KororkiKororki

Iza jest po prostu łatwa. Nie ma się co oszukiwać, może ją uszyć każdy, nawet początkujący adept krawiectwa. Ale jest nie tylko prosta do uszycia, jest też nieco "odjechana". To Ty uznasz, czy w pozytywny sposób.

Wyobraźmy sobie sytuację, że sam rękaw jest odrobinę za szeroki. Całość odzieży leży dobrze, jedyne miejsce, które prosi się o krawiecką poprawkę to obwód rękawa. Na początek obejrzyjmy uproszczoną wersję poradzenia sobie z problemem. Następnym razem podejdziemy do problemu znacznie bardziej profesjonalnie.

Kolor to jego atut. Piękna czerwień, która nigdy nie zostaje pominięta wzrokiem. Ale to nie jest jedyny atut tego żakietu. Wielki szalowy kołnierz sięgający aż do talii, który modelowany jest dodatkową zaszewką ukrytą pod nim samym. A do tego kilka fajnych zaszewek z tyłu powtórzonych na delikatnie poszerzonej baskince.

Wyszczupla nie raglan, ale cięcia w sukience. Nadają nieco talii nawet temu kwadratowemu manekinowi w rozmiarze 46. Niech więc Was Wyszczupli jeszcze bardziej.

Yo tengo un buen trabajo. A cały wstęp byłby po hiszpańsku, gdyby nie to, że trochę późno postanowiłam się go nauczyć. Dlatego tym razem nadal po polsku. Mam fajną pracę. Mogę szyć sukienki. Takie, jakie tylko dusza zapragnie. A wszystko dzięki temu, że mam cudowną pracownię. Yo tengo una maquina de coser y una buena vida. A dla Was mam sukienkę, która kojarzy mi się z najbardziej wakacyjnym krajem w Europie. Stąd właśnie hiszpańskie imię Ana Sofía w tytule modelu 1057.

Tulipan to fason, który wraca do łask bardzo często. Tak razem jest i tej wiosny. Warto go uszyć z czegoś nieoczywistego. Cienkiego denimu, kolorowego lnu lub pięknej pastelowej tkaniny.

Aby uszyć koszulę, w której znajduje się kołnierzyk wraz ze stójką trzeba wiedzieć, jak poradzić sobie właśnie ze wspomnianymi elementami. Z pomocą nadeszła Ania1975 za co otrzymuje medal i zapewne order uśmiechu od każdej krawcowej po wszyciu kołnierzyka z tym przewodnikiem.  Przewodnik jest pięknie i przejrzyście napisany, dzięki czemu nikt więcej nie będzie miał w tym miejscu problemu.

Tym razem pokażę Wam, jak można szyć. A raczej jak samodzielnie wykorzystać szablon z fajnym pomysłem, fajniejszym niż ktoś, kto go Wam proponuje.

Prosta do uszycia. Wygodna i uniwersalna. Idealna do uszycia na już, na teraz i na szybko. Do pokochania na zawsze.

Oto bluzka, którą można uszyć zarówno na lato jak i na chłodniejsze dni. Długie rękawy sprawdzą się w przypadku większej ilości czasu na szycie. Krótkie kimonowe to rozwiązanie na szybą akcję i uzyskanie nowego ciuszka w szafie w chwilę moment. A skąd taka nazwa tego modelu? To będzie niewątpliwie moja ulubiona bluzka. Dlatego otrzyma zdrobnienie mojego imienia. A światowa ze względu na tkaninę, którą upolowałam w wielkim świecie mody na własne potrzeby.

Piękna suknia nieprzypadkowo otrzymała taki numer. I chociaż ja nie wierzę w numerologie i kosmiczne znaki na niebie, to jakoś tak miło mi się patrzy na tą okrąglutką liczbę podobnież dość szczęśliwą. Mam nadzieję, że naszej Justynie, która już dawno zawojowała serca szyjących osób poniższą sukienką, ta liczba również się spodoba i przyniesie, jeśli nie szczęście, to chociaż uśmiech.

Takie rękawy widywaliśmy nie raz w bajkowych sceneriach. Bardzo obcisłe na dole i szerokie na górze. Niemal zawsze występowały w sukienkach ślicznych księżniczek. W związku z tym, iż wszystkie papaverowiczki są piękniejsze od najładniejszych księżniczek to wciśniemy Was dzisiaj w takie bajkowe rękawki z nowoczesną sukienką.

Tytuł dzisiejszego artykułu jest prawdziwy. Sukienka nie ma kaptura. Za to grupa papaverowiczek będzie gotowa do strajku z samego rana. Jedyna nadzieja w Joannie, która musi Wam teraz opowiedzieć, co to za rękaw czai się na szablonie.

Nie mam pojęcia co siedzi w głowie projektanta. Czuję się konstruktorem odzieży, który czasami pozwoli sobie popuścić wodze fantazji. Tak było w przypadku tej ingerencji w ostatnią bluzę. Service pack numer 1 zrobił z bluzy sukienkę. Ten zmienił poprzednią sukienkę, zgodnie z powiedzonkiem mojego młodszego braciszka,  w taką samą, ale inną. A więc jest dokładnie taka sama, tyle, że zupełnie inna. Coś tam do szyi przylega, ale to coś jest nieco inne. Głęboki dekolt jest, ale już nie okrągły. Luzu też jest znacznie mniej. I kieszeni brak. Ot tak!

To będzie różowy sweterek i szara bluza. Dwie różne dzianiny tworzą dwa zupełnie inne odsłony tego modelu. Od Ciebie zależy, czy uszyjesz dla siebie piękny sweterek czy codzienną ciepła bluzę.

Kasię zobaczyłam na jej blogu na zdjęciach w pięknej długiej sukience. I już wtedy wiedziałam, że musi się pojawić w mojej książce. Ta uśmiechnięta dziewczyna ze zdjęć wydawała mi się osobą, którą nie da się po prostu nie lubić. Promieniej od niej coś, co wzbudza sympatię. Dlatego też tytuł modelu, który zaproponowała sama, wydaje mi się trafiony idealnie w punkt. Zresztą zobaczcie sami!

Wytłumaczeniu podlega połowa. Otóż wymarzyliście sobie w notowaniu 70-tym HOT18 szmizjerkę. Taką prostą, ołówkową, bez fajerwerków. Karnawał nie pozwala nam obejść się bez tych ostatnich, dlatego dziś pierwszy model dotyczący tej szmizjerki. Dzisiejsza ma rękawy, bo zimno jest okrutnie. A z boku ma fajną wstawkę.

Plisy i kontrafałdy pojawiają się w odzieży bardzo często. Znajdziemy je w spódniczkach, sukienkach, bluzkach, żakietach.... trudno chyba znaleźć w jakich modelach jeszcze ich nie umiejscowiono. Dziś dziecinnie prosty sposób na ich przygotowanie.

To niewątpliwie jedna z najładniejszych sukienek, które możemy sobie uszyć. Cały jej urok tkwi w dwóch podstawowych elementach. Uroczy kołnierz oraz polski niebieski len. Ten duet zapewnia sukces.