BeteabondieuBeteabondieu

Mówiłam Wam już o tym, co powinien wiedzieć każdy projektant w poprzednim artykule. Oczywiście wypisałam tam sprawy ważne z mojego punktu widzenia. Nie napisałam jednak o najważniejszej umiejętności, jaką będziemy nabywać właśnie w tym dziale. Liczyłam na to, że ktoś się oburzy na brak wzmianki o tak istotniej rzeczy a tu nic. Zero krzyków, ani jednego komentarza z prośbą o sprostowanie artykułu i dopisanie choć kilku słów o tym, że jest jeszcze coś, czym ludzie tworzący nowe kolekcje zajmować się powinni. Przejdę teraz do sedna sprawy sama, licząc na to, że zaskoczę Was tym, o czym będzie ta seria. Zaskoczę pozytywnie.

Ostatnim razem stworzyliśmy razem siatkę konstrukcyjną, niezbędną do stworzenia formy naszej spódnicy. Tym razem omówimy ją sobie nieco oraz przejdziemy do początków modelowania samej spódnicy. Nasze kroki będą zmierzały do tego, aby urozmaicić nieco nasz ciuszek. Dodamy pasek, obniżymy ją trochę od talii. Jednym słowem nasza spódniczka zacznie nabierać kształtów. Pozwolimy sobie również na seksowny duży rozporek z tyłu.

Do dzisiejszego wykroju zrobiliśmy małą sondę wśród naszych klientek. Zapytaliśmy je, czego nie może zabraknąć w każdej szafie. Odpowiedź była niemal ta sama za każdym razem - prosta sukienka idealna zarówno do pracy jak i na spacer. Taka, której charakter zmienia sie dzięki dodatkom. Tak więc dziś wykrój na najprostszą na świecie sukienkę, która powinna znaleźć się również w Waszych szafach.

Anutka i kolejny przewodnik szycia. Taki przewodnik z pytaniami o rady  na przyszłość. Przeczytajcie więc artykuł i powiedzcie co zrobilibyście lepiej a co inaczej. A jeśli staniecie po raz pierwszy przed próbą szycia żakietu zapoznajcie się z przygodą krawiecką opisaną poniżej oraz ze wszelkimi komentarzami papaverowiczów.

Spódnica z koła lub jego wycinka to najprostsza spódnica jaką można skonstruować. A raczej przygotować, bo wszystkie wyliczenia wykona za nas arkusz kalkulacyjny a my jedynie zastosujemy się do kilku prostych wskazówek. W kilka chwil przygotujemy wykrój idealny do naszych potrzeb, bez najmniejszych problemów wykorzystamy go również jako dół sukienki. Zobaczcie jakie to proste.

Niezależnie od tego, czy jesteście niskie czy wysokie niewątpliwie bluzki są Wam potrzebne. Nie wystarczy tylko je przedłużyć lub skrócić aby pozbyć się problemu brakujących rozmiarów dostosowanych do naszego wzrostu. Na szczęście stopniowanie według wzrostów dzisiejszej bluzki jest banalnie proste.

Dziś bardzo proste stopniowanie prostej bluzki. Zaszewka tym razem biegnie od pachy do biustu. Stopniujemy według wzrostów, oglądamy bluzkę, delektujemy się tym, iż jest prosto. W następnym odcinku zajmiemy się stopniowaniem według obwodów. A jeśli ktoś pamięta, że stopniowanie zaszewki piersiowej według wzrostów było nieco skomplikowane, to wie, że ta zaszewka według obwodów również będzie ciekawa.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Całkiem niedawno, w zaokrągleniu kilka dni temu, rozpoczęliśmy przygotowania do stworzenia szablonu spódnicy. Dziś wykonamy piękny pasek z podkroju.

Czy Wszyscy wiedzą co to jest karczek? Na pewno tak. A jeśli nie to przypomnę, że karczek to taka mała fantazja na temat paska. Zazwyczaj jest on szerszy od paska oraz może przybrać bardziej fantazyjny kształt.

No o tym już było... ale to jest tak niesamowicie proste, że muszę Was zmusić do działania. Zmusić albo zachęcić, ale wolałabym to pierwsze, a co!

Lubię proste modele. A gdy mogą zostać uszyte z jednego kawałka, to już pełnia szczęścia. Ta sukienka jest na dodatek bardzo efektownym modelem. Dziś pokażę Wam, jak samodzielnie ją przygotować.

Ten tydzień będzie poświęcony bardzo prostym modelom. Znacznie prostszym od tego ze zdjęcia. Opowiem Wam o kilku rzeczach znalezionych w wielkim jak damska torebka Internecie. Pokażę, jak się je przygotowuje, szyje a nawet podzielę się jakąś formą. Będzie ciekawie i szybko. Bo to będą naprawdę proste i szybkie modele. I bardzo wdzięczne.

Wieczorna lekcja konstrukcji. Wszystko przez ciężki tydzień, który wczoraj zakończył się fantastycznymi zajęciami z fajną grupą. Grupa fajna, ale po raz pierwszy taka, która nie potrzebuje ani jednej przerwy w ciągu dnia. Zamęczyli mnie (w pozytywnym sensie) na tyle, że dziś dopiero po dzienniku wydusiłam z siebie odrobinę energii. I właśnie, aby więcej nie przynudzać, nieco sobie przymarszczymy formę.

Papavero zaproponowało abym podzieliła się z Wami moją drugą pasją po szyciu czyli farbowaniem.  Dzięki farbowaniu można odnowić stary ciuszek, zmienić nie lubiany lub znudzony kolor albo po prostu uszyć nowy i zafarbować wedle własnego uznania. Z domowym farbowaniem mam już spore doświadczenie jednak non stop czytam i powiększam swoją wiedzę, staram się obmyślić coś nowego, łatwiejszego albo ciekawszego.

Katkos wykonała poduszki. Oczywiście nie takie zwykłe poduszki, gdyż mowa o samodzielnie wykonanych wkładach barkowych. A odpowiadając na pytanie Joanny205 informuję, że o innych poduszkach poczytamy i pooglądamy niebawem.

Dzisiaj szybciutki przewodnik, który powstał ze specjalną dedykacją dla Katkosi oraz innych papaverowiczów spragnionych tajników krawiectwa. Naszywana kieszeń ze szwami schowanymi w środku.