Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 86-S do 152-XXL. Łącznie 84 rozmiary.

Dodatki krawieckie: Nici. Materiał o szerokości 150cm.

Luz: 10 cm na wysokości klatki piersiowej.

Dwie prawie identyczne

Prawie robi wielką różnicę. Obie mają rogi na biodrach. Obie mają identyczne rękawy. Różnią się dekoltem z tyłu oraz szerokością na wysokości talii. Zacznijmy od modelu A, który w talii jest węższy, bardziej dopasowany. Dodatkowo posiada kieszenie w szwach bocznych, w których można schować różne potrzebne skarby. Dekolt jest bardzo prosty i łatwy w wykonaniu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz czas na model B. Trochę krótszy, znacznie szerszy i z ciekawym dekoltem z tyłu. Bez kieszeni, ale kto zabroni Wam odrysować je od modelu A? Nikt! Szczególnie, że na wydruku znajdziecie obie sukienki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Do uszycia tej sukienki potrzebujemy nici. Przede wszystkim Amandy Ateny 160, które świetnie sprawdzają się na chwytaczach owerloka i renderki. A także Amandy Areny 120 do wykorzystania na igłach. I to wszystko, oprócz dzianiny i ściągacza nic Wam więcej potrzebne nie będzie. Nie tym razem. No może oprócz specjalnych igieł do szycia dzianin oraz podwójnych igieł, które pomogą w podwinięciu dołu sukienki oraz rękawów. A może nawet potrójne igły?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Jedna tęgość i wiele wzrostów

Wybierając taki sposób pobrania szablonu otrzymasz wszystkie wzrosty. Oczywiście na wybraną tęgość. I będziesz szyć sukienki dla rosnącego w górę dziecka.

model-0665a.jpg

Dwie rogate sukienki dla najmłodszych dam

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Rozmiar
Wzrost

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeden wzrost i wszytskie tęgości

Tak również możesz pobrać, jeśli tylko chcesz. Dokładnie wiem, że czasem masz na to ochotę. Na uszycie na jeden wzrost szerszych lub węższych sukienek, z różnych dzianin lub dla różnych dziewczynek.

model-0665.jpg

Dwie ciepłe dresowe sukienki dla małej elegantki. Proste w wykonaniu i wygodne.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału.
 • 2 tył 1 raz ze złożonej tkaniny. W modelu B ułóż tył na złożeniu materiału.
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału.
 • 4 plisa dekoltu 1 raz z pojedynczej warstwy materiału. Ten możesz wyciąć z tej samej dzianiny, pod warunkiem, że jest rozciągliwa. W przeciwnym przypadku wytnij ze ściągacza.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj ramiona. 
 3. W modelu A zszyj środek tyłu.
 4. Wszyj rękawy. 
 5. Zszyj boki i szwy łączące rękawy. 
 6. Wszyj listwę dekoltu. 
 7. Podwiń dół sukienki oraz dół rękawów. 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy