Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 52 w pięciu wzrostach, łącznie 55 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, napy, guziki lub zamek kryty dł. 45-50cm. Materiał, szerokość 150 cm. Długość podana w centymetrach.

 3234363840424446485052
156 135 135 135 135 155 155 155 155 155 175 175
162 140 140 140 140 160 160 160 160 165 180 180
168 145 145 145 145 165 165 165 170 170 185 185
174 150 150 150 150 170 170 170 175 180 190 190
180 155 155 155 155 175 175 175 175 180 195 195

Luz: 5 cm na obwodzie biustu.

Dwie opcje góry.

Na początek obejrzymy dokładniej amarantową dziewczęcą sukienkę. Prosta i urocza. Taki fason pozwala wykorzystać bardzo odważne tkaniny. Nieskomplikowane cięcia aż proszą się o kolorowy dół lub charakterystyczną listwę dekoltu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Ta sukienka zapinana jest na napy. Można je zamienić zarówno na guziki a także  zamek z tyłu lub z boku.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oto jak prezentuje się dodatkowy dekolt. Aby cięcia były bardzo widoczne, uszyty został z kontrastowych tkanin. Zauważ, że elementy na środku tyłu zostały skrojone z całości. Pamiętaj, że możesz również wykonać to w taki sposób. W takim przypadku należy zrezygnować z zapięcia na środku tyłu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Szkic techniczny sukienki. Dół sukienki posiada szew na środku tyłu. Jeśli pragniesz mieć dół szerszy niż szerokość tkaniny, należy go skroić z dwóch prostokątów a szwy umieścić po bokach. Pamietaj, że sukienka o numerze 0702 będzie idealnie pasowała do wymiany elementów pomiędzy nimi.

Kliknij aby powiększyć

W uszyciu modelu pomagały

Miejsce nabicia nap oraz listwa dekoltu zostały wzmocnione świetnym elastycznym wkładem, który już Wam opisywaliśmy w tym artykule Wkład odzieżowy do dresówki. Oczywiście nie służy on tylko do pracy z dzianinami. Ta tkanina świetnie z nim współgra. Nici to oczywiście Amandy Areny na igłach oraz Amandy Ateny na chwytaczach. Dzięki tym ostatnim szwy stały się miękkie, delikatne i fajne w dotyku. Uniwersalne igły sprawdzą się świetnie przy szyciu lnu. I oczywiście len, który tym razem również pochodzi z polskiej fabryki, ze Świata Lnu w Kamiennej Górze.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0705.jpg

Lniana sukienka przymarszczonym dołem

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 7 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
  • 8 tył 1 raz ze złożonego materiału
  • 9 plisa dekoltu przodu 2 razy układając na złożeniu materiału
  • 10 plisa dekoltu tyłu 2 razy ze złożonego materiału
  • 11 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
  • prostokąt na dół sukienki w sukience na zdjęciach dół sukienki został uszyty z prostokąta o wymiarach 60 cm na 150cm. Aby otrzymać ten element, należy skroić odpowiedni prostokąt. Zmierz pożądaną długość sukienki od talii, dodaj 5 cm (szew i podwinięcie) aby otrzymać wysokość prostokąta. Czym szerszy prostokąt tym większe przymarszczenie. W sukience amarantowej długość prostokąta jest niemal dwukrotnie dłuższa niż obwód modelki w biodrach.
  • elementy 13-18 1 raz ze złożonego materiału. Elementy te stanowią alternatywny dekolt. Dekolt ten będzie pasował zarówno do modelu 0705 jak i 0702

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

  1. Miejsca oznaczone na szablonie szarym kolorem wzmocnij wkładem odzieżowym. W tym celu przyprasuj wkład żelazkiem do tkaniny.
  2. Na przodach oraz tyłach zszyj zaszewki.
  3. Zszyj ze sobą boki przodu i tyłu. Na lewym boku pozostaw miejsce do wszycia zamka krytego. W tym celu zszyj od pachy w dół tylko kilka centymetrów, poniżej zostawiając otwarty bok.
  4. Na środku tyłu wykonaj listwę zapięcia. W tym celu zagnij i zaprasuj 1 cm dodatku na szew. Następnie zagnij i zaprasuj 2,5 cm. Ostębnuj w pionie oba brzegi powstałej listwy na zapięcie.
  5. Ułóż tyły w taki sposób, aby listwy zapięcia leżały na sobie. Zamocuj je w poziomie na dolnym dodatku na szew. Ułatwi to przyszywanie dołu spódnicy.
  6. Przymarszcz górę spódnicy.
  7. Zszyj dół sukienki z górą na wysokości talii.
  8. Wszyj rękawy do sukienki.
  9. Zszyj przód i tył plis dekoltu ze sobą. Osobno w wierzchniej warstwie i osobno w obłożeniach.
  10. Przyszyj wierzchnią warstwę plisy dekoltu do sukienki.
  11. Przyszyj obłożenie listwy dekoltu.
  12. Zamocuj napy lub guziki na środku tyłu. Jeśli z nich zrezygnujesz - wszyj zamek na lewym boku. Zszyj szew poniżej zamka aż do samego dołu sukienki.
  13. Podwiń ręcznie dół sukienki. Ręczne podłożenie jest bardziej eleganckie i wygląda estetyczniej.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy