Rozmiar:  98-146

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 146: 60 cm, 

Dodatki krawieckie: Nici, guziki i skrawki tkanin do wykonania aplikacji.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: ten T-shirt jest luźny. T-shirt z psem był bardzo dopasowany do sylwetki, ten jest jego przeciwieństwem. W obwodzie na wysokości klatki piersiowej mamy około 10 cm luzu

 

UWAGA: Ten szablon jest już niedostępny. Zapraszamy do skorzystania z nowego ulepszonego szablonu na dwie dziecięce koszulki, raglan i tradycyjny T-shirt. Obie znajdują się w artykule T-shirt i raglan dziecięcy. Model 0865

Praca z projektantem ma to do siebie, że projektant czuwa nad powstawaniem rzeczy. Dba o to, aby wszystko było w jak najlepszym porządku. Dba o to, aby konstruktor i krawcowa o niczym nie zapomnieli. Czy w tym wypadku projektant również będzie perfekcjonistą i zobaczy, czego brakuje? Zadanie dla Was i dla projektanta, znajdź jedną zasadniczą różnicę. A do projektanta w paczce mały okrągły cosik, do naprawienia tego błędu. Wraz z mamusią muszą to naprawić.  A ja mam ogromną nadzieję, że udało mi się spełnić wymagania projektanta.  Jak Wam się podoba nowy raglan?

Kliknij aby powiększyć

Przyznam szczerze, że miałam pomocnika w wyborze dzianin i dodatków. Powiem więcej, miałam nadzorcę co do koloru nici i tego, jak zostanie wszystko wykonane. Mój mały pomocnik musiał wiedzieć gdzie ciocia będzie akurat szyła i dobierał niteczki. Dzięki temu prace nad koszulką były naprawdę długie. Gdy dotarliśmy do etapu widocznego poniżej, gdzie jeszcze tylko brakowało podwinięć i zszycia boków wraz z rękawkami, wydrukowaliśmy biedronkę.

Kliknij aby powiększyć

Wybór wielkości kropek był naprawdę poważną sprawą. Mój pomocnik ułożył je odpowiednio ze wzorem a ja przyszywałam. Oczywiście pomocnik cały czas głaskał biedronkę i całą koszulkę. Musiałam pilnować, aby koszulka nie miała na sobie śladów czekoladek.

Kliknij aby powiększyć

Po uszyciu koszulki był już tylko płacz, bo wtedy pomocnik, chociaż wiedział o tym od początku, uzmysłowił sobie, że ta koszulka z biedronką jest dla kogoś innego. Usłyszałam zarzuty, że specjalnie uszyłam ją za małą aby on się nie zmieścił. Chciałam mu uszyć taką samą, ale uniósł się honorem i kazał mi wysłać tą niedokończoną. Taki psikus z różnicą między projektem a wykonaniem na otarcie łez zrozpaczonego pomocnika. I żeby nie było dowodów, bo Buka patrzy, nigdy nie wiadomo co jest prawdą a co kłamstwem, może to nie pomocnik płakał a Buka? Przecież pomocnik jest twardym facetem, a Buka tylko zmyślonym potworem, który nie mieści się pod łóżkiem, bo jest za gruba. 

 Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-2 przód, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 3-4 tył, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
  • 5 plisa dekolt, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału

   Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia

  1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny. 
  2. Wytnij i przyszyj ozdobną aplikację z przodu koszulki.
  3. Przyszyj rękawy do przodu koszulki.
  4. Przyszyj tył koszulki do rękawów
  5. Wszyj plisę dekoltu. Wcześniej zaprasuj ją na pół (wzdłuż) i zszyj jej krótsze końce ze sobą tworząc okrągłą zaprasowaną plisę.
  6. Zszyj bok wraz ze szwem rękawa.
  7. Podwiń rękawy oraz dół koszulki.

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć
  

Czekamy na Wasze realizacje:

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy