Emilia123

Już tłumaczę, co ma wspólnego to małe słodkie cudo z dżunglą. Otóż każdy, kto bacznie ogląda zdjęcia wykonywane przeze mnie, zauważył pewnie, że za moim płotem rosła dżungla. Taki jakiś mały dziki zagajnik, nad którym nikt nie panował. No i okazało się, jak to czasem bywa, że przyszedł na niego czas. Pod koniec ubiegłego tygodnia przyjechali Panowie z wielkimi piłami i ją wycięli. Zostawili tylko dwa wielkie świerki i trzy niezidentyfikowane drewniane kikuty. Pewnie wiosną coś z nich będzie weselszego. Zabrali mi dżunglę i pojechali. Ehhh, wszędzie ostatnio widzę wycinane drzewa. Szkoda ich, a gdy rosną blisko nas, to tęskno nam za nimi. Nawet, jeśli są krzakami rosnącymi dziko... a może szczególnie za takimi tęskno. Tak więc od dziś dżungli nie będzie.

Kimonowe sukienki są naprawdę proste do uszycia. Polecam je początkującym osobom jak i tym, którzy na nową sukienkę mają po prostu malutko czasu.

Kto ma w rodzinie Antosia? Ja znam tylko jednego. I to jest słodki urwis, jakich mało. Potrafi zagadać wszystkich, chociaż dopiero się uczy, jak tworzyć zdania. Gdy uszyłam tą kurtkę i zobaczył ją mały Antoś, to musiał ją przymierzyć. niestety kurtka jest uszyta na 140 cm a Antoś nie ma jeszcze metra. Więc ciocia będzie musiała uszyć jeszcze jedną. I oszukiwać Antosia, że urósł. Bo Antoś obiecał, że będzie wszystko jadł i następnym razem, gdy odwiedzi ciotkę, będzie już taki duży. Ma na to niecały miesiąc, więc musi się starać. A przezorna Ciocia uszyje w tym czasie kurtkę w jego rozmiarze. A za lat kilkanaście Antoś to przeczyta i zrozumie, jak dorośli robią dzieci w konia.

Trzy bluzy z raglanowymi rękawami. I chociaż czym dalej w las, tym raglanu mniej, to wszystkie trzy są warte uszycia. Bluzy są luźne, raglany szerokie a co za tym idzie, wygodne i fajne.

To będzie różowy sweterek i szara bluza z pewną krótką opowieścią i małym pożegnaniem. Oczywiście historie te tylko towarzyszą temu modelowi, ale będzie to z tego powodu model nieco sentymentalny. A do poczytania krótkiej historii zapraszam do pierwszego komentarza.

Ten model otrzymał nieco przewrotną nazwę. Raglan to oczywisty wybór, a Macho... no cóż, za chwilę przedstawię naszego bezgłowego Macho. Służy mi dzielnie do przymiarek i czasem do zdjęć. Ale na papavero.pl jest to jego debiut, dlatego przywitajcie go czule.

Bluzy z kapturem kojarzą mi się z niegrzeczną Jagodą. To imię dziewczynki, która w mojej okolicy budzi postrach wśród chłopaków. Dlatego te oto dwie bluzy z kapturem otrzymują imię niegrzecznej bohaterki.

Lub jak kto woli trzy fajne bluzki. Najważniejsze, że fajne, wygodne i miłe w użytkowaniu. Bluzkowe puzzle, które dają kilka możliwości. Więcej, niż trzy. Zawsze przecież można zrobić model, który na jednym ramieniu ma zakładki a na drugim nie, czyż nie?

Dlaczego ta sukienka jest najpiękniejsza? O tym już opowiadałam. I przy takiej nazwie tej sukienki pozostaniemy. Bo zapewniam Was, że każda sukienka uszyta dla Waszych córek, wnuczek lub bratanic będzie dla nich tą najpiękniejszą. Wiem coś o tym, często mi się to trafia ostatnio.

Przygotowana specjalnie dla tych dam, które dopiero przyszły na nasz świat. Są tak malutkie, że należą im się najmniejsze i najsłodsze sukienki na każdą ważną i nieważną okazję.

Admin mi się wypłakał na ramieniu, że nie ma koszulek. No przecież uszyłam mu ich tyle, że mógłby obdzielić nimi pół dzielnicy. Ale admin ostatnio jeździ rowerem. Robi sobie takie wycieczki po 70 km niemal każdego dnia. No i przez to admin nam się nieco zdekatyzował, skurczył czy zmniejszył, jak kto woli. Dlatego uszyłam mu kolejne.

Kolejne spodnie dla admina. Tym razem spodnie sportowe jak na sportową wersję admina przystało. W końcu to mistrz świata w irytowaniu mojej osoby, medal i spodnie dresowe się należą.

Admin, w związku z tym, że jest przystojny i dzielnie pracuje nad nową fantastyczną odsłoną papavero.pl dostał nową fantastyczną bluzę podstawową. Oto model, który posłuży nam do dalszych przeróbek, udogodnień i udziwnień. Dziś szyjemy prostą bluzę, ale już niedługo zaskoczę Was czymś bardziej skomplikowanym i/lub pracochłonnym.