Madzix

http://facebook.com/ghosthandmade

Do tej pory nauczyliście się już stopniowania odzieży z rękawem raglanowym. Dziś pójdziemy o krok dalej i przygotujemy taką bluzkę od początku. Dzisiejszy artykuł rozpoczyna cykl lekcji, które umożliwią Wam przygotowanie takiego modelu nawet, jeśli nie macie pojęcia o konstrukcji odzieży.

Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu. Jeśli tak, możemy zabrać się do dalszej pracy. Dziś kolejne kroki, które zbliżą nas do stworzenia raglanu. Nadal jest czas, aby dołączyć do pracy nad tym rękawem.

Kolejna część raglanowego rękawa. Po dzisiejszej lekcji otrzymacie pierwszy raglan przygotowany bardzo prostą metodą. Czy macie gotowe pomoce do pracy nad raglanowymi rękawami? Jeśli nie, należy zajrzeć do ostatniego artykułu z tego działu.

Kolejny odcinek raglanowego rękawa. Tym razem zajmiemy się dekoltem oraz różnymi rękawami. Różnymi pod względem szerokości oraz ułożenia względem bluzki. Po przeczytaniu tego artykułu nic już nie będzie stało na przeszkodzie w skonstruowaniu raglanowej bluzki czy sukienki.

Znów raglan. Tym razem na Wasze życzenie raglan jednoczęściowy. Bardzo prosta metoda przygotowania raglanowego rękawa dla osób, które nie posiadają umiejętności przygotowania szablonów odzieżowych. Dziś raglan wykombinujemy sobie na podstawie bluzki.

W papaverowych szablonach często ich brakuje. A nawet jeśli nie pasują do modelu, to nikt nie może Wam zabronić ich tam wstawić. Dlatego krótki i zwięzły przepis na pierwszą w życiu kieszeń.

Otrzymaliśmy kilkaset e-maili z prośbą o lekcję wykonania tylnych kieszeni w jeansach. Na taką ilość próśb nie możemy pozostać obojętni. Trudno odmówić, jeśli prawie tysiąc osób pragnie takiej lekcji. Szczególnie, że dziś w Polsce rozpoczął się rok szkolny i wszyscy są żądni wiedzy.

Dzisiejszą lekcję konstrukcji postanowiłam przygotować nieco inaczej. Nie będzie to porcja wiedzy, którą należy przeczytać, wypróbować i zapamiętać. To będzie lekcja poglądowa, która na pewnym etapie zaprzyjaźnienia z szablonami otwiera oczy.

Ten temat pojawił się pod jednym z artykułów. Część z Was doskonale już wie, jak nie wolno postępować z zaszewkami. Pozostali doczytają w tej chwili.

Ten odcinek tak naprawdę powinien był być pierwszy. Jest drugi i tak musi zostać, jednak pamiętać należy, że jest ważny do obejrzenia i zapamiętania. Pomimo, iż tutaj nie nauczymy się zbyt wiele, to lekcja ta jest bardzo istotna co do zasady przenoszenia zaszewek.

Dziewczyny jak wyglądacie, kiedy czegoś szukacie? Bo ja dokładnie tak jak ilustruje to zdjęcie. Wyglądam tak nienagannie jak szukam rano drugiej skarpetki, jak mi się zawieruszy gdzieś szczotka do włosów. Wyglądam tak wyśmienicie również przy myciu garów, gdy szukam gąbki. I tego się trzymam, po co sobie szukać nowych problemów. A dziś wszyscy, pięknie wyglądając, poszukamy punktu, wokół którego przenosimy zaszewki.

Kimono to bardzo prosty model, zarówno do przygotowania szablonu jak i uszycia. Polecamy ten model każdemu, kto ma ochotę wypróbować swoich sił w przemodelowaniu szablonów. .

Wikipedia głosi, że bawet to część wierzchniej sukni damskiej z XVII wieku. To taki trójkątny kawałek tkaniny bogato zdobiony pięknymi haftami, taśmami i pikowaniami lub kokardami. Taki trójkątny bawet przypinany był do przodu sukni zasłaniając w ten sposób gorset.

Czas na zajęcie się tyłem naszych ogrodniczek oraz szelkami. Pójdzie gładko, zobaczycie.

Dziś przygotujemy się do konstrukcji dzianinowej bluzki. Będzie dość przyjemnie. Poopowiadam, pokażę, porozmawiamy. A wszystko będzie ważniejsze, niż samo rysowanie bluzki. Wszystko to będzie wpływało na nasz pierwszy wspólny wyrób odzieżowy ubierany na górną część ciała.

Dziś przygotujemy się do konstrukcji dzianinowej bluzki. Będzie dość przyjemnie. Poopowiadam, pokażę, porozmawiamy. A wszystko będzie ważniejsze, niż samo rysowanie bluzki. Wszystko to będzie wpływało na nasz pierwszy wspólny wyrób odzieżowy ubierany na górną część ciała.

Dziś zakończymy prace nad podstawową bluzką dzianinową. To będzie nocna lekcja konstrukcji, jak nocna jazda na nartach. Z tym, że konstrukcja jest przyjemniejsza i ciekawsza niż jakieś wygibasy na dwóch deskach.

To będzie rozprawka o paszkach. Zobaczcie, jak pięknie układa się rękaw Panu na zdjęciu. Oparty, zgięty i nic mu się nie marszczy. Ideał nieosiągalny. Ale Pan jest specyficzny a raczej nieco sztuczny. My porozmawiamy o paszkach żywych ludzi.

Rękawy do dzianinowej bluzki to bardzo prosty konstrukcyjnie element. Szybciej go skonstruujemy, niż znajdziemy odpowiedni w swoich zbiorach szablonowych. Dlatego warto spróbować i konstruować go do wszelkich bluzek i sukienek wykonanych z dzianiny.

Przejdźmy do naszych biustów i odpowiednich modyfikacji szablonu. Na samym początku chciałabym zaznaczyć jedną podstawową rzecz. W przypadku koszulki bez zaszewki piersiowej, mamy bardzo ograniczone pole manewru. Przy siatce konstrukcyjnej z zaszewką możemy dokonać większej ilości zabiegów, które pięknie dopasują odzież do naszego biustu. Tutaj zrobimy tyle, ile możemy. Nie można oczekiwać, że będą to manewry wystarczające do tego, aby koszulka leżała idealnie bez typowych przy T-shircie defektów w okolicach biustu. Aczkolwiek będą to manewry poprawiające wizualnie model oraz wstępna nauka przed siatką z zaszewką.