justa319

Jeśli masz ochotę na szycie razem z nami, to naprawdę jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Lubimy dzielić się wiedzą i umiejętnościami i chcielibyśmy, aby wszystkie pomoce były dla Ciebie jak najbardziej pomocne. Dlatego dziś przedstawimy dokładną instrukcję dotyczącą naszych wykrojów do pobrania. W tym miejscu znajdziesz również wszystkie wskazówki i wyjaśnienia dotyczące oznaczeń, które znajdują się na wykrojach.

To będzie najmniej skomplikowany wykrój. W sondzie najwięcej punktów zdobyła minimalistyczna rzecz, zaraz za nią była tunika. Tak więc dzisiaj dwa w jednym, czyli minimalistyczna tunika w wykrojach do pobrania.  Koniecznie uszyjcie ją z bardzo delikatnych tkanin a otrzymacie idealny strój na upalne dni. Możecie wykorzystać ją zarówno na plażę jak i na spacer przepasaną pięknym pasem w talii.

Ta instrukcja, którą przygotowała KasiaF, pokaże Ci krok po kroku jak wydrukować i posklejać wykroje papavero.

Czasami człowiek strzeli sobie w stopę, ja postanowiłam popełnić tradycyjne krawieckie harakiri. Obiecałam Wam sukienkę w 260 rozmiarach i sprawdzenie rozmiarówki. No to zaczynamy od pierwszych trzynastu rozmiarów.

Pamiętacie Gerpergę z półobrotu? Dziś jej drugie oblicze, czyli wersja z przytupem. Z przytupem bo bez obrotu, ale za to dygnięciem i stuknięciem obcasem. Ot tak po prostu.

Oczywiście ostatni w tym roku. Co ja bym robiła w międzyczasie, gdyby nie szablony dla Was... zanudziłabym się na bank. A tak zbliża nam się kolejny rok i kolejna setka szablonów do pobrania... albo może nawet więcej się uda.

To taki (s)twór, który jest wśród nas cały czas. Niezależnie od tego, czy potrafimy cokolwiek skonstruować czy nie, ten drań kryje się na każdym kroku. Czai się również w domach tych, którzy o szyciu pojęcia nie mają i kupują gotowe ubrania. Taki to cudak sprytny, ale my go rozszyfrujemy dzisiaj.

Tym razem opowiem Wam, jak złośliwe i niewdzięczne potrafią być nacinki. Takie malutkie nacięcia z boku elementu potrafią sprawić nieco kłopotów, dlatego warto nauczyć się umiejętnie nanosić je na matieriał, z którego wykonujemy odzież.

Wieczorna lekcja konstrukcji. Wszystko przez ciężki tydzień, który wczoraj zakończył się fantastycznymi zajęciami z fajną grupą. Grupa fajna, ale po raz pierwszy taka, która nie potrzebuje ani jednej przerwy w ciągu dnia. Zamęczyli mnie (w pozytywnym sensie) na tyle, że dziś dopiero po dzienniku wydusiłam z siebie odrobinę energii. I właśnie, aby więcej nie przynudzać, nieco sobie przymarszczymy formę.

Kiedyś w poczekalni pojawiła się ciekawa spódnica z kontrafałdami i intrygującym prześwitem. Jako, że udało mi się ją całkiem sprawnie uszyć, dzięki sprytnemu pomysłowi postanowiłam się nim podzielić.

Oto temat, który pojawia się cyklicznie. Zawsze znajdzie się ktoś, komuś nie pasuje coś w szablonie. Niezależnie od tego, jaki jest to szablon. Byłoby dziwnie, gdyby było inaczej. Jesteśmy różni, mamy różne upodobania co do odzieży. A szycie miarowe pozwala poprawić tu i ówdzie wedle własnych upodobań. Dziś zaczniemy rozkładać na czynniki pierwsze rękawy i paszki. Aby się za to zabrać, potrzebujemy na początek dowiedzieć się, gdzie konstruktor odzieży decyduje o tym, jaki będzie rękaw.

Lubię tę sukienkę. Jest bardzo łatwa i szybka do uszycia. Wygodna, sportowa i z kieszeniami, które są naprawdę fajnym elementem w takich codziennych modelach.

Taka koszulka powinna być pierwszą sztuką odzieży jaką początkująca krawcowa powinna uszyć.

Dziś Aga pokaże Wam swój sposób na uszycie kieszeni. Zachęcamy do poczytania a następnie wypróbowania tego sposobu.

Oczka kaletnicze występują w naprawdę wielu miejscach. Szyjąc odzież możemy je wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzebujemy przeciągnąć sznurek na drugą stronę materiału. Wszelkiego rodzaju kaptury, paski czy po prostu ozdoby. Nabicie oczek jest naprawdę proste, warto je nabyć i używać.

To będzie modelowanie przestrzenne oraz opowieść o luzach w tym modelu. Polubiliście te zakładki? Na ich przykładzie pokażę Wam, że często podczas szycia dokonujecie modelowania przestrzennego. Nawet tego nie wiedząc. Dlatego zajrzyjmy za kulisy powstawania modelu 0738 i drobnego modelowania przestrzennego, którego dokonaliśmy w naszej pracowni.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

Górna część przodu sukienki została pocięta w dość specyficzny sposób. Cięcia przypominają szlify w diamentach. Układają się w piękny geometryczny wzór. Dlatego ta sukienka otrzymuje imię Diamentowej Doroty. Z takimi cięciami Wasze sukienki będą wyglądały bardzo interesująco.