jotta

Wygoda podczas pracy jest najważniejszym czynnikiem o który powinniśmy zadbać. Krojenie również jest jego częścią, dlatego postarajmy się przygotować odpowiednie miejsce do pracy. Oczywiście krojownia w zakładach szwalniczych będzie zasadniczo różnić się od tej naszej domowej nie oznacza to jednak, że możemy pominąć jej prawidłowe przygotowanie. Oto nasze rady na ten temat.

Przyszedł czas na coś, od czego powinniśmy byli zacząć. Tak naprawdę, to jeszcze przed umieszczeniem pierwszego szablonu do pobrania, powinnam była napisać tą oto serię artykułów. Dziś za nami jest ponad 500 szablonów i dopiero teraz nauczymy się prawidłowego pobrania miary z sylwetki. A wcale nie jest to takie oczywiste, jakby mogło się wydawać. Trochę będę się musiała naopowiadać. Ale dla Was zrobię to z przyjemnością. I nie będę opowiadała sama, pomogą mi w tym: Tereska, Dajana i kilka bardzo mądrych głów. Ale zaraz zobaczycie jak mądrych i jak bardzo znanych.

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.

Wszyscy wiemy, że przy produkcji odzieży potrzebne są wkłady odzieżowe. Używamy ich przy produkcji niemal każdego modelu. My hobbyści wykorzystujemy je w warunkach domowych w najlepszy sposób, w jaki potrafimy. Czas jednak nieco się podszkolić i wykorzystać je lepiej, efektywniej i z pełną świadomością. Zacznę od tego, że dziś będzie miło i przyjemnie. Nie zamęczę Was danymi technicznymi. Postaram się jedynie nakreślić to, co decyduje o wyborze odpowiedniego wkładu odzieżowego. A dokładniej rzecz biorąc, powiem Wam jak przyjemnie się ich używa, gdy są dobrane przez specjalistów.

Dziś pokażę Wam specjalistyczne narzędzia, które na pewno macie w domu. Za ich pomocą będziecie mogli dodać dodatki na szwy i podłożenia.

Dziś będzie bardzo dużo kroków do przejścia. A tak dokładniej to małych prostych kroczków. Proszę nie zrażać się ilością rysunków, każdy z nich opisuje niesamowicie proste przejścia a ich narysowanie jest banalnie proste.

Dzisiejsza lekcja pozwoli nam zorganizować niezbędne wiadomości do dalszej pracy nad kapturem. Dziś będzie przyjemnie i łatwo. Nie każę Wam niczego rysować. Dziś przeprowadzimy wszelkie niezbędne pomiary antropometryczne i manewry organizacyjne, które wykorzystamy następnym razem.

Dziś nauczymy się jak przyszyć obłożenia. To czynność, która sprawia Wam chyba najwięcej problemów jednak dzięki Katarzynie troszkę Wam to dziś ułatwimy. Spróbujcie wykonać to zgodnie z jej poradnikiem i powiedzcie nam jak poszło. A może ktoś zna inny sposób na obłożenie pach i dekoltu? Jeśli tak to zachęcamy do podzielenia się wiedzą z resztą papaverowiczek.

Trochę zmodyfikowana, ale w bardzo piękny sposób, nasza bluzka z wodą. Liczymy na duuuużo takich inspiracji naszymy szablonami. Dziś przedstawiamy bluzkę Gojami, która wykonała kawał dobrej pracy i uszyła piękną bluzke z pomocą naszego szablonu.