justa319

Wciągnę brzuch, wcisnę biodra i się zmieszczę. Tylko co dalej. Czy za mały rozmiar może być dobry w pewnych sytuacjach?

Dziś dwa w jednym. Czyli relacja z postępów nad pracami związanymi z Waszymi gorącymi modelami oraz malutka lekcja szycia.

Wieczorna lekcja konstrukcji. Wszystko przez ciężki tydzień, który wczoraj zakończył się fantastycznymi zajęciami z fajną grupą. Grupa fajna, ale po raz pierwszy taka, która nie potrzebuje ani jednej przerwy w ciągu dnia. Zamęczyli mnie (w pozytywnym sensie) na tyle, że dziś dopiero po dzienniku wydusiłam z siebie odrobinę energii. I właśnie, aby więcej nie przynudzać, nieco sobie przymarszczymy formę.

Jeśli pragniesz rozpocząć przygodę z szyciem wspólnie z nami, musisz poznać papaverowe szablony. Koniecznie zerknij na to, co się na nich znajduje. A informacji jest wiele. Są przejrzyste i zawsze pod ręką. Wystarczy wiedzieć, gdzie ich szukać.

Dziś pokażę Wam, jak zabieram się za wycinanie elementów z materiału. Obrazki będą bardzo jasne. Nawet, jeśli coś będzie niezrozumiałe, to na pewno będzie jasne. Do zdjęć wybrałam jasną tkaninę, mój stół do krojenia jest jasny. Jak coś jednak będzie niejasne, to dajcie proszę znać, wytłumaczę się.

To już ostatnia część dzianinowych sukienek. Ostatnia część o wyborze luzu do dzianiny. Mam nadzieję, że cała ta seria pomoże Ci nauczyć się tej wcale nie oczywistej umiejętności. Nie obiecuję, że po przeczytaniu tych artykułów nigdy się nie pomylisz. Obiecuję jednak, że po przeczytaniu i zrozumieniu tych artykułów nauczysz się dobierać luz do dzianiny korzystając z kilku swoich wpadek. Bo one są potrzebne tak samo bardzo, jak zrozumienie jak to działa.

Wydawać się może, że szycie z dzianiny jest najprostsze. Dzianina wybacza trochę braków umiejętności w szyciu. Ale tak naprawdę dzianina jest znacznie trudniejsza jako materiał do szycia. Wymaga naprawdę sporego wyczucia w doborze luzów i jest znacznie trudniejsza do opanowania na maszynie. Dlatego warto nieco się z nią pomęczyć, poćwiczyć i poczytać artykuły z tej serii. One naprawdę sporo pomogą.

Aby coś uszyć zazwyczaj musisz kupić kawałek tkaniny. Na potrzeby własne nikt nie kupuje belki materiału a jedynie tyle, ile potrzeba na konkretne spodnie, spódnicę czy sukienkę. Można kierować się pewną ogólną zasadą i kupować z zapasem bezpieczeństwa jednak w przypadku drogich tkanin kupienie kawałka więcej wiąże się czasem ze sporo większym wydatkiem, dlatego warto przeliczyć dokładnie ile materialu potrzebujemy. Zobacz jak należy się za to zabrać.

Sukienka z supłem otwiera nowy rozdział w naszym krawieckim świecie. Nie wybrałam jej przypadkiem. Tak jak każdy model z tej książki, tak i ona została przygotowana na bazie formy T-shirta. Ale jest jednym z takich modeli, w którym trudno znaleźć podobieństwo, nieprawdaż? I właśnie dlatego nie mogłam zacząć od niczego innego.

Taka koszulka powinna być pierwszą sztuką odzieży jaką początkująca krawcowa powinna uszyć.

Dziś Aga pokaże Wam swój sposób na uszycie kieszeni. Zachęcamy do poczytania a następnie wypróbowania tego sposobu.

Piękna suknia nieprzypadkowo otrzymała taki numer. I chociaż ja nie wierzę w numerologie i kosmiczne znaki na niebie, to jakoś tak miło mi się patrzy na tą okrąglutką liczbę podobnież dość szczęśliwą. Mam nadzieję, że naszej Justynie, która już dawno zawojowała serca szyjących osób poniższą sukienką, ta liczba również się spodoba i przyniesie, jeśli nie szczęście, to chociaż uśmiech.

Czy może być wygodnie i kobieco jednoczenie. Oczywiście. Sukienki z dzianin, są wygodne jak dresy a mogą wyglądać bardzo szykownie. Ten model przyciąga wzrok ciekawym dekoltem oraz zakładkami podkreślającymi talię.

Oto najważniejsza sukienka. To od niej wszystko się zaczyna. Na niej zaczynam pracę nad kolejnymi modelami. I to ona jest tematem całego pierwszego rozdziału mojej książki. Dlatego dziś, w dzień przed pokazaniem Wam okładki mojej pierwszej książki, muszę opublikować ten istotny w krawiectwie model.

Czasami człowiek strzeli sobie w stopę, ja postanowiłam popełnić tradycyjne krawieckie harakiri. Obiecałam Wam sukienkę w 260 rozmiarach i sprawdzenie rozmiarówki. No to zaczynamy od pierwszych trzynastu rozmiarów.

Rok szkolny rozpoczniemy od przypomnienia oraz sprawdzenia kartkówki. Kartkówka była niejawna. Czytałam przez całe wakacje różne komentarze w różnych krawieckich miejscach. I powiem szczerze, że osobiście nigdy bym nie wpadła na to, o czym dziś Wam opowiem. A dokładnie opowiem o pewnym oszustwie, które powinno być ścigane z urzędu i surowo karane.

Na papaverowych szablonach zostały dodane dodatki na szwy i podłożenia. Nie oznacza to, że nie możemy porozmawiać o sposobach dodawania ich do form z innym logo. No bo przecież po pierwsze, nie będziemy udawali, że ich nie ma a po drugie, czasem nawet w papaverowych szablonach potrzebujecie coś zmienić.

Oto pierwsze spodnie z nową rozmiarówką. Gdzie, jak nie u nas, znajdziecie spodnie w 420 rozmiarach, obejmujących wszystkie piękne kobiece talie, te większe i te mniejsze?

Kiedyś w poczekalni pojawiła się ciekawa spódnica z kontrafałdami i intrygującym prześwitem. Jako, że udało mi się ją całkiem sprawnie uszyć, dzięki sprytnemu pomysłowi postanowiłam się nim podzielić.

Kto kocha konstrukcję? Kto próbuje już rysować siatki z moją pomocą? Dajcie znać, koniecznie! I korzystajcie z poniższych obrazków.