Madzix

http://facebook.com/ghosthandmade

Do tej pory nauczyliście się już stopniowania odzieży z rękawem raglanowym. Dziś pójdziemy o krok dalej i przygotujemy taką bluzkę od początku. Dzisiejszy artykuł rozpoczyna cykl lekcji, które umożliwią Wam przygotowanie takiego modelu nawet, jeśli nie macie pojęcia o konstrukcji odzieży.

Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu. Jeśli tak, możemy zabrać się do dalszej pracy. Dziś kolejne kroki, które zbliżą nas do stworzenia raglanu. Nadal jest czas, aby dołączyć do pracy nad tym rękawem.

Kolejna część raglanowego rękawa. Po dzisiejszej lekcji otrzymacie pierwszy raglan przygotowany bardzo prostą metodą. Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu.

Kolejny odcinek raglanowego rękawa. Tym razem zajmiemy się dekoltem oraz różnymi rękawami. Różnymi pod względem szerokości oraz ułożenia względem bluzki. Po przeczytaniu tego artykułu nic już nie będzie stało na przeszkodzie w skonstruowaniu raglanowej bluzki czy sukienki.

Znów raglan. Tym razem na Wasze życzenie raglan jednoczęściowy. Bardzo prosta metoda przygotowania raglanowego rękawa dla osób, które nie posiadają umiejętności przygotowania szablonów odzieżowych. Dziś raglan wykombinujemy sobie na podstawie bluzki.

W papaverowych szablonach często ich brakuje. A nawet jeśli nie pasują do modelu, to nikt nie może Wam zabronić ich tam wstawić. Dlatego krótki i zwięzły przepis na pierwszą w życiu kieszeń.

Otrzymaliśmy kilkaset e-maili z prośbą o lekcję wykonania tylnych kieszeni w jeansach. Na taką ilość próśb nie możemy pozostać obojętni. Trudno odmówić, jeśli prawie tysiąc osób pragnie takiej lekcji. Szczególnie, że dziś w Polsce rozpoczął się rok szkolny i wszyscy są żądni wiedzy.

To taki (s)twór, który jest wśród nas cały czas. Niezależnie od tego, czy potrafimy cokolwiek skonstruować czy nie, ten drań kryje się na każdym kroku. Czai się również w domach tych, którzy o szyciu pojęcia nie mają i kupują gotowe ubrania. Taki to cudak sprytny, ale my go rozszyfrujemy dzisiaj.

Uwaga będę się chwalić. Rozpłynę się na fali. Oczywiście fali krawieckiej, takiej, którą widzieliście tutaj ostatnio. Takiej pieknej fali, którą mogliście pobrać w trzech ostatnich modelach. A chwalić się będę moimi umiejętnościami zrobienia fali. Tyle, że po przeczytaniu tego artykułu Wy też będziecie wiedzieli jak się to robi, i moje umiejętności nie będą już takie spektakularne. Ale możemy razem zrobić falę w komentarzach. Ja zaczynam.

Dłuższą chwilę zastanawiałam się, do jakiej kategorii zaliczyć dzisiejszą lekcję. Ostatecznie zapisuję ją w dziale z lekcjami konstrukcji. Luz odzieżowy jest ważny nie tylko dla konstruktora ale również dla krawcowej jak i odbiorcy końcowego naszej odzieży. Niezależnie dla kogo szyjemy lub przygotowujemy formy, musimy przemyśleć luz i odpowiednio go dobrać do tkaniny lub dzianiny. Mam nadzieję, że poniższy tekst pozwoli Wam się nieco zmierzyć z tym tematem.