jotta

Oto bardzo prosta bluzka. Taka, która przyda się zarówno latem jak i zimą. Latem będzie ubierana w roli głównej, zimą pod sweter lub bluzę. Takich bluzek nigdy za wiele. Warto jednak wybrać takie, które pasują do naszej sylwetki.

Cztery sukienki, które mogą zamienić się w kolejne modele. Wystarczy wybrać odpowiednią górę, idealny rękaw i najpiękniejszy dół, aby stworzyć swoją wersję. Spokojnie wszystkie puzzle będą do siebie pasowały.

Jeśli masz ochotę na szycie razem z nami, to naprawdę jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Lubimy dzielić się wiedzą i umiejętnościami i chcielibyśmy, aby wszystkie pomoce były dla Ciebie jak najbardziej pomocne. Dlatego dziś przedstawimy dokładną instrukcję dotyczącą naszych wykrojów do pobrania. W tym miejscu znajdziesz również wszystkie wskazówki i wyjaśnienia dotyczące oznaczeń, które znajdują się na wykrojach.

Tym razem szybka odpowiedź na bardzo proste krawieckie pytanie. Jak to jest zrobione, czyli jak wykonać wykończenie brzegu widoczne na zdjęciu z zapytania. Poniżej kilka zdjęć ukazujących, w jaki sposób mógł powstać element wykonany z białej dzianiny. Pamiętajcie, jest to jeden ze sposobów a nie jedyny właściwy.

Wszywamy zamek kryty. Bardzo przejrzysty przewodnik przygotowany przez Anię 1975. Krok po kroku pokazane zostały wszystkie czynności, które należy wykonać, aby móc rozpinać bluzeczkę lub spódnicę za pomocą zamka krytego. Z tym artykułem wszywanie zamka  będzie łatwe i przyjemne. Na koniec dodaliśmy nasze drobne uwagi, które również warto przeczytać.

Dziś będzie bardzo dużo kroków do przejścia. A tak dokładniej to małych prostych kroczków. Proszę nie zrażać się ilością rysunków, każdy z nich opisuje niesamowicie proste przejścia a ich narysowanie jest banalnie proste.

Dziś przygotujemy się do konstrukcji dzianinowej bluzki. Będzie dość przyjemnie. Poopowiadam, pokażę, porozmawiamy. A wszystko będzie ważniejsze, niż samo rysowanie bluzki. Wszystko to będzie wpływało na nasz pierwszy wspólny wyrób odzieżowy ubierany na górną część ciała.

Dziś pokażę Wam coś, co sprawiło mi kiedyś sporo problemów. Na samym początku, gdy uczyłam się konstrukcji odzieży, Pani nauczycielka powiedziała na zajęciach, że dekolt na siatce możemy sobie narysować jaki chcemy i wszystko będzie dobrze. Zapomniała tylko dodać, że dobrze to będzie na kartce. Na sylwetce będzie różnie, no chyba, że mamy ochotę trzymać odstający dekolt jak Pani na zdjęciu. Jeśli jednak pragniemy mieć dobrze przylegającą sukienkę, zobaczmy jak sobie z tym niezbyt fajnym fantem poradzić.

Przejdźmy do naszych biustów i odpowiednich modyfikacji szablonu. Na samym początku chciałabym zaznaczyć jedną podstawową rzecz. W przypadku koszulki bez zaszewki piersiowej, mamy bardzo ograniczone pole manewru. Przy siatce konstrukcyjnej z zaszewką możemy dokonać większej ilości zabiegów, które pięknie dopasują odzież do naszego biustu. Tutaj zrobimy tyle, ile możemy. Nie można oczekiwać, że będą to manewry wystarczające do tego, aby koszulka leżała idealnie bez typowych przy T-shircie defektów w okolicach biustu. Aczkolwiek będą to manewry poprawiające wizualnie model oraz wstępna nauka przed siatką z zaszewką.

Konstrukcja odzieży to bardzo piękny aspekt powstawania nowych kolekcji. Niestety bardzo często nie rozumiemy, co kryje się pod pojęciem konstrukcji szablonów odzieżowych. Stąd poniższe wyjaśnienie pracy konstruktora odzieży, rozebrane na czynniki pierwsze.

Oto lista modeli najważniejszych sukienek. Sukienek idealnych. Czyli takich, które wraz z moją książką możecie skonstruować samodzielnie. Oczywiście to tylko początek drogi. Te modele mają na celu ukazanie, w jaki sposób należy podejść do formy. A po przejrzeniu tych wybranych przeze mnie, będziecie w stanie skonstruować tysiące własnych pomysłów. Na co bardzo liczę.

Lista modeli to najważniejszy spis treści dla szyjących osób. Dlatego nie może jej zabraknąć w kontekście mojej drugiej książki. Przedstawiam Wam wszystkie fasony z książki w postaci skróconej, obrazkowej.

Z Waszych wiadomości wiemy, że nie wszyscy chcą się z nami uczyć szycia. Bo mają to opanowane i mogą się cieszyć samą nauką modelowania. I dlatego właśnie powstał ten kurs. Samodzielnie przygotujesz szablony naszych kursowych modeli.

Ta krata od początku nie przypadła mi do gustu, ale na sukienkę głosowałam ze względu na jej krój. W mojej głowie od początku widziałam sukienkę w kropeczki lub grochy. W dzisiejszej relacji pokażę kolejne kroki, które doprowadziły do powstania innej wersji tej sukienki. Skupię się na kołnierzyku, którego wszycie może być kłopotliwe (Zwłaszcza jeśli tak jak ja zdecydowaliście się pominąć podszewkę i obłożenie).

Dziś pokażę Wam specjalistyczne narzędzia, które na pewno macie w domu. Za ich pomocą będziecie mogli dodać dodatki na szwy i podłożenia.

Dziś nauczymy się jak przyszyć obłożenia. To czynność, która sprawia Wam chyba najwięcej problemów jednak dzięki Katarzynie troszkę Wam to dziś ułatwimy. Spróbujcie wykonać to zgodnie z jej poradnikiem i powiedzcie nam jak poszło. A może ktoś zna inny sposób na obłożenie pach i dekoltu? Jeśli tak to zachęcamy do podzielenia się wiedzą z resztą papaverowiczek.

Tym razem długi i dokładny opis szycia płaszcza. Zima wcale nie chce odejść, więc jest jeszcze sporo czasu na przygotowanie czegoś ciepłego na te straszne mrozy. Szczególnie, gdy z pomocą przychodzi ktoś, kto się już ze swoim płaszczykiem uporał i zechciał cały proces sfotografować.

Kto dokładnie oglądał papaverowe szablony dobrze wie, że czasem rogi wyglądają charakterystycznie. Są pościnane albo dziwacznie wystają w jakąś stronę. Nie nie, to nie jest przejaw mojej artystycznej duszy. To zwykłe matematyczne zależności, które idealnie opisują zależności pomiędzy formą o dodatkami na szwy. Nic przypadkowego.

Przyszedł czas na coś, od czego powinniśmy byli zacząć. Tak naprawdę, to jeszcze przed umieszczeniem pierwszego szablonu do pobrania, powinnam była napisać tą oto serię artykułów. Dziś za nami jest ponad 500 szablonów i dopiero teraz nauczymy się prawidłowego pobrania miary z sylwetki. A wcale nie jest to takie oczywiste, jakby mogło się wydawać. Trochę będę się musiała naopowiadać. Ale dla Was zrobię to z przyjemnością. I nie będę opowiadała sama, pomogą mi w tym: Tereska, Dajana i kilka bardzo mądrych głów. Ale zaraz zobaczycie jak mądrych i jak bardzo znanych.