Madzix

http://facebook.com/ghosthandmade

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

Spójrzmy jak szybko i jak prosto szyje się tak ładną sukienkę. Justynka bardzo ciekawie opowiada o swoich przygodach z powstawaniem odzieży. A co najważniejsze uczy się szybko i jest gotowa zarówno na pochwały jak i krytykę. A to dlatego, że lubi zarówno komplementy jak i docenia możliwość wykorzystania wiedzy innych podane poprzez wszelkie uwagi do jej pracy. Brawo za taką postawę!

Czas na zajęcie się tyłem naszych ogrodniczek oraz szelkami. Pójdzie gładko, zobaczycie.

Wikipedia głosi, że bawet to część wierzchniej sukni damskiej z XVII wieku. To taki trójkątny kawałek tkaniny bogato zdobiony pięknymi haftami, taśmami i pikowaniami lub kokardami. Taki trójkątny bawet przypinany był do przodu sukni zasłaniając w ten sposób gorset.

Kimono to bardzo prosty model, zarówno do przygotowania szablonu jak i uszycia. Polecamy ten model każdemu, kto ma ochotę wypróbować swoich sił w przemodelowaniu szablonów. .

Dziewczyny jak wyglądacie, kiedy czegoś szukacie? Bo ja dokładnie tak jak ilustruje to zdjęcie. Wyglądam tak nienagannie jak szukam rano drugiej skarpetki, jak mi się zawieruszy gdzieś szczotka do włosów. Wyglądam tak wyśmienicie również przy myciu garów, gdy szukam gąbki. I tego się trzymam, po co sobie szukać nowych problemów. A dziś wszyscy, pięknie wyglądając, poszukamy punktu, wokół którego przenosimy zaszewki.

Ten odcinek tak naprawdę powinien był być pierwszy. Jest drugi i tak musi zostać, jednak pamiętać należy, że jest ważny do obejrzenia i zapamiętania. Pomimo, iż tutaj nie nauczymy się zbyt wiele, to lekcja ta jest bardzo istotna co do zasady przenoszenia zaszewek.

Ten temat pojawił się pod jednym z artykułów. Część z Was doskonale już wie, jak nie wolno postępować z zaszewkami. Pozostali doczytają w tej chwili.

Dzisiejszą lekcję konstrukcji postanowiłam przygotować nieco inaczej. Nie będzie to porcja wiedzy, którą należy przeczytać, wypróbować i zapamiętać. To będzie lekcja poglądowa, która na pewnym etapie zaprzyjaźnienia z szablonami otwiera oczy.

Dziś rozpoczynamy październik w towarzystwie zaszewki piersiowej i tego, co możemy z nią uczynić. Zobaczcie jak zrobić dwie z jednej lub nawet dwie z niczego ;-) Tak, tak, pamiętamy o ostatnim artykule z biustonoszami. Jednak zaszewka czeka już od dawna i pcha się na świat ;-)

Kolejna dawka kontrowersyjnych obłożeń. Dziś również oczekujemy informacji od Was, jak Wy się za nie zabieracie. A my przedstawiamy nasz sprawdzony na nie sposób, który mamy nadzieję ułatwi Wam szycie/życie.

Dziś lekcja, która powinna być obowiązkowa nie tylko dla osób pragnących nauczyć się konstrukcji. Zakres tego materiału powinny opanować również te osoby, które pragną pięknie i poprawnie szyć własnoręcznie odzież. Kilka ważnych informacji dotyczących przygotowania czegoś, czego w wielu przypadkach zabraknąć nie może.  Z tymi elementami spotkacie się w bluzkach, sukienkach koszulach i żakietach.

Wykroje na standardowe sylwetki sprawiają czasem problemy przy ich wykorzystaniu. Przy szyciu odzieży dla konkretnej modelki mogą okazać się nieadekwatne w wielu miejscach. Ten artykuł ma na celu nauczyć Was, w jaki sposób należy obniżyć wysokość piersi w cięciu francuskim. Ten sposób to nie tylko metoda na gotowe szablony ale również wskazówka przy tworzeniu szablonów na konkretną sylwetkę.