Madzix

http://facebook.com/ghosthandmade

Dziś dwa w jednym. Czyli relacja z postępów nad pracami związanymi z Waszymi gorącymi modelami oraz malutka lekcja szycia.

Dziś pokażę Wam wkład odzieżowy, który producent poleca do popularnej dresówki. Ten wkład ma fantastyczne własności fizyczne, o których przekonamy się już za chwilę.

Czym tak właściwie są i po co się je stosuje przy produkcji odzieży? Odpowiedź na to i na wiele innych pytań związanych z wkładami odzieżowymi znajdziecie w tej serii artykułów. Mamy nadzieję, że wiedza w nich zwawarta będzie dla Was potrzebna, interesująca oraz przydatna w szyciu.

Niezależnie od tego, czy w swoim życiu uszyliśmy już wiele rzeczy czy dopiero mamy takie plany, na pewno dotykaliśmy już wielu tkanin. Chociażby te w gotowych wyrobach odzieżowych, które nosimy każdego dnia. Dziś zabierzemy się za nie od środka, a raczej od wątku i osnowy i ich specyficznych związków.

Każda krawcowa wie, że bez tkaniny nawet najlepszy wykrój nie pomoże w uszyciu nowej sukienki lub pięknej bluzeczki. Aby uszyć sobie nowy ciuszek, musisz kupić odpowiedni kawałek. Na szczęście dla nas w sklepach z tkaninami jest ich bardzo dużo... ale jak prawidłowo wybrać ten idealny materiał na wymarzoną tunikę? Ta krótka seria artykułów pomoże Ci odnaleźć się w sklepie z tkaninami.

Sukienkę powinna mieć każda kobieta. Małą czarną obowiązkowo. Wiemy, że trudno zabrać się za szycie bez cennych wskazówek, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z instrukcji, którą nadesłała Ania1975. Na pewno przyda Wam się przy kolejnym dniu z maszyną. Napiszcie nam o swoich spostrzeżeniach oraz uwagach. Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś problemy z sukienką z przyjemnością pomożemy.

Spodnie. Nosimy je bardzo często. Są wygodne i potrafią być naprawdę piękne... jeśli tylko wybierzemy kobiecy fason i szlachetne tkaniny. Na początek jednak musimy zacząć od tych najprostzszych. Nauka szycia powinna zostać rozpoczęta wraz z podstawowym modelem, którego wykonanie przedstawia dziś

Przedstawiamy z dumą kolejny przewodnik, który pomoże osobom początkującym w stworzeniu nowych pięknych rzeczy. Tym razem przewodnik nadesłała do nas Aga.  I muszę przyznać, że tym razem naprawdę przygotowała go rewelacyjnie... dzięki czemu zyskała jedno dodatkowe pytanie na sprawdzianie podczas kursu.

Katkos123 pokaże nam dziś, jak wykonać kieszeń wpuszczaną w cięcie. No i oczywiście nauczymy się, jak prawidłowo używać kota do krawieckich zadań specjalnych. Tym samym mam przyjemność rozpocząć cykl artykułów, za które będziecie karane. Katkos123 już niebawem trafi za to dzieło na czarną listę.

Wygoda podczas pracy jest najważniejszym czynnikiem o który powinniśmy zadbać. Krojenie również jest jego częścią, dlatego postarajmy się przygotować odpowiednie miejsce do pracy. Oczywiście krojownia w zakładach szwalniczych będzie zasadniczo różnić się od tej naszej domowej nie oznacza to jednak, że możemy pominąć jej prawidłowe przygotowanie. Oto nasze rady na ten temat.

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

Bardzo lubię napy. Widać je w wielu wykrojach do pobrania. Szczególne miejsce, w których mi się podobają, to pewna niebieska koszula. Ale dziś nie o koszuli, dziś o nabijaniu nap.

Spójrzmy jak szybko i jak prosto szyje się tak ładną sukienkę. Justynka bardzo ciekawie opowiada o swoich przygodach z powstawaniem odzieży. A co najważniejsze uczy się szybko i jest gotowa zarówno na pochwały jak i krytykę. A to dlatego, że lubi zarówno komplementy jak i docenia możliwość wykorzystania wiedzy innych podane poprzez wszelkie uwagi do jej pracy. Brawo za taką postawę!