Niejednokrotnie mogliście zauważyć na naszej stronie informacje o kursach konstrukcji odzieży, jakie prowadzimy od lat. Dziś powiemy Wam jak dołączyć do takiego kursu nie płacąc za uczestnictwo w zajęciach. Przygotowaliśmy bowiem specjalną ofertę dla wszystkich pasjonatów igły i nitki. Podzielimy się z Wami naszą wiedzą całkowicie za darmo, jeśli Wy podzielicie się z nami swoimi umiejętnościami.

Na zdjęciu wykładowca Anna Larina, zajęcia z podstaw rysunku żurnalowego

Zacznę od przedstawienia najlepszej drogi zmierzającej do nabycia umiejętności szycia odzieży. Po pierwsze należy zapoznać się z konstrukcją odzieży. I nie ma tu znaczenia, że nie zamierzacie szyć masowych ilości lub wykonywać swoich dzieł na sprzedaż. Przygotowanie dobrej formy to podstawa i od niej należy zacząć. Gdybyśmy stali oko w oko zapewne ktoś z czytelników stwierdziłby, że przecież jest tyle gotowych form, iż można sobie poradzić bez umiejętności ich tworzenia. Oczywiście, iż można sobie poradzić, sami oferujemy Wam na stronie gotowce do wykorzystania. Jednak każdy, kto potrafi przygotować takie formy bez chwili zawahania powie, iż odzież uszyta ze specjalnie przygotowanych form na konkretną sylwetkę po pierwsze o wiele lepiej się prezentuje a po drugie i najważniejsze jest o wiele łatwiejsza do wykonania. Nie ma bowiem problemów z przymiarkami, dopasowywaniem i kombinowaniem, zszywamy i po prostu leży bezbłędnie. A o to przecież chodzi!

 Relacja z kursuRelacja z kursuRelacja z kursu

Kursy, które prowadzimy i które oferujemy w ramach tej akcji skierowane są do osób poczatkujących. Nie ma znaczenia, że nie miałaś nigdy w życiu igły w rękach, gdyż uczyć się będziemy od podstaw, czyli od konstrukcji. Wspólnie przygotujemy ogrom wykrojów. Wyjaśnimy sobie jak powstają, do czego służą i jak je poprawiać. Z nami nauczysz się przygotowywać je dla każdej kobiety, którą znasz, lub poznasz w przyszłości. Jeśli będziesz miała ochotę uszyć coś dla siebie, to wiedza uzyskana na naszym kursie będzie nieporównywalnie cenniejsza niż stosy gotowych wykrojów, które w tej chwili musisz trzymać w szafie. A jeśli nadal będziesz z nich korzystać, to z wiedzą nabytą wspólnie z nami będziesz potrafiła je bez problemu poprawiać, modyfikować i ulepszać do woli.

Wszystko pięknie, ale co trzeba zrobić, aby się dopisać do grupy? Trzeba tylko podzielić się z nami wiedzą, którą już posiadasz. Zapewne próbowałaś w swoim życiu jakiegoś rękodzieła związanego z krawiectwem. Może szyjesz dla siebie ubrania, może wykonujesz torebki lub ozdoby z tkanin. Jeśli szyjesz ubranka dla lalek  lub popularne Tildy dla swoich pociech, również jesteśmy tego ciekawi. A może zaskoczysz nas czymś jeszcze, co mogłoby nas zainteresować? Czekamy na Twoje propozycje jak zawsze pod adresem papavero@papavero.pl a poniżej przedstawiamy sposób, w jaki będziemy Ci za nie wdzięczni.

Każdy artykuł, który nam prześlecie premiowany będzie przez nas punktami w zakresie od 0 do 5. Już za jego umieszczenie przez nas na stronie www.papavero.pl otrzymacie od 1 do 3 punktów w zależności od jego zawartości, którą będziemy oceniać my. Kolejny punkt bedzie można otrzymać za to, że ktoś z internautów wykorzysta go dla swoich potrzeb i pochwali sie na naszej stronie rezultatami. Piąty punkt przyznawany będzie za cechy specjalne przesłanego przez Was artykułu. Tutaj będzie brane pod uwagę wiele czynników, które mogą wpłynąć na jego nadzwyczajność, takich jak: ponadprzeciętne zainteresowanie nim u pozostałych czytelników, zaskakująco pomocna forma artykułu, ciekawe rozwiązania, których wcześniej nie znaliśmy... itd. Dodatkowo przewidzieliśmy jeden punkt, za zmuszenie koleżanki lub kolegi do wysłania do nas artykułu swojego autorstwa, więc jeśli znacie kogoś, kto robi cudeńka, i dzięki Wam jego artykuł zostanie opublikowany, to dostaniecie dodatkowy punkt za jego pierwszy wpis.

Krok po kroku, czyli jak zrobić coś trudnego z Papavero

Co można otrzymać za jednen punkt uzbierany dzięki artykułom przesłanym do nas? Dużo, bo zamienimy je proporcjonalnie i bardzo korzystnie dla Was, gdyż do odwołania jeden punkt będziecie mogli zamienić na jedną godzinę szkoleń z zakresu konstrukcji odzieży. A już dziś możemy Wam zaproponować pierwszy termin takich szkoleń, które odbędą się w terminie wakacyjnym. Mam nadzieję, że zechcecie dzielić się z nami Waszą wiedzą już zawsze i takie darmowe kursy będą odbywały się cyklicznie. Raz jeszcze przypominam, iż punkty wymieniamy na czas, który poświęci Wam wykładowca. Jeden punkt to godzina wykładów! Proste, nieprawdaż?

Oto gdzie i kiedy spotykamy sie na zajęciach. W sierpniu, od 21 do 28 gościć nas bedzie ośrodek, który wraz z kursantami pokochaliśmy w ubiegłym roku. Urocze Sokołowsko,  ulica Parkowa 4 oraz gospodarze Ania i Rafał.  I właśnie dlatego wybraliśmy to urocze miejsce, gdyż ceny są bardzo atrakcyjne a jedzenie wprost wyśmienite!

Czego od Was oczekujemy? Artykułów, które w łatwy i przejrzysty sposób pokażą innym, jak zabrać się za szycie. Mogą to być instruktaże jak uszyć torebkę, jak zaprasować plisę, jak wszyć zamek kryty lub jak zabrać się za sukienkę. Od Was zależy za co najpierw się zabierzemy, a że dopiero zaczynamy, to zadanie macie bardzo ułatwione, gdyż można opisać dosłownie wszystkie krawieckie zawiłości. Oczywiście, jeśli ktoś zainteresuje nas czymś, co z krawiectwem łączy się tylko troszkę, i pokaże jak wykonuje własne dzieła to te interesujące również umieścimy. Czekamy na pierwsze już dziś pod adresem papavero@papavero.pl oraz na wszelkie pytania dotyczące akcji pod poniższym artykułem. Pamiętaj, iż punkty wymieniane są jedynie na czas osoby prowadzącej zajęcia. Dojazd na miejsce szkolenia oraz pobyt w ośrodku nie jest finansowany przez organizatora szkolenia. Jednak ceny w ośrodku są bardzo niskie w stosunku do standardu i atmosfery jaka w nim panuje. Orientacyjna cena, która zmienia się wraz z pokojem, który wybierzecie, to koszt około 70zł brutto za dzień z całym wyżywieniem!.

A oto przykłady takich artykułów w naszym wydaniu, nauczyliśmy Was jak zrobić pasek, poszewkę i szal. A czym Wy nas zaskoczycie?

 

Komentarze

papavero
#6 papavero 2017-03-15 21:18
Cytuję SandraS:
Czy to jest nadal aktualne?

Same kurs tak. Natomiast ten artykuł dotyczy 2011 roku, zapisy na kurs w wymieniony wyżej sposób zostały zakończone w tamtym roku.
1
SandraS
#5 SandraS 2017-03-15 20:27
Czy to jest nadal aktualne?
Thao
#4 Thao 2013-12-12 04:23
cách thức đăng ký tham gia vào các khóa học?
Ushka
#3 Ushka 2013-08-17 22:17
A w Warszawie...? :) Ja się mogę podzielić moim blogiem szyciowym :) www.ushkastyle.blogspot.com :)
papavero
#2 papavero 2011-08-30 18:32
Takie darmowe kursy zawsze będą prowadzone oddzielnie od kursów, które są w naszej ofercie. Tak aby papaverowiczki mogły się poznać i zaprzyjaźnic we własnym gronie. Po pierwszym kursie jesteśmy pewni, że to dobry pomysł. :lol:
Anonim
#1 Anonim 2011-08-30 14:23
A mam pytanie ... czy takie kursy odbywać się będą tylko na wyjeździe czy we wrocławiu w tym systemie weekendowym również ?