem lub zmianą wysokości główki.

Po raz ostatni zajmiemy się samą paszką. Musimy opowiedzieć sobie o niej jeszcze kilka słów, tak aby nie stało się nic strasznego przy Waszych poprawkach. Bo mają to być poprawki świadome, a nie dziwne kombinacje.

Dziś zejdziemy głęboko. Ale zrobimy to ostrożnie i odpowiedzialnie tak jak nurek schodzący w głąb oceanu. Taki człowiek w obcisłym ubranku nie skacze na oślep, nie rzuca się w głąb bez przygotowania. I tak samo my postąpimy z paszką, zejdziemy na taką głębokość, jaką pragniemy. Ale zrobimy to rozsądnie i dokładnie.

Korekta paszki i rękawa to bardzo połączone operacje. Czynności te rozłożone na czynniki pierwsze pozwolą w prawidłowy sposób uporać się z korektą gotowych szablonów.

Guma łamana jest wspaniała, bo może nam wspaniałe ułatwić wykończenie brzegów dekoltów czy rękawów. Możemy mieć ładnie wykończony dekolt dosłownie w 10 minut!

Oto temat, który pojawia się cyklicznie. Zawsze znajdzie się ktoś, komuś nie pasuje coś w szablonie. Niezależnie od tego, jaki jest to szablon. Byłoby dziwnie, gdyby było inaczej. Jesteśmy różni, mamy różne upodobania co do odzieży. A szycie miarowe pozwala poprawić tu i ówdzie wedle własnych upodobań. Dziś zaczniemy rozkładać na czynniki pierwsze rękawy i paszki. Aby się za to zabrać, potrzebujemy na początek dowiedzieć się, gdzie konstruktor odzieży decyduje o tym, jaki będzie rękaw.

Bluza z kieszenią i kapturem już dla nikogo nie będzie tajemnicą. Katkos123 uszyła i przedstawiła cały proces w pięknym przewodniku. I chociaż to najnowszy przewodnik, to zostaje wrzucony od razu. Taki jest śliczny i przydatny.

Ten krzywik kojarzy mi się z wieczorowymi sukniami, długimi trenami i pięknymi balami. To nie jest luźne skojarzenie, ten krzywik pomaga w skonstruowaniu pięknych długich elementów. A gdzie łatwiej je znaleźć, jak w pięknych długich sukniach?

Rękawy do dzianinowej bluzki to bardzo prosty konstrukcyjnie element. Szybciej go skonstruujemy, niż znajdziemy odpowiedni w swoich zbiorach szablonowych. Dlatego warto spróbować i konstruować go do wszelkich bluzek i sukienek wykonanych z dzianiny.